Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Közösség a Mennyországban?

Közösség a Mennyországban?

Figyelt kérdés

Két dilemmám van ezzel:


1. Van-e lehetőség egyedül lenni? Én inkább égek a Pokolban, minthogy ne tölthessek órákat/napokat csöndes magányban, elfoglalva magamat olvasással, rajzolással, zenehallgatással stb. Nekem ez fontos.


2. Mennyire lehet boldog a Mennyországban, akinek szerettei közül páran a Pokolra kerültek? Biztosan akad egynéhány ilyen ember. Vagy elfelejtjük a földi életet?


2011. júl. 12. 04:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdések! Mert ugyebár az emberi történelem folyamán több trillió lélek gyűlhetett már ott össze. Hacsak le nem számítjuk azokat a hindukat, buddhistákat, zsidó kabalistákat, akik újraszületnek. Viszont az is kérdés, hogy vajon külön Mennyország létezne-e a künönféle valláshoz tartozóknak, mert lehet hogy még ott sem férnének meg veszekedés nélkűl. Na, és vajon minden újonnan alapított vallásnak, mint a mormonok, a szcientológusok, vagy a raeliánusok, ezeknek mind külön Mennyországot nyitnának az alapításkor?
2011. júl. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem:

1.a mennyországot ne úgy képzeld el,mint egy helyet,ahol csak azok vannak,akik érdemesek rá.a mennyország a lelked ÁLLAPOTA,amikor békességet,nyugalmat,örömöt,szeretetet érzel benső lényedben.ezt az állapotot már itt a földön is elérheted,nemcsak halálod után.ha félre akarsz vonulni egyedül olvasni,rajzolni,azt ott is bármikor megteheted.ez normális,minden lénynek szüksége van erre a típusú egyedüllétre.

2.szerintem nem felejtjük el teljesen a földi életet,a pokol pedig nem egy örökké tartó állapot,csupán azt a célt szolgálja,hogy az egyén szembenézzen a hibáival,és a saját lelki fejlődése érdekében felismerje a helyzetet,tanuljon belőle.mi értelme lenne az örök pokolnak? Isten nem kínzógép.egy ember lehet teljesen boldog azzal a tudattal is,hogy egy szerette ebbe az állapotba került.aki átéli a saját maga által felépített poklát,annak nem véletlenül kell átélnie,boldogtalanságot fölösleges éreznie a másik embernek ezért,mert ez nem fog segíteni az illetőn.de szeretettel bíztatni,segíteni lehet neki,hogy könnyebben átvészelje.

2011. júl. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

Hát én úgy vagyok vele, hogy:

A Mennyország tök szép hely lehet, de minden haver a pokolban van."

2011. júl. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Nem lehet ezt így elképzelni,hogy milyen lesz a Menny. A Mennyben nem kell rajzolgatnod meg olvasgatnod. Isten olyan helyet készített az Őt követőknek amit szem nem látott,fül nem hallott és emberi értelem el nem gondolt. Nem fogsz ott unatkozni. Sokkal jobb lesz ott mint a Mennyben,egyébként a pokolban nehogy azt hidd,hogy vígan iszogatsz a haverokkal meg dumcsizol. Külön cellákba vannak zárva az emberek ahol férgek eszik őket,vagy démonok kínozzák.


Válaszd Krisztust!

2011. júl. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Bocs elírtam Sokkal jobb lesz ott mint a pokolban :D
2011. júl. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

16.18-kor író.

Érdekes, hogy először leírod, hogy a Menny olyan, amit szem nem látott, fül nem hallott, stb. ami a Bibliából való, tudom, DE honnan tudod akkor, hogy unatkozni sem fog valaki? Az, hogy "nem fogsz ott unatkozni" azt már az emberi elme el tudja képzelni...


Meg miért van az, hogy a Menny ennyire titokzatos, míg a Pokolról annyira részletes, rémisztő képet festesz?


Mi az, hogy külön cellákba lennének zárva az emberek a Pokolban? Lelket hogy lehet cellába zárni? Vagy milyen az a cella?


Egyébként is mind a Menny, mind a Pokol csak tudatállapot, nem fizikailag behatárolható hely.


Vagy, akkor most hol vannak azok a cellák?

Meddig kell ásnom, hogy az ásóm a cella tetején koppanjon egyet? :)

2011. júl. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
A menny és a pokol nem hely. A lelked állapota. A mennyek országa tibennetek van, mondja Jézus. Ero nem fogsz "ott" unatkozni. Isten nem unalmas világot teremtett. Ja, és az örökkévalóság nem végtelenített idő, hanem az idő hiánya. Unatkozni az idő uralma alatt lehet. Ha nincs idő, nincs unalom sem. Nehéz megérteni? Magát az időt is nehéz, igazából csak egy-két zseninek sikerül megérteni az idő relativitását stb. Az idő hiánya pedig....isteni állapot. Akárki akármit ír, értelmez a bibliából: találgat. Senki sem tudja. De bízunk benne hogy csodálatos lesz.
2011. júl. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Inkább leszek Hindu, azok ujjá születnek.
2011. júl. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

00:15-kor író...


én már a hinduizmus elvei szerint élek...indiai út után pedig csak megerősödtem hitemben. :)

2011. júl. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
menny és pokol csak átvitt értelemben létezik.
2011. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!