Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi hogyan győződnek...

Ozmium42 kérdése:

Jehova tanúi hogyan győződnek meg róla, hogy gyűlöli őket a világ, és nem csak néhányan?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 18. 01:39
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ez a teológiájuknak fontos része. Jézus azokat helyesli, akik nem részei a világnak, és ezért a világ gyűlöli őket.
2016. ápr. 18. 01:40
 2/23 anonim ***** válasza:
20%

Azért nem válaszolok, mert úgy sem értenéd meg.

s a válaszom talán újabb lehetőséget adna a kötözködésre

Mert ha értenéd, mit jelent Jézus mondata, hogy "gyűlöl titeket a világ" akkor a kérdést nem tetted volna fel

2016. ápr. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Mojjo ***** válasza:
36%
Nekem az lenne inkább a kérdésem, hogy ez tényleg része-e a teológiájuknak, vagy csupán a kérdező félreértelmezése. Igen furcsán venné ki ugyanis magát - mondhatni ez pontosan egy olyan rendkívül különleges állítás, ami rendkívül különleges bizonyítékokat igényel(ne), hogy elhiggyem.
2016. ápr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Pedig része. Itt is többször leírták már, amikor keresztények cáfolják az őrtorony hamis tanításait, hogy nem lepődnek meg ezen, mert erről lehet felismerni az igaz keresztényeket, hogy gyűlöli őket a világ.

Össze van mosva a fejükben a hamis tant hirdető őrtorony és Jézus Krisztus.

2016. ápr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Mojjo ***** válasza:
Erre tud adni valaki valami hivatkozást? Akár valamihivatalos JW oldalon fellelhető írást, akármit?
2016. ápr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Nem érdekli őket.

Ez a tanításuk része, tehát mindenképpen igaz kell, hogy legyen.

2016. ápr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Mojjo, elég ha nyitva tartod a szemed ezen az oldalon. Ha egy-egy komolyabb vitában alulmaradnak, nem egyszer azzal próbálják lezárni az egészet, hogy nem csoda ha senki nem érti meg őket, meg elítélik, üldözik a hitük miatt, hiszen ennek így kell lennie. Mivel Krisztust is üldözték, nyilván annak lesz igaza akit szintén üldöznek ma is, és mivel őket igen, így értelemszerűen csak ők lehetnek az igaz vallás.

Ja, hogy üldözésként hivatkozzanak valamire, ahhoz elég bármilyen egyet nem értés velük, onnantól már örömmel játsszák a mártírt.

2016. ápr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Mojjo ***** válasza:
57%

@Gabriel.Tailor: az, hogy valakit/valakiket üldöznek, és az, hogy valakit/valakiket gyűlöl az egész világ szerintem két rendkívül különböző dolog. Jézust aligha gyűlölte az egész akkori világ, sőt... és szerintem lehet jópár példát mondani a világtörténelemből, amikor valamely személyt, vagy eszményt üldöztek ugyan, de az emberek jó része mégis nemhogy gyűlölte, de szerette. Pont ezért is vált fontossá az üldözése bizonyos köröknek.


Így az, hogy páran azt írkálják: "látjátok, minket üldöznek", nem támasztja alá azt számomra, hogy úgy gondolják, "gyűlöli őket a világ, és nem csak néhányan".

2016. ápr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Mojjo ***** válasza:
57%

Plusz számomra teljesen érthetetlen a kérdező #1-ben írt mondata, miszerint:

"Jézus azokat helyesli, akik nem részei a világnak, és ezért a világ gyűlöli őket."

Mi az, hogy nem részei a világnak? Ha nem részei a világnak, akkor a világ hogy gyűlölheti őket? Hisz nem részei...

2016. ápr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Mojjo, úgy rémlik te is akadtál már össze Tanúkkal egy-két kérdésnél, ezek után ne mondd hogy még racionalitást vársz tőlük :D

A kérdező idézete amúgy János 17:14-re vonatkozik, "Én a te igédet nekik adtam; és a világ gyűlölte őket, mivel nem a világból valók, mint ahogyan én sem a világból való vagyok."

Jézus itt a világról metaforikusan beszél, mint mindarról az emberről, akik nem Isten és a Biblia útmutatásai alapján élnek, sőt, kifejezetten ellene vannak Istennek és az ő követőinek.

Jehova Tanúi épp ezzel igyekeznek igazolni magukat, csak fordított logikával. Hiszen Krisztus arról beszél, hogy az igaz hitűeket sokan nem értik, nem fogadják el, ezért elítélik és üldözik, a Tanúk pedig szeretnék azt hinni, hogy ez alapján akit üldöznek, annak a hite automatikusan igazzá minősül.

2016. ápr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!