Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Mennyországban mit csinálnak...

A Mennyországban mit csinálnak, akik odakerültek?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, ti hogy vagytok vele, de ha a Mennyország az örök jót és boldogságot, a Paradicsomot jelenti, én marhára nem akarok odakerülni, és nem is értem, hogy több millió keresztény ezt hogy nem gondolja át alaposabban :D Minek van az egész? Mi értelme? Mi célja? Ha én örökké ott leszek majd boldogan, akkor azzal én hova fejlődök, mire lesz az jó nekem vagy másoknak? Ha egyfolytában boldogságot érzek, akkor az már hétköznapivá válik, tehát nem is leszek boldog.

Szerintem én két hét után megunnám.



2016. jún. 4. 14:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Én mindenképpen a pokolba szeretnék jutni,mert tuti hogy az összes barátom ott lesz és a mennyországban én halálra unnám magam::)
2016. jún. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Milyen jó, hogy ennyire biztos vagy valamiben, attól függetlenül is, hogy nem létezik... ez aztán értelem.
2016. jún. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Mivel sem megerősíteni, sem cáfolni nem lehet a Mennyország létezését, ezért fenntartom annak valószínűségét, hogy mi van, ha mégis létezik.

(Bár megjegyezném, ha létezne, az a világegyetem egyik legillogikusabb jelensége lenne)

2016. jún. 4. 14:26
 4/24 anonim ***** válasza:
59%
Nem létezik, a józan ész rá a bizonyíték. :)
2016. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
A keresztények meg akarják tartani a szeretteiket és egészségesen gondolkodva nem egy ördögi, ember egymás farkasa stílusú pöcegödörben akarnak élni.
2016. jún. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

#4: Látszik, hogy semmi közöd a tudományhoz :P

Ez, hogy „józan ész” semmire sem bizonyíték, legkevésbé sem érv.

2016. jún. 4. 14:54
 7/24 A kérdező kommentje:

Lucifer-666:

Az világos, hogy ezért találták így ki az egész kereszténységet, de hogyan magyarázza a kereszténység azt, hogy mi történik a Mennyországban? Vagy erre nem tér ki a Biblia, mindenkinek a saját fantáziájára bízza?

2016. jún. 4. 14:56
 8/24 anonim ***** válasza:
Persze, nekem nincs semmi közöm a tudományhoz. Nem én állítom, hogy van több transzcendens szint, ahol meghalt, élő emberek találhatóak. De nyilván, én vagyok eltévedve. :D
2016. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
59%
A Biblia szerint - ennyi erővel - az emberek 96% a pokolra került, mert szexelni mert.. komolyan, teljesen értelmes. :)
2016. jún. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#8: Ilyet természetesen én sem állítok :D

Ha valaha mégis megtenném (bár kétlem, mert elég valószínűtlen hipotézis), több oldalnyi méréssel, adattal, megismételhető eredményű kísérletekkel lenne alátámasztva, és inkább valamely folyóiratban publikálnám, nem pedig gyakorikérdések.hu-ra írnám ki.


Ez csak egy vallásfilozófiai eszmefuttatás, tök mindegy, hogy valóban létezik-e vagy nem, csak tételezzük fel, hogy igen.

2016. jún. 4. 15:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!