Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért a legbűnösebb emberekből...

Zenon kérdése:

Miért a legbűnösebb emberekből lesznek a megtért, buzgó vallásosok? Miért jó az álszent képmutatás, mikor nem kell könyv ahhoz, hogy tudjam, mi helyes és mi helytelen?

Figyelt kérdés
Mellőzzenek az elvakult esztelenek,őszinte válaszokat várok!
2010. jan. 19. 17:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mindennek vannak szélsőségei...

(az én szentenciám)

2010. jan. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért a legbűnösebb emberekből lesznek a megtért, buzgó vallásosok?

Mert megtértek, vagy, azoknak akartak tűnni

Miért jó az álszent képmutatás,

Nem jó az álszent képmutatás.

mikor nem kell könyv ahhoz, hogy tudjam, mi helyes és mi helytelen?

Amikor benőtt fejed lágya, és egyedül is tudsz dönteni.

Ezek válaszok, és itt a pont. Ha másra számítottál, akkor ez a kérdés is provokáció.

2010. jan. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Több oldala van a dolognak. Általában azért lesz valaki züllött mert céltalan. A vallás célt ad az ember életének. Tartozni valahova, a szeretet minden ember létszüksége, még ha tagadja is. A nagyvilágban valamiért kudarcra futott az élet egy terén, kiábrándult s vallás egy alternatíva a megszokott felváltására. Vagy valakit nem tesz elégedetté a hétköznapi élet, többre vágyik. Megérti, hogy hajszolni s ugyanazokat a köröket róni nem az amitől elégedett lesz. Ekkor a megszokott élete mellé bevállal pluszokat, amikkel segít másokon.

Egy történet Madonnával készült riportból kiderül, hogy ő maga sem elégedett, bár elért már mindent ami az életben elérhető gazdagság, hírnév s szépség terén de mégis elégedetlen. Egy jó ideje már elkezdett ő is jótékonykodni. Gyerekeket fogad örökbe Afrikából meg számtalan más szervezetet támogat, hogy segíthessen, mert azoktól a dolgok amik róla szólnak már nem adnak semmiféle elégedetséget. Látható, hogy sok hiresség alkohol és drogfüggőségben szenved, nagyon sok az öngyilkosság is a hírességek köréből. Pedig mindenük megvan.

2010. jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Személyes tapasztalataim és szerény emberismeretem alapján sok olyan embert láttam már,aki érdekből lett vallásos.Például maffiózó ujjnyi vastag aranylánccal a nyakában imádkozott este a templomban.Láttam.

Vagy mamám egy sárkány,de amikor betöltötte a 70 évet,Bibliát akart olvasni,hogy ne a pokolba kerüljön.

Volt egy olyan anya,aki a saját lányát verte,uralkodott rajta,mikor kicsi volt,hogy ne fiúzni menjen,hanem templomba.Ugyanez a személy elvitte a 3 éves unokáját decemberben a fagyban a templomba egy misére,mikor a szülők rábízták.A gyerek megfázott a hideg épületben,nagyon beteg volt.Nos???

2010. jan. 19. 18:08
 5/15 A kérdező kommentje:
*,,kicsi" helyett fiatal volt,bocsánat,csak már előre járt az agyam :)
2010. jan. 19. 18:10
 6/15 anonim ***** válasza:

"Személyes tapasztalataim és szerény emberismeretem alapján sok olyan embert láttam már,aki érdekből lett vallásos.Például maffiózó ujjnyi vastag aranylánccal a nyakában imádkozott este a templomban.Láttam.

Vagy mamám egy sárkány,de amikor betöltötte a 70 évet,Bibliát akart olvasni,hogy ne a pokolba kerüljön.

Volt egy olyan anya,aki a saját lányát verte,uralkodott rajta,mikor kicsi volt,hogy ne fiúzni menjen,hanem templomba.Ugyanez a személy elvitte a 3 éves unokáját decemberben a fagyban a templomba egy misére,mikor a szülők rábízták.A gyerek megfázott a hideg épületben,nagyon beteg volt.Nos???"


Ezek fanatikus h*lyék. Misére egy hívőnek csak akkor kell menni, amikor Istent meg akarod tisztelni. Szerintem Isten jobban örül egy kiegyensúlyozott Jézusi erkölcsökön alapúló életnek, mint folyamatos misének. Szekták se jó dolgok, a fanatikus katolikus egyház (70%) se az. A Bibliát csak az forgassa, aki ért is hozzá (10000% komolysággal), mert aki a lényeget nem tudja kiszűrni belőle, hanem szószerint veszi az nagyon rossz útra terelt. Fontos, Jézus is ugyanezellen küzdött, csak nem ez volt a neve, hanem az, hogy farizeusok.

- egy Isten létéről bebizonyosodott hívő -

2010. jan. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha valaki megtér és hisz Istenben és oszintén beismeri a buneit,akkor meg lesz neki bocsàjtva!
2010. jan. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
tehàt ha oszintén megbànja a buneit bocsi
2010. jan. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
A egész kereszténység erre a képmutatásra épül,amióta csak kialakították az egyházaikat.
2010. jan. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Miért a legbűnösebb emberekből lesznek a megtért, buzgó vallásosok?"


Miért, melyik szent volt emberként a legbűnösebbek közül való?


II. János Pál legbűnösebb ember volt, mielőtt vallásos lett? vagy Calcuttai Teréz anya? Vagy Luther Márton?


Másrészt miért ne tanúsíthatna valaki őszinte megbánást? Attól még, hogy valaki bűnös életet élt, még megpróbálhat kilábalni belőle, nincs egész életére gonoszságra predesztinálva. Persze ehhez hozzá tartozik, hogy viseli addigi tettei következményét, nem lehet csak úgy meg nem történté tenni a dolgokat, csak mert megbántuk, amit tettünk.

2010. jan. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!