Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehaova tanúriak miért mondját...

Jehaova tanúriak miért mondjátok azt hogy isten neve "Jehova", héber nyelven úgy van írva hogy JHVH és ti ki egészítettétek, honan veszitek ezt?

Figyelt kérdés
2016. febr. 12. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Szóval, értelmezem a kérdést...


Mi monjduk Jehova tanúrira, hogy isten(sic!) neve "Jehova",

és mi egészítettük ki a JHVH héber tetragrammatont?


Jól értem az állításaidat? De mit veszünk honnan?

2016. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Jól értem az állításaidat? De mit veszünk honnan?"


Arra kíváncsi a kérdező, hogy honnan tudjátok, hogy nem Jahve például, hanem Jehova?

2016. febr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ma valami frontátvonulás lehet, mert egész héten nem olvastam annyi debil kérdést, mint ma...
2016. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon keveset hallotam eről a vallásról,és arra letem volna csak kiváncsi hogy ezt ti honnan veszitek hogy az úrt Jehovának hívják...
2016. febr. 12. 21:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor legközelebb legalább háromszor nézd át a szöveget, mielőtt elküldöd, mert ár nem jöttem volna, hogy a kérdés a Jehova Tanúihoz szól.

És a legutóbbi hozzászólásod sem mentes zavaró hibáktól.

2016. febr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nyomorult szánalmas jehova tanúiak fertőzött zombik vagytok ti az egészen azt se tudjátok mi a szarban hisztek
2016. febr. 12. 23:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez kemény fordulat........

Máskor is ilyen agresszív vagy?

2016. febr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg érdekel, vedd fel velük a kapcsolatot, hidd el normálisan válaszolni fognak!

Nem kéne ilyen durván szidnod őket, csak azért, mert nem olvassák az ide kitett kérdésedet!

Honnan tudod, hogy az itt válaszolók Jehova tanuIak???????

2016. febr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem mi találtuk ki a Jehova nevet, pl Arany János, vagy Ady, Petőfi is használta már...


"Ezt az egyet nézd el, Jehova!

Nem cselekszem többé, de soha;

Ezt se teszem, bár is, magamért:

Teszem... a jó Isten tudja mért.


Nagy-nehezet sóhajt utána,

Veti magát sárga lovára,

Vágtat a ló messzi határra,

Csak úgy bámul a hold utána. (Arany János, A Betyár)"


Egyszerűen az a lényeg, hogy valahogy ki kellett ejteni a Nevet és magyarul a Jehova forma volt az elterjedt, a Jahve formát csak azután kezdték feltételezni, hogy "helyesebb". De pl Jézus nevét sem úgy ejtették annak idején, ahogy mi használjuk, ettől függetlenül használjuk Megváltónk nevét is.

2016. febr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
UI.: És köszönjük, mi tudjuk miben hiszünk, nem tudom kérdező, miből szűrted ezt le, mikor nem is Tanúk válaszoltak neked.
2016. febr. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!