Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosak sokkal kevesebben...

A vallásosak sokkal kevesebben vannak ebben a topikban mint az ateisták, vagy sokkal műveltebbek?

Figyelt kérdés

Azt értem ezalatt, hogy egy ateista válasza sok esetben 100 %-os, egy hívőé sok esetben 0%-os.

Mi az oka, hogy a hívők nem pontozzák le az ateistákat, mig az ateisták porig pontozzák a hívőket?


2016. máj. 4. 22:20
1 2
 1/15 anonim válasza:
81%
Ezt a kérdést komolyan gondoltad??Honnan tudod te egy válaszaból azt ,hogy az a válaszoló hívő vagy ateista??Nagyon unatkozhatsz
2016. máj. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Kedves kérdező!

Ne haragudj, de kicsit zagyvaságnak tűnik az egész kérdés.

Először is, egy vallásos ember miért ne lehetne művelt?

Másrészről magam is meg szoktam fordulni a valláskritika kategóriában, és a 0%-os (vagy aközeli) válaszok rendszerint okkal lesznek nullázva. Ez pedig nem attól függ, hogy a válasz írója hívő-e vagy sem, hanem többnyire a lepontozott válaszok tényleg bődületes ostobaságokat tartalmaznak.

Mert vannak egy páran, akik bár vallásosnak mondják magukat, mégis gyűlölködve írkálnak olyan témákban, amikben nem tájékozottak, vagy direkt hazugságokat, vagy tudatlanságból eredő butaságokat terjesztve, mert mások lejáratásával próbálnák igazolni a saját hitük.

Az ilyen válaszok nyilván le lesznek pontozva.

De ugyanúgy le vannak a másik oldalon is, amikor egy vallási téren nem kompetens ateista próbál értelmetlen érvekkel, kötözködni a hívőkkel. Csak ahogy én látom, ez azért ritkább.

2016. máj. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

egyszerűen annyi, hogy minden topicnak megvan a maga gyűlölködő agresszív vadállatja, ha máshol is fórumozol akkor valószínűleg tapasztalod


ez az emberfajta egyszerűen kiszúr valakit, mondjuk mert van rajta sapka, vagy épp nincs, mert vllásos, mert testépítő, mert x mert y, persze ezt szereti amögé a látszat mögé rejteni hogy ő a valamilyen szempontból nyilvánvalóan "jobb" emberfajtát képviseli, és csak helyre akarja tenni a világot


a testépítés topicban vannak arcok akik csak ostoba majmoknak titulálnak minden testépítőt, aki azért edz, mert ha már úgysem tud olvasni akkor kell valami amivel elfoglalja magát, emg mert konpenzál a férfias testrész csekély mérete miatt, totál függetlenül a kérdéstől, ettől ő egy erőszakos állat helyett az egészséges önképpel rendelkező, helyes sportéletet élő, és művelt egyénnek érezheti magát, és magasról tesz rá, hogy a legtöbb testépítéssel komolyan foglalkozó ember egyszerűen nem lehet ostoba, mert komoly élettani és táplálkozástudományi ismeretek kellenek ahhoz a sporthoz, még ha csak hobbi szinten szeretne az ember alkotni valamit. Mindezt azért nem veszi figyelembe mert így elveszítené a fölényes pozícióját.


ugyan így, ebben a topicban is vannak olyan emberek akik szőrszálhasogatóak, szándékosan csak az önmagért való provokációt gyakorlják, szitkozódnak, rágalmaznak stb stb, itt ezek az emberek az ateisták (tisztelet a kivételnek), nem attól ilyenek mert ateisták, hanem fordítva, gyűlölködni és fölényeskedni szerető emberek akik most éppen az ateizmust találták meg mint ennek eszközét, minden vallásos, vagy annak vélt ember válaszát függetlenül attól a választól lepontozzák, bármit ami nem a masszív ateizmust képviseli azt lepontozzák, egymást pedig fel, a hívők pedig hagyományos fórumozók, ezért mint a többi topicban a válasz hasznoságát veszik figyelembe, tehát ha az adott kérdésre jön egy válasz ami ismertet egy véleményt, attól ,hogy nem ért vele egyet még nem pontozza le, eleve ritkán pontoz


ugyan így érdemes megfigyelni, hogy azok az ateisták akik nem ilyenek szintén viszonylag alacsony pontszámon vannak jelen, mert ők "árulók" hiszen ha X ateista azt látja, hogy Y ateista nem felsőbrendű és nem gyűlöl minden vallásos embert, esetleg érdekesnek is találja őket, sőt netalán X ateistát kritizálja a tudománytalan, rágalmazó vagy épp uszító válaszaiért, az már azt jelenti ,hogy az ateizmus nem tesz felsőbbrendűvé ,tehát X elveszíti azt amiért már hónapok, netalán évek óta idejár, szóval inkáb X-nt is lepontozza


persze valamennyire a hívők is lepontozzák egymást, mert itt gyakorin sajnos nem képződik le a társadalom, a hagyományos egyházak és vallások hívei hamar elmennek mert látják, hogy ez a fórum tragikus, és tele van mindenféle szekta tagjával és összeesküvés elmélet híveivel akik egymást is szeretik lepontozni, mert mondjuk valaki nem hajlandó elismerni hogy jehova tanúit kivéve mindenki hazudik

2016. máj. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
19%
Első válaszoló vagyok.Eddig nem figyeltem meg ezt az ateista-hívő dolgot itt az oldalon mondjuk ez köszönhető annak ,hogy vallás részt nem szoktam figyelni és annak ellenére sem ,hogy nem vagyok ateista.Most a második és harmadik válaszolónak köszönhetően megértettem kb mire irányul a kérdésed kedves kérdező.Az ateistákról csak egy mondás jut eszembe ami nagyon igaz,mégpedig:Zuhanó repülőn nincs ateista.
2016. máj. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Engem ez a pontszámosdi nem különösebben zavar.

Az sokkal inkább, amikor egyes ateisták úgy érzik, hogy kötelességük hozzá nem értő válaszokkal telenyomni a vallási topikot.

2016. máj. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

Én ezt úgy mondanám, hogy ebben a topikban, az abszolút vakok, nagyon szeretik megmagyarázni a legalább gyengén látóknak, hogy valójában miért nincsenek színek, meg fények, ami a kissé kevéssé vakokblátni vélnek. S ha ez utóbbiak esetleg szóvá teszik ezt, vagy egyszerűen csak elmondják, hogy tapasztalatuk szerint azért mégiscsak léteznek színek és fények, akkor ezt az abszolút sötétben tapogatódzók nagyon zokon tudják venni, s ez tőbbek közt a "piros kéz" nyomkodásában nyilvánul meg.


Ha kicsit szemét akarnék lenni, akkor azt mondanám e megfigyelésed lefordítandó, hogy a hülyék mindíg sokkal magabiztosabbak; mely magabiztosság nem idegen az erőszakosságtól...

2016. máj. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mindenki hazudik. Én is hazudok. Miért van ez igy? mert azt amit leirunk, leirnak az nem létezik, sosem lesz látható. A világnak sincs értelme. Élünk, meghalunk azt kész. A szépségnek, szerencsének vagy épp szerencsétlenségnek, csunyaságnak, betegségnek nincs értelme. Bárkire lecsaphatnak ezek, és akkor az életének vége lesz. Nemtom, lehet az aki teljesen normális az meg lát a dolgokban valamit, azt energizálják meg ilyesmi, boldog és másokat is tud boldogitani, lelkes de csak kommunikációban segithet ez a dolog.
2016. máj. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egyrészt a pontozás a vallási témákban kevésbé a válasz tényleges hasznosságát, igazságértékét tükrözi, hanem inkább a válasszal szimpatizálók számát. Másrészt szerintem a hívők a fenti állítással inkább egyetértenek, ezért nem pontozzák le az ateistákat. Azt nem lehet tudni, hogy hívőből vagy ateistából van-e több a GYK-n, de azt például meg lehetne vizsgálni, hogy a kérdések hány százalékában melyik oldalé volt az utolsó szó. Akkor lehetne látni, melyik oldal ragaszkodik itt jobban az igazához, és az nagyobb valószinűséggel le is pontozta a másik oldalt.
2016. máj. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem arról (is) van szó, hogy a hívők egymást is lepontozzák, csak mert különböző felekezethez tartoznak (katolikus, református, Jehova tanú...)


Ahogy megfigyeltem, egy hívő általában ellenségesebb egy másik felekezet hívőjével szemben, mint egy ateistával vagy agnosztikussal szemben.

2016. máj. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Papi Gonzales ***** válasza:
27%
"internet: where religion comes to die..."
2016. máj. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!