Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosok miért hiszik...

A vallásosok miért hiszik azt, hogy aki hülyeségnek tartja a Bibliát, az azért teszi, mert nem ismeri?

Figyelt kérdés

Én ismerem, tanultam hittant, jártam templomba, vallásos iskolába jártam, de kamaszkorban, amikor jobban belegondoltam és utánaolvastam, rájöttem, hogy ez egy mesekönyv, a teremtés története röhejes, a vallásosok többsége meg elvakult és többségében úgy cáfolja az evolúciót, hogy nem tud róla semmit.


Tehát vallásosok: az elképzelhetetlen, hogy valaki, aki ismeri és tudja az egészet kívülről oda-vissza, mert a fejébe verték, az is hülyeségnek tarthatja?



2015. márc. 20. 09:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

És te miért hiszel hülyeségeket a vallásosokról?

Sok vallásost ismerek, de egyikük sem gondolja azt, amit te ezzel a kérdéssel a szájukba adsz.

2015. márc. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak olvass itt valláskritikás kérdést a Bibliáról.
2015. márc. 20. 09:56
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Az ateisták miért hiszik azt, hogy aki szent könyvnek tartja a Bibliát, az cáfolja az evolúciót?
2015. márc. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
én ugy tudom, hogy hittanon nem a bibliát tanulod. hányszor olvastad el már a bibliát? milyen fordításokat olvastál? mi a röhejes a bibliai teremtéstörténetben? attól, hogy a fejedbe verték, még nem biztos, hogy ismered. pl sokan mondják, hogy ismerik a bibliát, de nem tudják pl,hogymi Istenneve a biblia szerint, vagy hogy Jézus létezett már a földrejövetele előtt, vagy hogy a tyúk lett-e előbb, vagy a tojás. a biblia tudományos szemszögből nézve is pontos. képes megmagyarázni önmagát. azoknak,akik komolyerőfeszítést tesznek a megértésére. az írásodbólkövetkeztetve te sohasem kutatási célzattal olvastad a bibliát, hanem kényszerből. ez lehet a baj.
2015. márc. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Tévedés kedves kérdező


Kérlek olvasd el a következő mondatot amit Isten irtott le:


(1Korintusz 1:21) . . .a világ a maga bölcsessége útján nem ismerte meg az Istent, . . .

(Máté 11:25) 25 Ekkor szólt Jézus, és ezt mondta: „Nyilvánosan dicsérlek, Atyám, égnek és földnek Ura, mert elrejtetted ezeket a bölcsek és a műveltek elől, és a kisgyermekeknek kinyilatkoztattad őket.



ez arról szól hogy van aki olvasta a Bibliát, de az nem jelenti azt hogy ismeri is, úgy ahogy van és értelmezendő

s a fent emlitett okok miatt van, mert az ember máskép gondolkodik Isteni dolgokról hiszen nem is egyszerű úgy gondolkodni, mivel emberek vagyunk Fizikai törvényeknek alávetve---


Istent és a gondolkodását mélyre ható biblia tanulmányozással lehet megismerni, és még akkor sem jelenthető ki, hogy mindent tudsz....

2015. márc. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 pelgrim ***** válasza:
85%

Nem azért mert nem ismeri, hanem azért mert csak felületesen ismeri.


«Én ismerem, tanultam hittant, jártam templomba, vallásos iskolába jártam, de kamaszkorban, amikor jobban belegondoltam és utánaolvastam, rájöttem, hogy ez egy mesekönyv,»


Arra azonban nem jöttél rá, hogy a bibliai elbeszéléseknek jelentős része alapozott tanmese vagy hitrege.


«a teremtés története röhejes,»


A teremtés története is egy ilyen tanmese, természetesen nem megtörtént esemény. Ez az elbeszélés az emberré fejlődés, az emberré válás, a tudat hajnalát, az ember ön- vagy én-tudathoz jutását ábrázolja. A fejlődésnek azt a szakaszát, mikor az én és a te, a mi és a többiek stb. fogalmak tudatosultak benne, mikor látni kezdte az összefüggést tettei és azok következményei között – az ember „evett” a tiltott fa, a tudat fájának gyümölcséből.

2015. márc. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%

Szia!

A vallásban az emberek egy kulturált közösségben élhetnek, lelkileg feltöltődhetnek. Én 15 éves vagyok. Templomunkban mind az idősek fiatalok közössége nagyon jó. Sok közös program van, amin nagyon jól szórakozunk. Hidd el, ha jól szórakozol, jól érzed magadat a vallásos emberekkel együtt nem is gondolsz arra, hogy igaz e amit a Biblia mond. Eszedbe se jut ilyen kérdés. Egyszerűen elfogadod amit állít. A vallás különben sok készséget tud átnyújtani neked. Ministránsként megtanultam lámpaláz nélkül olvasni sok ember előtt is. A pásztorjátékok a színjátékba mutattak számomra bepillantást. Ma a gitáros ifjúsági kórus vezetője vagyok, ami alig egy éve alakítottam. Nagyon sok munkám van benne, szeretem amit csinálok. Eszembe se jut, egy olyan kérdést feltenni, amire most választ adtam neked.

2015. márc. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy nem ismered a Bibliát, hanem arról, hogy tévesen ismered.


A Bibliában rangsorolni szükséges, mert egyébként a gondolkodó embereknek elfogadhatatlan. A nem gondolkodó embereknek pedig mindegy, mivel csak hinni akarnak, de érteni nem.


Az első és legfontosabb: az Evangéliumok.


A Biblia többi része pedig csak úgy és ahogyan azt az Evangéliumokkal szinkronban van.


Ha mindig abból indulunk ki, hogy Jézus mit tanított, és ez szerint értelmezzük a Biblia többi részét (és nem fordítva), akkor rendet lehet tenni és értelmet nyernek az egyébként értelmetlen dolgok is.

2015. márc. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg betűről - betűre végigolvasnád, azt mondanák nem értetted meg eléggé. Mindaddig míg kritizálod a vallást, azt fogják mondani: nem ismered a Bibliát.


Én ezt szoktam válaszolni: miért kellene tételesen ismernem? A régi emberek olvasni sem tudtak mind. Ha van a dologban "valami", akkor van, vagy csak az hihet aki bemagolja és tökéletesen azonosul az egésszel?


Egyébként bármit írhat, karakterek tetszőleges sorát, akkor is emberek írták, mi a fenéért kellene bármit is készpénznek vennem belőle?

2015. márc. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7%
Eleve ott kezdődik, hogy ha annyira tanult meg művelt lennél, ahogy magadról állítod, akkor élből nem mondanál olyan szavakat szellemi-metafizikai dolgokra, hogy "hülyeség" és "röhejes"....a szókincsed elárul, pontosabban az, ahogy megnyilatkozol ezekről a kérdésekről, tehát saját magadat leplezed le, hogy bizony szó sincs itt arról a tudásról és műveltségről, amit szeretnél csak a magadénak tudni....
2015. márc. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!