Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusok miért az illumin...

A katolikusok miért az illuminati jelét használják istenük jelképezésére?

Figyelt kérdés

Látni a háromszöget a templomokban is.

Bizonyára a katolikus vallást is az illuminati irányítja, ugye?


2016. márc. 31. 20:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ráadásul az Ószövetség úgy tartja, hogy aki JHWH szemébe néz az azonnal meghal. Ez eléggé, hogyismondjam nem egy szimpatikus Isten.......
2016. ápr. 2. 13:12
 12/17 anonim ***** válasza:
csodálatos a kérdező érvrendszere, "de igen!" "de nem!"
2016. ápr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"hogy a katolikusok,... egy büntető, haragos Istenben hisznek. (10kérdező)"

Nem, én egy végtelen irgalmas Istent hiszek.

Aki maga a SZERETET.

Lehet, hogy én jobban tudom, mit hiszek, de nem baj, ha te mást hiszel, attól az én hitem meg nem rendül.


"az Isten szeretet". (Szent János, Jézus Krisztus szeretett tanítványa írja ezt így 1Jn4.16) Ahol szeretet van, ott Isten van, ahol nincs, ott nincs - ez ilyen végtelen egyszerű.


De talán képzeld el azt a képet, hogy egy trágyázott fekete földből egy gyönyörű illatos fehér liliom nyílik. Az ószövetség talaján nyílik a ragyogó krisztusi tanítás.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

2016. ápr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Ha te katolikus létedre egy szerető Istenben hiszel, akkor azt annak köszönheted, hogy még nem olvastad el az ószövetséget. De ha meg is teszed félre fogod értelmezni, mert azt majd az újszövetség alapján fogod értelmezni. Pedig csak a talmud alapján lehet értelmezni, egyébként tévútra jutsz. De a talmud tanításai túl hihetetlennek tűnnének a szemedben, így nem fogod megismerni az írások igazi rejtelmeit.

Soha nem fogod megtudni, hogy ki valójában JHWH...

2016. ápr. 2. 19:55
 15/17 anonim ***** válasza:

Olvastam.

"De ha meg is teszed félre fogod értelmezni, mert azt majd az újszövetség alapján fogod értelmezni"

Hát mi tagadás, főleg Szent János alapján értelmezem, aki így írta le az inarnálódott Isten szavait, amelyet az akkori (ószövetségi) vallási vezetőknek mondott, aki utána halálra kínozták::

János 8. 42-45

Monda azért nékik Jézus: Ha az Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem: mert én az Istentől származtam és jöttem; mert nem is magamtól jöttem, hanem ő küldött engem.

Miért nem értitek az én beszédemet? Mert nem hallgatjátok az én szómat.


Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.


Mivelhogy pedig én igazságot szólok, nem hisztek nékem.


************

Nem érdekel sem az ÓSZ, sem a Talmud, sőt JHWH sem - csak úgy, mint ahogy az imént írtam: Trágyázott föld.

"Istenben bízom, ember mit árthat nekem?"

"Ahol nő veszély, közeledik a megmentő is"- írja Jakab apostol.

Elég rossz állapotban volt az a társaság arrafelé, öldököltek, bosszút álltak és bálványimádtak - Mózes az Istennel beszélt a hegyen - mikor lejött a kőtáblákkal, ott paráználkodott, bálványimádott a népe, mérgében a földhöz vágta a táblákat. :D:D:D

Rembrandt zseniális festménye ezt a dühödt pillanatot ragadta meg:

[link]


Nagy volt arrafelé a baj, aszért született ott Jézus, egyébként elég értelmetlen lenne, miért egy eldugott kis poros váraskában inkarnálódott a Logosz.

2016. ápr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Nyilvánvaló, hogy az illuminati története 2000 évnél azért idősebb."

Az "illuminatit" 1776-ban alapították, csak egy kicsit kéne rákeresni a neten...

2016. ápr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

A katolikus vallás nem az ókori héber felfogás ószövetségben ábrázolt Istenében hisz, illetve Jézus pont azt mondta, hogy nem olyan Isten, mint ahogy előtte képzelték. A "Mi Atyánk" ima százszor jobban jellemzi a katolikusokat, mint az Ószövetség bármely része. Jézus felülírta a korabeli zsidó hagyományokat és új törvényt alkotott (az ószövetségben ábrázolt szemet-szemért, fogat fogért elv helyett az irgalmasságot és a szeretetet adta követendő példának), de szavai nem lennének értelmezhetők a maguk komplexitásában, ha nem ismernénk, hogy mihez képest tanított mást és min változtatott. Ezért lett a Biblia része az ószövetség.


Az "illuminati" jelre meg válaszoltak már. A jel sokkal régebbi, mint az illuminátus csoport létrehozása a szabadkőművességen belül.

2016. ápr. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!