Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért teszi ezt velem Isten?

Miért teszi ezt velem Isten?

Figyelt kérdés
16/L vagyok. Valahol mindig is hittem Istenben. Egész gyeremekkoromban ott lógott a Jézus képe a falamon, minden este imádkoztam és még most is ha valami jó történik akkor azt megköszönöm neki, ha valami rosszat teszek mindig megbánom és kérem h ne haragudjon rám, és bár néha kétszínű vagyok , azt azért teszem mert nem akarok utálkozást, veszekedést. Szoktam hazudni de azt szinte mindig azért hogy ne bántsak meg senkit sem, főleg nem azokat akiket szeretek. Nem mondom hogy tökéletes vagyok, vagy hogy jó ember és én is ugyan úgy keresem a kifogásokat hogy mentsem a lelkiismeretemet de úgy érzem túl sok rossz történik velem ahhoz képest amit érdemelnék. Egész általános iskolában piszkáltak, aztán meghalt a nagypapám akitől még sokat tanulhattam volna, a példaképem volt, a volt legjobb fiú barátommal jelenleg utáljuk egymást, a barátnőm akit 13 éve ismerek azt tervezi hogy ki fog menni külföldre ahogy lehetősége lesz rá, régen kitűnő tanuló voltam, most meg hiába próbálok tanulni nem megy,nem értek semmit, a nagymamám nagyon beteg, apukám állandóan stresszes, tegnap gyakorlatilag a semmitől betört a telefonom kijelzője és nincsen pénzünk megjavíttatni mert nagyon drága lenne, és még soha nem volt barátom. Hiába könyörögtem a szerelemért, körülöttem szinte mindenki megkapta csak én nem, pedig nem tartom magamat egy csúnya lánynak, egy kicsit túlsúlyos vagyok, de az ellen is kűzdök állandóan, és tegnap bemutattak nekem egy srácot aki kívül belül tökéletes lenne de mint ahogy mást se, őt sem fogom megkapni, minden fiú vagy átvert vagy egy idő után nem érdekeltem. Pedig én mindig mindenkinek igyekszem segíteni minden problémájában, mindenkit felvidítani és minél jobb ember lenni mégis szinte csak rossz dolgok történnek velem, miért kapom ezt Istentől?:(

2016. jan. 30. 14:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
26%
Majd ha meghalsz, megkérdezheted tőle.
2016. jan. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírsz, kb. a veled egykorú lányok 90%-a leírhatná. Szinte semmiben sem különleges az eseted.

Szép, ha ilyen fontos a hit, de az eseted írja le, milyen keveset ér. Hiszen pont az ilyen helyzeteket megértésében kellene segítenie a hitednek.


Ezért javaslom inkább ezt olvasgatásra:

[link]


Legalább az első 10-20 oldalt.

2016. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
42%

Szia.

(Jakab 1:13) 13 Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit.


Én mindig őszintén megszoktam írni, az ilyen esetekben, amit a Biblia ismeretem szerint tudnia kell valakinek, aki Isten útmutatása szerint szeretne élni

Ha egy kicsit "nyersnek" érzed ne haragudj, nem annak szánom.


"valahol mindig is Hittem Istenben"

Sokan mondanak ilyet. s erre azt gondolják, hogy akkor már Istennek kötelessége velük foglalkozni és minden bajtól megóvni. De a Teremtő nem az emberek pincére.

(Jakab 2:14) 14 Mi haszna annak, testvéreim, ha valaki azt mondja, hogy neki van hite, de cselekedetei nincsenek? Vajon megmentheti-e őt az ilyen hit?

(Jakab 2:17) . . .a hit is, ha nincsenek cselekedetei, halott önmagában.


Ahhoz, hogy ezt megértsd, ismerned kellene Istent, a terveit, gondolkodás módját, kéréseit,ami szerint élni kell egy kereszténynek az életét, ha azt mondja hisz Istenben.

Ahogy valaki már előttem megjegyezte, sok fiatallal, történik ilyesmi, akár fiú, akár Lány az illető szerte a Földön.

Ha ismernéd Isten gondolkodás módját, akkor rájönnél, hogy közel sem működnek úgy a dolgok, ahogy Te elgondolod.

Amiket leírtál azokhoz Istennek semmi köze sincs.

Az hogy az egyik ismerősöd ki megy külföldre, azt Ő döntette el, nem az Isten, hogy Te itt maradj nélküle, saját élete van.

Balesetek, vagy műszaki cikkek elromlása sem Isten számlájára írandó, a Teremtő nem foglalkozik ilyen dolgokkal, hogy így megkeserítse valakinek az életét.


Néhány Biblia vers talán segíthet abban hogy lásd, mennyre mást gondolsz mint ami a valóság:


(1Korintusz 10:13) 13 Nem ért benneteket más kísértés, csak ami általános az embereknél. De hű az Isten, és nem hagy titeket azon felül kísérteni, amit el tudtok viselni, hanem a kísértéssel együtt a kivezető utat is elkészíti, hogy kitartóan tudjátok tűrni.


Az hogy valakit nehézségek érnek, az bárkivel megtörténhet, mert nem Isten uralta világban élünk.

ám a Teremtő a szükséges erőt megadja ezeknek az elviseléséhez, és megoldásokat is ad a megfelelő időben a megfelelő módon.


"soha nem volt barátom"

Elhiheted nem vesztettél semmit,

és még fiatal vagy, nagyon fiatal.

Isten nem is így gondolkodik erről, ahogy Te.

"imádkoztam szerelemért"


Ha a Teremtő helyeslése szerint gondolkodnál és Élnél, tudnád, hogy a Teremtő ebben is másként gondolkodik és nem támogat olyan érzéseket, amik erkölcstelenségekhez vezetnek.

Azok az emberek akik a világban fiatalon baráttal "rendelkeznek", többnyire parázna, erkölcstelen életet élnek, amiért Isten ítéletben fogja részesíteni az ilyeneket cselekvőket.

S Te ezt szeretnéd? ezért imádkozol?

ezt a kérésedet nem támogatja, más valaki "segít" ebben a fiataloknak.


ezek csak néhány dolgok, amiket azért írtam le, mert ismeret hiányában teljes "Támadást" intéztél Isten ellen,

(Jakab 1:13) 13 Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit.


"hazugság"

A Teremtő teljesen más kép gondolkodik a Hazugságról, mit ahogy sokan ismeret hiányában gondolnak.

Ő gyűlöli a hazugságot, már csak azért is, mert egy első hazugság okozta azt ami miatt ma az emberek meghalnak és nem élhetnek örökké.


Ha valaki hazudozik azzal az indokkal, hogy "ne bántsák" máris eltért Istentől, mert Ő nála nem létezik "kegyes hazugság"

A Hazugság az az marad, akármiét is tették, vagy teszi valaki, és az első hazug, Sátánt utánozza, akit a Biblia a hazugság kitalálójának nevez.

(Efézus 4:25) 25 Ennélfogva most, hogy levetettétek a hazugságot, igazat mondjon mindegyikőtök a felebarátjának, mivel egymáshoz tartozó tagok vagyunk.

(Kolosszé 3:8, 9) . . .. 9 Ne hazudjatok egymásnak. . .

(Zsoltárok 34:13) 13 Őrizd meg nyelvedet a rossztól, És ajkadat a megtévesztő beszédtől.

(Jelenések 21:8) 8 De a gyávák, hitetlenek. . . . . .és az összes hazug osztályrésze a tűzzel és kénnel égő tóban lesz. Ez jelenti a második halált.”


Egy kicsit keményen fogalmaztam, de ebből láthatod, mennyire nem úgy vannak, vagy történnek dolgok ahogy Te most elképzelted.s Isten sem az akinek Te képzeled, vagy ahogy valakik félre informáltak róla.

2016. jan. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
22%
Nincs isten.
2016. jan. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
54%
Előző: Te sem vagy.
2016. jan. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
34%
Annyira bírom, mikor egyes emberek Istent bírálják. Már ne is haragudj, itt állunk a 3. világháború küszöbén, gyilkosságok, borzalmak történnek a világban minden percben. És akkor Isten le van cseszve azért, mert nem egy kis 16 éves vekengésével van elsősorban elfoglalva. Van azért fontossági sorrend.
2016. jan. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
76%

"Van azért fontossági sorrend"


- Igen: először megríkat pár Mária-festményt vagy szobrot, meggyógyít néhány lumbágót és cisztát. Csak utána foglalkozik az említett apróságokkal, de csak akkor, ha ideje futja rá.

2016. jan. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
38%

Jupiter büntet így, amiért tavaly nem vettél részt a Lupercalia szertartáson. Így látatlanban megmondom. Mostanában nagyon gyakori probléma. Úgy hallottam, hogy a mai fiatalok között gyakori a szingliség, és nem értik miért. Pedig egyszerű, mit várnak ha egyszer nem vesznek részt ezen a szertartáson? Az ókori rómaiak gyakorolták évszázadokon át, és lám-lám, nem volt ilyen bajuk. Sőt, annyira működött, hogy még 2000 évvel később is az olasz pasi az valami különlegesen romantikus dolog.

Szerencsére közeleg a február 15. így van esélyed jóvá tenni ezt a hibát:

[link]

"a kecskék bőréből szíjakat hasítanak, a derekukon övvel, de egyébként teljesen mezítelenül futásnak erednek. A kezükben lévő szíjjal minden szembejövőre rávernek. Fiatal asszonyok nem futnak el az ütlegelés elől, abban a hiszemben, hogy az könnyebbé teszi a szülést és hamarabb esnek teherbe"


A lényeg, hogy amikor a véres és meztelen férfiak futnak feléd a kecskéből kivágott szíjakkal, akkor úgy kell tenni mintha elfutnál, de azért nem olyan gyorsan, mert mégiscsak utol kell érniük. Ez a legtutibb, ha nem is próbálsz elfutni az kevésbé hoz szerencsét. Ha egyszer megcsaptak, akkor már minden oké lesz. Garantáltan rád mosolyognak az istenek. Persze fogamzásgátlásra különösen figyelj, mert a szertartás nagyban növeli a teherbe esés esélyét is, és gondolom azt 16 évesen nem akarod.

2016. jan. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Clark Kent.. ***** válasza:
52%
Hagyd ezeket a vallásos baromságokat, és próbáld meg normális emberek módjára rendezni az életed.
2016. jan. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
67%

Ne add fel! Isten szeret Téged!

Ha senki más nem, Isten akkor is veled lesz egész életedben, bízzál benne!

Az emberek nagyon kis százaléka mondhatja magát elégedettnek, általában küzdünk valamivel, kisebb-nagyobb problémákkal!

2016. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!