Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Két kérdésem volna. Megválaszo...

Két kérdésem volna. Megválaszolnátok? (főleg vallásosok érdekelnek)

Figyelt kérdés

**Első: miért ad valaki szabad akaratot olyannak, akit szolgálatra teremtett?


Így meg tagadhatja a szolgálatot, és ha mindent tud, akkor azt is, hogy meg is fogja.


**Második: a kereszténység miért kezeli a tudományt rivális vallásként?


A célja pont a tévhitek lerombolása, nem pedig bármi áron való fenntartása és terjesztése. Folyton ezt hallani: Te az evolúcióban HISZEL, én istenben. Holott az evolúció nem hit kérdése, mivel egy TÉNY, nem pedig LEHETŐSÉG, amiről csak akkor bizonyosodunk meg, ha meghalunk, de visszajönni, mesélni róla, másoknak is bizonyítani akkor sem tudjuk.


*Bónusz kérdés (költői, szóval ne válaszoljatok):

Miért pontozzátok le a teljesen helyes és korrekt, viszont nektek nem tetsző válaszokat?


Egyrészt tirpákság, másrészt nem győztök meg vele senkit. Ennek az utolsó kérdésnek a célja, hogy magatokba nézzetek (úgysem fogtok), ugyanis az önvizsgálat hitetek szerves része.


2010. márc. 31. 21:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A VALLÁST és a tudományt olykor egymás halálos ellenségének tartják. Némelyeknek úgy tűnik, mintha ez a két terület olyan harcot vívna, melyben az egyik csak úgy szerezhetné meg a másik fölötti győzelmet, hogy közben megadja neki a kegyelemdöfést.

Az egyik táborban olyan tudósok vannak, mint amilyen Peter Atkins kémikus is, aki úgy érzi, hogy „lehetetlen” összeegyeztetni a vallást a tudománnyal. Atkins szerint „a józan ész megcsúfolása” az abba vetett hit, „hogy Isten létével bármi is megmagyarázható, arról az állításról nem is szólva, hogy minden Istenre vezethető vissza”.

A másik táborban olyan vallásos emberek vannak, akik a tudományt hibáztatják a hit lerombolásáért. Ezek a személyek úgy vélik, hogy a mai tudomány csalás; a tények, melyeket feltár, talán pontosak, de félreértelmezik őket, és ezzel aláássák a vallásos emberek hitét. William Provine biológus például azt mondja, hogy a darwinizmus „nem tud biztos erkölcsi alapokat nyújtani, és nem tud rávilágítani az élet végső céljára”.

Egyik-másik ellentét azonban amiatt alakult ki, hogy mindkét fél hamis vagy nem bizonyított állításokkal hozakodott elő. A vallási vezetők évszázadokon át mitikus történeteket és téves elképzeléseket tanítottak, melyek ellentétesek korunk tudományos felfedezéseivel, és nincsenek összhangban az ihletett Bibliával sem. A római katolikus egyház például elítélte Galileit, mert Galilei — helyesen — azt a következtetést vonta le, hogy a föld kering a nap körül. Nézetei azonban egyáltalán nem a Bibliának mondtak ellent, hanem a kor egyházi tanításainak. A tudósok viszont abban hibásak, hogy tényként tanítják azt a be nem bizonyított elképzelést, hogy az élet élettelen anyagból, Istentől függetlenül jött létre. Tudománytalannak bélyegzik a vallásos hitet.

Nos, össze lehet-e egyeztetni a tudományt és a vallást? A válasz erre a kérdésre: igen. Valójában a bizonyított tudományos tények és az igaz vallás tanításai nemhogy ellentmondanának egymásnak, hanem inkább kiegészítik egymást.

A TUDOMÁNY és a vallás, a legnemesebb megnyilvánulási formáiban, egyaránt az igazság után kutat. A tudomány olyan világot tár az emberek elé, melyben bámulatos rend van, és olyan világegyetemet, mely magán hordozza az értelmes tervezés páratlan jegyeit. Az igaz vallás jelentőséggel tölti meg ezeket a felfedezéseket, amikor azt tanítja, hogy a Teremtő elméjében születtek meg a fizikai világ tervei.

„ A vallás igencsak növelte a tudomány iránti értékelésemet” — mondja Francis Collins molekuláris biológus. Majd hozzáteszi: „ Amikor felismerek valamit az emberi génekről, csodálat tölt el az élet rejtélye iránt, és ezt mondom magamnak: »Hú, ezt ezelőtt csak Isten tudta!« Ez annyira nagyszerű és megható érzés. Segít abban, hogy értékeljem Istent, és még kielégítőbbé teszi számomra a tudományos tevékenységemet.”

2010. ápr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

**Második: a kereszténység miért kezeli a tudományt rivális vallásként?

Szerintem nem kezeli. De ha belegondolsz, a vallás azt állítja, hogy a világ meg lett tervezve, és ez után megteremtve. ( létrehozva) Bárki(k) által. Akit mi istenségként tisztelünk. És mit mond a tudomány:A világmindenség örökké létezett. Vagypedig egy nagy robbanás hozta létre. ( hogy mi robbant, és miért robbant, és előtte mi volt, ez sehol sincs említve)

Szerinted melyik az elfogadhatóbb állítás?

2010. ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Helló

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy egy igazi hívő az "elmét", "lelket", "szellemet" tartja elsődlegesnek, nem pedig az "anyagot". Ez a meghatározó különbség, és lehetséges, hogy magukat komoly hívőknek tartó emberek is benne vannak e hibába, és csak hamis illusztráció az ő hitük.


Azt nem tudom, hogy a kereszténység miért kezelné a tudományt rivális vallásnak, vagy egyáltalán riválisnak. A megvilágosult ember, aki teljesen tisztában van a háttérben meghúzódó igazsággal, nem veti el a tudományt, csak éppen ellenkező irányból vizsgál, mint a materialista.


Szabad akarat = szabad döntés hozatal - eldöntheted, hogy szolgálsz e egy olyan eszmét, mely maximalizálása során teljességgel immunissá teszed magad mindenféle negatív tulajdonságtól, behatástól, szenvedés mentessé és megtisztult boldog "elmévé" alakulsz, végkifejletképpen pedig eggyé válsz a "mindenséggel".

üdv

25/F

2010. ápr. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Második:

Én keresztény vagyok. A tudományra bizonyítékok vannak (pl nem 4-5ezer éve létezik a világ). Én abban hiszek, hogy semmi sem magától alakult ki. Hülyeség, hogy a Nagy bumm-kor a semmi felrobbant és a semmiből kialakultak az atomok-.- Létezhetett evolúció is, de én úgy gondolom, Isten indította be ezeket a folyamatokat. Mert magától nem nő a halnak lába és tüdeje.

2010. jún. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!