Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért lesz valaki a szcientoló...

Miért lesz valaki a szcientológia egyház tagja? Fizet azért, hogy boldog lehessen? Más út nem vezet a boldogság felé?

Figyelt kérdés
2015. jún. 21. 12:07
1 2 3 4
 1/34 Shai-Hulud ***** válasza:
84%

De. Én tökéletesen boldog vagyok bármilyen egyház nélkül is.

A scientológia nélkül pedig egyenesen felszabadultan, mámorosan boldog vagyok! :D

2015. jún. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
43%

kb úgy darál be mint egy MLM cég, nem véletlen ,hogy azokat is szokták (nem is olyan nagy túlzással) szektának csúfolni, + a szcientológia gyakran utólag tárja fel ,hogy scientológiáról van szó, sok embernél úgy kezdődik ,h a főnöke elküldi "sikerszemináriumra" ahol a dienetika nevű dolgot tanulja, illetve még sok amúgy valóban hasznos dolgot (amit máshol is meg lehet tanulni persze).


Szcientológus szinte kizárólag ateistákból lesz, a szcientológia gyakran emlegeti ,hogy "inkább filozófia mint vallás" pont azért mert így eleinte könyebb egy ateistát befogni, illetve sok ateista eleve elzárkózik a lehetőség elől, hogy vallásokat, vallásos értékeket megismerjen, ilyen véleményeket meghallgasson, és amikor megtalálja ezeket a dolgokat a szcientológiában rögtön harap rá (gondolok itt olyasmire, mint magasabb életcél, közösségbe tartozás élménye stb)

2015. jún. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 T. Zoltán ***** válasza:
16%

Kedves Kérdező!


Mit értesz az alatt, hogy a Szcientológia egyház tagja? Ki számít a Szcientológia egyház tagjának?

2015. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Az aki részt vesz az ő általuk hirdetett megtisztulásig vezető útig, a clear állapotig. Aki ahhoz, hogy ezt elérje, még fizetni is hajlandó.
2015. jún. 21. 19:49
 5/34 T. Zoltán ***** válasza:
17%

Kedves Kérdező!


Akkor viszont nem értem a kérdésed. A szellemi megtisztulás és a boldogság nem ugyan az. A Szcientológia alapítója L. Ron Hubbard írt egy nem vallásos könyvet. A címe Az út a boldogsághoz. Ebben a könyvben 21 ésszerű szabály van, amit ha betart az ember akkor eléri a boldogságot. Nem kell hozzá semmilyen tagnak lennie és lehet bármely vallás elkötelezettje. Nem kell fizetnie sem érte, csak a könyvet kell megvennie és olvasnia, majd egyre több szabályt a magáévá tennie.

Ezért nem kell, hogy tagja legyen a Szcientológia egyháznak és nem kell érte fizetnie. A kérdésed nekem csak arról árulkodik, hogy nem sokat tudsz még a Szcientológiáról, maximum amit innen onnan olvasgatsz az interneten. Menny fel a hivatalos weboldalukra, az még nem kerül semmibe és ott minden kérdésedre megkapod a választ.

2015. jún. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Köszönöm szépen az információt. Valóban csak részinformációim vannak, mélyrehatóan nem tanulmányoztam az ideológiai vagy hitnézetüket. L.Ron Hubbard általad említett könyvének néhány részletét olvastam jó egy évvel ezelőtt, amikor az utcán egy fiatal férfi a kezembe nyomta Út a boldogsághoz kis füzetecskét, amelyben valóban sok hasznos tanács lehet, ha a teljes művet olvasod.

Ugyanakkor mégis azt érzem, hogy alakultak újabb és újabb hitnézetek, amelyek romba döntik az ember személyiségét, mivel annyira behatárolják mit szabad, mit nem, ezáltal megfosztva a szabadságától. Ezt most nem egyértelműen a szcientológia egyház tanításaira értettem, sokkal inkább az Adventista, Pünkösdista, Hit Gyülekezete, Krisztus földi útját követők, Jehova Tanúi, Baptista vallás tanításaira, amelyek közül mindegyik előírja, hogyan viselkedj a hétköznapi életben, milyen ruhát hordj, a hajadat hogy viseld, hogyan bánj a szüleiddel. etc.

2015. jún. 23. 00:10
 7/34 T. Zoltán ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező!


Az említett vallásokat én személyesen nem tanulmányoztam mélyrehatóan, így véleményt sem mondanék róla. Biztosan vannak jó oldalaik is és segíthetnek az embernek. Nem tudom.


A Szcientológia nem mondja meg senkinek, hogy mit tehet vagy mit nem tehet. Megtanulhatja az ember, hogy a különböző cselekedeteinek mik lehetnek a következményei és ránézhet múltbeli dolgaira, hogy önmaga rájöhessen, hogy mit csinált jól vagy rosszul az életében és így tanulhat abból is. Az, hogy mit tesz és mit nem, az az ő döntése. Ha látja a következményeket, akkor jobb eséllyel dönt jól.

Persze ehhez az is kell, hogy épelméjű legyen. Ebben is tud segíteni.

Ennél azért többet tesz a Szcientológia, de tömören összefoglalva ez az amiről szól.

2015. jún. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Azért az tisztázzuk a szcientológia az nem egyház és nem vallás. Csak azért van benne a nevében az "egyház" mert amcsiban így adómentességet kapnak, ennyi.


A "clear" állapotot nagyon kevés ember érte el. A boldogságnak nem feltétele a clear állapot, ugyan úgy mint a pénz sem szükséges hozzá, max megkönnyitheti a dolgot. Az alap clear állapot (mert ha jól emlékszem vannak még felette szintek) csak annyi, hogy a rejtett évek alatt bekapott engramokat törlöd, megszabadulsz tölük.


Nagyon jó személyiségfejlesztő tréningjeik vannak, az alap könyvet pedig nagyon érdemes elolvasni, sokkal jobban megéri magát és a környezetét az ember. Az hogy a mostani vezetőik visszaélnek a benne lévő tudással, az már más kérdés. Ez olyan mint az atomkutatás, lehet belőle atomreaktort is építeni, de atombombát is.

2015. jún. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 T. Zoltán ***** válasza:
0%

Kedves Béci 74!


Több mint százezren érték el a Clear állapotot a mai napig és jelen pillanatban 2 óránként éri el valaki a világon. Kis matekkal kiszámolható, hogy ez nagyon kevés-e.

Az, hogy miért egyház a Szcientológia, érdemes elolvasni azt az írást amit egy Katolikus teológus professzor írt róla.


[link]


Ha a mai vezetés visszaél L. Ron Hubbard által kifejlesztett technológiával, akkor hogyan lehetséges az, hogy a Szcientológia egyre gyorsabb ütemben fejlődik és 2 óránként születik egy Clear?

2015. jún. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi vagyok hány milliót kapott ez a katolikus professzor, hogy ezt hazudja...
2015. júl. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!