Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lenne néhány kérdésem Isten...

Lenne néhány kérdésem Isten létezésével kapcsolatban (? )

Figyelt kérdés

A biblia megmagyarázza a föld, az emberiség, az élet keletkezését, de magát az univerzumét, a teljes világét miért nem?


Ha Isten azt szeretné, hogy higgyünk benne miért nem mutatja meg magát? Mi elől rejtőzködik?


Ha Isten végtelen jó és mindenható, akkor miért tűri meg a gonoszt a teremtett világban? Akkor mégsem végtelen jó? Vagy hogyha a jó-rossz egyensúlyából indulunkk ki, akkor nem tüntetheti el, hiszen akkor felborul az egyensúly. De ha Istennek vannak korlátai, akkor nem mindenható. Az ilyen lényt lehet-e egyáltalán istennek szólítani?


Én biztos vagyok abban, hogy létezik a földön kívül is élet. Kizárt hogy egyedül legyünk az univerzumban. Ha netán találunk az univerzum másik felében, egy másik intelligenciát, egy másik bolygón, azt hogy magyarázná meg az egyház?


17f


2011. júl. 28. 21:56
1 2 3 4 5
 1/47 anonim válasza:
40%
Ezeket a kérdéseket mind megválaszolja a Biblia! ;)
2011. júl. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Nem, a biblia ezeket sajnos nem válaszolja meg. Vagy ha mégis, én sajnos nem láttam ki belőle..
2011. júl. 28. 22:04
 3/47 anonim válasza:
38%
ha találnák más civilizáciot akkor el lenne titkolva lehet már találtunk ki tudja ...
2011. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Még azt fűzném hozzá, hogy miért van pokol, ill purgatórium. Miért kell a hitetleneknek, akik a tudatlanság "bűnébe" estek tisztítótűzön keresztül menni? Miért van ekkora büntetés? Azért, hogy az emberek féljenek, és ne merjék kétségbe vonni azt, ami le van írva a bibliában?
2011. júl. 28. 22:07
 5/47 anonim válasza:
100%
Mert nem akarja eltörölni a rosszat! :) A Sátánnak is van hatalma, de nem akkora, mint Istennek. Hogy mi a jó és a rossz, azt érezni kell.
2011. júl. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim válasza:
Az utolsó feltevésednek pedig egyenlőre nincs alapja, arról tényleg nem ír a Biblia :D
2011. júl. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
És ha bebizonyosodik hogy tényleg van a földön kívül élet? akkor mi lesz? Az egész vallás romba dől?
2011. júl. 28. 22:11
 8/47 anonim válasza:
:D ez mint csak "ha" :) De "ha" tényleg így van, az még nem jelenti azt, hogy Isten nem létezik!
2011. júl. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Én nem tudom.. Jelenleg több érv van Isten létezése ellen, mint mellett. Csak akkor azt nem értem, hogy akkor az emberek mégis miért hisznek benne a mai napig?
2011. júl. 28. 22:17
 10/47 anonim ***** válasza:
70%

22:17


Mert félnek attól, hogy a semmiből a semmibe tartanak. Meg lehet érteni valamilyen szinten, én is beköltöznék egy rajzfilmbe, de lehetetlen...

2011. júl. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!