Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a Biblia szerint Isten...

Ha a Biblia szerint Isten utálja a képmásokat, bálványokat akkor katolikusok miért használják őket?

Figyelt kérdés

Olvastam aBibliát elég egyértelműen leìrja...szinte minden könyvben elhangzik.


Nem kötekedni akarok csak érdekel .



2016. jan. 24. 16:44
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
44%

"szinte minden könyvben elhangzik."


- Pontosabban melyekben és hogyan?

2016. jan. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Katolikusoknál a hagyományaik néhol nem csak hozzáadnak a Bibliához, hanem felül is írják azt. Ugyanilyen, hogy a pap oldoz fel bűneid alól, nem közvetlenül Jézus.
2016. jan. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
59%
Igen, ez tényleg igaz, hogy rengetegszer van említve, hogy nem bálványokat kell imádni. Én sem értem akkor miért ezt tanítják. Erre szerintem senki sem tud konkrét választ adni. És sajnos nem csak ez az egy dolog tér el attól, amit a Biblia ír. De persze vannak más vallások, ahol szintén mást mondannak. Véleményem szerint egy igaz vallás van, amely 100%osan a Biblia alapján épül. De ez nem az.
2016. jan. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
48%

A képeket ábrázolásra, "oktatási segédanyagként" használják, nem bálványimádásra.

Bálványimádat az, amikor a bálványt imádod - a katolikusok a hitük alakjait jelenítik meg, de nem imádják az így létrejött képmást, szobrot.

Ez abból az időből eredő szokás, amikor a misék még latinul folytak, az emberek 90%-a pedig írástudatlan is volt és latinul sem tudott. Nekik valahogy meg kellett jeleníteni a Biblia történéseit, mert így jobban megértették mintha csak a pap elbeszélte volna nekik.

Nem kell mindent ( semmit) szó szerint venni, amit a Bibliában olvasol.

2016. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
49%

"A képeket ábrázolásra, "oktatási segédanyagként" használják, nem bálványimádásra. "

Biztos jó oktatási segédanyagnak egy olyan kép ahol a keleti zsidókat (pl Jézus) európainak ábrázolnak.Pont ez a probléma hogy jól leoktatták a világot. Egyébként meg az a mai napig élő ,bevett szokás hogy egy szobor előtt letérdelnek megcsókolják, stb.azt persze lehet szerecsenmosdatni.

2016. jan. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Van aki nem veszi elég komolyan! :D

2016. jan. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
62%

# 5/6 Időpont ma 18:18


"Pont ez a probléma hogy jól leoktatták a világot." - Ezen nem fogunk összeveszni. Nekem sem a szívem csücske a katolikus egyház.


"Egyébként meg az a mai napig élő ,bevett szokás hogy egy szobor előtt letérdelnek megcsókolják," - Legfeljebb vannak ilyen emberek, de ez nem a hivatalos katolikus miserend része.

Nem vagyok templomba járó, de azért részt vettem jó pár misén, és sehol sem volt a szertatás része ilyesmi.

2016. jan. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 homo ludensz ***** válasza:
57%

Az ortodox hívők bizony sorba állva egymás után megcsókolják a pópa által odatartott ikont vagy egyéb kegytárgyat. Ez enyhén szólva nem higiénikus szerintem sem.

Az ikon által ábrázolt szentnek adják meg a tiszteletet és nem a képnek mint tárgynak.

2016. jan. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
78%

"Az ortodox hívők bizony sorba állva egymás után megcsókolják a pópa által odatartott ikont vagy egyéb kegytárgyat."


Földhözragadt megközelítéssel valóban nem higiénikus. De ennek a gesztusnak pontosan abban van a lényege, hogy szakadjunk ki a földhözragadt gondolkodásunkból. :)


A gyakorlatban pedig még soha senki nem kapott ettől fertőzést. A kilincset is gondolkodás nélkül megfogjuk akárki után, és nem mosunk utána kezet.

2016. jan. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 Ákos13 ***** válasza:
Ezeknek a szobroknak, képeknek kezdetben az volt a szerepük, hogy a pogány valláshoz szokott rómaiak bálványimádó szokásait beépítsék az egyházba, így könnyebben lettek keresztények, volt, ami pótolta a császárok vagy éppen Jupiter, Juno, Minerva szobrát.
2016. jan. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!