Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » István király, hogy viselkedet...

István király, hogy viselkedett az akkori pogány néppel es a katolikus vallással 1000 évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés

2016. márc. 22. 08:38
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Én azt mondom,hogy mivel majdnem minden könyvtárban megvan a MAGYAR NÉP TÖRTÉNETE cimü könyv 1951 kiadás serzök Karácsonyi Béla és társai,csak a 1-80 oldalig kell elolvasni.

Ott leírja,hogy a hajdúk ostorral hajtották az embereket a folyóba ahol a kp.megkerestelték,ki nem engedelmeskedett élve eltemették,fülébe ólmot öntöttek.stb.

2016. márc. 28. 11:57
 12/15 Pietrosol ***** válasza:
85%

Kérdező!


Biztos, hogy hiteles az a könyv?


Tekintettel arra, hogy a hajdúk csak az 1500-as évektől kaptak állami feladatokat.

2016. márc. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Akartam mondani én is, mivel 1000 környékén a hajdúk még nem is igen léteztek, első megjelenésük az 1300-as évekre tehető.
2016. márc. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

13-nak:Elnézést itt az ispánokrol van szó.

Rosszul irtam ki a MAGYAR NÉP TÖRTÉNETE;1951 kiadás HECKENAST GUSZTÁV,KARÁCSONYI BÉLA írása alapján 23 oldal,alulról a második bekezdés,5-dik mondat.

2016. márc. 29. 10:03
 15/15 anonim ***** válasza:

"Én azt mondom,hogy mivel majdnem minden könyvtárban megvan a MAGYAR NÉP TÖRTÉNETE cimü könyv 1951 kiadás serzök Karácsonyi Béla és társai,csak a 1-80 oldalig kell elolvasni."


Ne haragudj meg kedves kérdező, de ha ez számodra már így eldöntetett, akkor mi értelme a kérdésnek.

Másrészről pedig a történelem sajnos nem így működik. Mert ennyi erővel más ugyanígy levesz a polcról egy forrásművet a '30-as, '40-es évekből, amelyek ugyan úgy megtalálhatóak a könyvtárak polcain és neki az lesz lesz a hiteles (csak el kell olvasni), mégsem jelenti azt, hogy az úgy is történt.

A történelem nem egzakt dolog.

2016. ápr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!