Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Meg tudtok győzni Isten...

Meg tudtok győzni Isten létezésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Írjatok érveket, tapasztalatokat, ami azt bizonyítja, hogy Isten létezik vagy ezt cáfolja! Köszönöm!

2016. máj. 25. 13:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
10%
A megtérés és a hit nem győzködés által jön. Aki tiszta szívvel keresi Istent, annak válaszol. Aki jól elvan magában, az úgysem fogadja el. Aki sem lát a másikba úgy, ahogy az Úr.
2016. máj. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
22%
Jav.: senki sem
2016. máj. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Meggyőzni meg tudnálak, ha venném a fáradságot. De ebből nem következne isten létezése. Pusztán az, hogy te ezt elhitted.


És ez a lényeg. A vallás hit kérdése. Egy ember hite nagyon sok tényező szerint alakul ki. És időben változhat is, ha a körülmények ezt indokolják. A vallásos embernek nincs szüksége isten létének bizonyítására, ő egyszerűen hisz ebben. Ha kényszerítik, talán próbál érveket mondani, de szerintem igazán képzett igényes ember ebbe nem megy bele. Ha te nem hiszed, a te dolgod, nem szükséges hinned. Ha hiszed isten létezését, az is a te dolgod.

Létezésének bizonyítására ezidáig nem volt mód. Nem tudom, szükséges-e egyáltalán az a bizonyíték.

2016. máj. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%

"szükséges-e egyáltalán az a bizonyíték."

Alaphelyzetben nem.

Csak akkor, ha azt állítod, hogy létezik.

2016. máj. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%
Ki az az agyament, aki HIT-et akar neked adni meggyőzéssel?Nem akarlak meggyőzni, de HIDD el, kérdésed képtelenség.
2016. máj. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

A hit annak elfogadása, amiről konkrét tapasztalatok útján nem tudunk meggyőződni. Most még csak homályosan látunk, de egykor majd színről színre. Amikor majd szemtől szembe látjuk az Istent, Jézust, akkor a hit megszűnik, mert akkor már meglesz a "bizonyíték" a létezésükre. Addig a hitre támaszkodunk.

Nem mondhatjuk Istennek, hogy csak akkor hiszek benned, ha megmutatod magad. Jézus sem azért tett csodát, hogy higgyenek, azoknak tett csodát, akik hittek benne.

Amikor Tamás apostol azt mondta, hogy csak akkor hiszi el, hogy Jézus feltámadt, ha a sebhelyeket saját szemével látja, Jézus azt mondta neki: "Most már hiszel Tamás, mert láttál engem, boldogok, akik nem láttak, és mégis hisznek." Ezek vagyunk mi, akik ugyan nem láttuk még Jézust, (Istent) de hisszük, hogy létezik.

2016. máj. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

[link]


Jó olvasását kívánok. Remélem tudtam segíteni. :)

2016. máj. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Valóban szükséged van arra, hogy meggyőzzelek Isten létezéséről?


Nekem ugyanis nincs arra szükségem, hogy nekiálljalak győzködni. Istennek pedig még kevésbé van erre szüksége. :)

2016. máj. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
22%

# "Csak akkor, ha azt állítod, hogy létezik."


Vagy ha tagadod a létezését. Isten nemléte is csak egy eddig még bebizonyítatlan feltételezés.

2016. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
43%

*

Az előző a 4-nek ment. Lemaradt a szám, bocsi.

2016. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!