Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen lesz ha? (többi lent)

Milyen lesz ha? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy a világ bizonyos területein még mindig elítélik, esetleg halálbűntetést szabnak ki az ateistákra. Egy ilyen terület például az egyik közelkeleti ország, ahonnan történetesen érkeznek bevándorlók. Mi lesz az ateistákkal, ha Európa esetleg e ország vagy rendszerből származó személyek fenhatósága alá kerül? Személy szerint ateista vagyok és nagyon foglalkoztat ez a gondolat, főleg a mostani helyzettel.

2016. ápr. 18. 22:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ami azt illeti itt a pincében elférne 1-2 ateista. Szóval én szívesen bújtatnám őket. Össze lehetne pöccinteni egy kis kényelmes klubbá/kucková.

Csak attól tartok, hogy ha ilyen beteg undorító hatalom lenne, valószínűleg nekem is bujkálni kellene.

Aki sérti a más szabadságát, az ellen fel kell lépni.

2016. ápr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt nem kell agódnod szerintem, az ilyen vadállatok nem csak az ateistákat büntetik, hanem a nemmuszlimokat is, sőt azokat a muszlimokat is akik nem az ő irányzatukhoz tartoznak, sőt azokat is akik az ő irányzatukhoz tartoznak ,de nem gondolkoznak ilyen radikálisan, sőt azokat is akik ilyen radikálisan gondolkoznak, de nem feltétlenül tartják őket mindenben kiváló vezetőknek
2016. ápr. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Lucifer második hozzászólása: "kössük fel az összes radikálist!" :D XD egy állat vagy XD
2016. ápr. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
korábi hozzászólásomat nem fejeztem be, elvonta valami a figyelmem aztán félkészen elküldtem... szóval annyi csoportot sértenek az ilyen emberek, hogy valószínűtlen ,hogy egy ilyen diktatúra létrejöjjön
2016. ápr. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Más részein pedig a keresztényeket üldözik illetve börtönbe vannak, s ami szörnyű azok teszik akik maguk is keresztényeknek vallják magukat.

Ezt nevezhetnénk modern inkvizíciónak


Megnyugtatlak, ezen események hamarosan megszünnek, még hozzá a Teremtő Isten szándékával összhangban.

Mert elege van hogy szégyent hoznak a nevére, és semmibe veszik az erkölcsi törvényeit. s ezért is vn, hogy sokan ateisták, vagy más "hiedelmek" hitéhez menekülnek.

2016. ápr. 19. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem sok jó.

A kulcskérdés az, hogy van-e esélye egy vallási fanatikus csoportnak Európa valamely országában magához ragadnia a hatalmat.


Szerintem nincsen. Ha borús jövőképet akarok festeni ilyen tekintetben, nem zárható ki, hogy egyszer többségbe kerülnek a muzulmánok, akik megszavaznak egy közülük kikerülő politikai formációt, esetleg koalícióban, több országban is. Ezek később radikalizálódhatnak.


Azt tartom inkább valószínűnek, hogy ők is továbbfejlődnek, és keveredik a fogyasztás alapú kultúra a merev erkölcsi normákkal, így utóbbiak valamelyest fellazulnak az idők folyamán. Ezért nem tartom valószínűnek, hogy egy szélsőséges szalafista diktatúrába fordulna Európa a végén - persze kizárni ezt azért nem lehet, és addig is egyre több konfliktus várható.

2016. ápr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
19%

Hol szabnak ki halálbüntetést ateistákra? Ilyet nem hallottam még.

Olyat viszont igen, hogy valakinek azért vágták el a torkát vagy feszítették keresztre családostúl, mert megvallotta a hitét Krisztusban.

Olyat is hallottam, hogy azért végezték ki, mert nem tért át a muszlim hitre.

De mutass nekem olyan cikket, ami arról szól, hogy kivégeztek valakit azért, mert ateista. Előre is köszönöm.

2016. ápr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én is ateista vagyok és remélem, hogy jól pofánrugdossuk őket, mielőtt még túl sokan lennének.


Felháborítónak tartom, hogy éppen sikerült kidobálnunk az ajtón a keresztényeket, erre a muszlimok meg elkezdenek bemászni az ablakon.

2016. ápr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Mojjo ***** válasza:
100%

@7: Csak pár link:

- Saud Arábiában egy új törvény szerint az ateisták terroristának minősülnek: [link]

- Egy ateizmusért halálraítélt, ugyanabban az országban: [link]

- Az ateisták 13 országban számíthatnak halálbüntetésre a Reuters szerint: [link]

2016. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

# Mojjo


A szerencsétlen srácot nem ateizmusért ítélték el, hanem nyilvános istenkáromlásért. A kettő azért nem ugyanaz.


Bár tény, hogy itt a gyakorin ahhoz vagyunk hozzászokva, hogy egynéhány ateista még a vallási topikban is istenkáromol és másokat sérteget a hitében, de azért nem gondolnám, hogy ez lenne az ateizmus lényege.

2016. ápr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!