Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ízléstelen jelkép a...

Miért ízléstelen jelkép a kereszt, vagy csillag egyeseknek? Miért gondolják így néhányan?

Figyelt kérdés
2008. szept. 27. 13:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
57%
nem is értem miért kérdezed, mert vallási, nemzeti dolgokra emlékeztet: nácizmus, kommunizmus és még sorolhatnám.
2008. szept. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Mi köze a keresztnek a kommunizmushoz? Vagy a másikhoz. Lehet én vagyok tudatlan, vagy hiányosak a töri ismereteim. De ezt így nem értem. A vallási jelképet értem, de akkor sem értem amit már kérdeztem.

Én nem tartok ízléstelennek egyetlen ősi jelképet sem.

2008. szept. 27. 16:33
 3/26 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az első válaszoló a horogkerszetre, és a vörös csillagra gondolt.. Mert a kereszt és a csillag önmagában marhára nem kommunista meg náci jelkép.

Én a kereszttel (ami nem horog) és a csillaggal (ami nem vörös) még nem tapasztaltam, hogy bárki is izléstelennek tartaná.. Nem hiszem, hogy ez a gondolkodásmód tömegesen előfordul.. Te hol tapasztaltad? És mivel magyarázta az aki ízléstelennek tartotta?

2008. szept. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%
többek között a (horog)keresztre és (örös)csillagra gondoltam, de ugyanúgy igaz lehet, ha a sima keresztet semi biztos h jó néven veszik, míg a csillagról, ha mondjuk 6 ágú, egyből a zsidók jutnak a legtöbb ember eszébe. a mai világ már annyira eltorult, hogy ezekkel a jelekkel jobb ha az ember vigyáz.
2008. szept. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 tade ***** válasza:
88%
Ha en meglatok az utcan egy "meno" gyereket bazi nagy aranykeresztel a nyakaban na az izlestelen...
2008. szept. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
41%

A kérdés nem volt pontos, de később kiderült, mit is értett a kérdező a kereszten.


Nos, miért ne lehetne, hogy sokakat zavar, és bizony alapból "izléstelen". A vörös csillag jelképe alatt sokak hozzátartozóit likvidálták, nem biztos, hogy mindenkinek egy szép szimbólumot takar. Még sokan élnek, akiknek nem!


Valami hasonló a helyzet a katolikus keresztel (ha rá gondoltál), mert ezen sincs mit szépíteni, a kommunizmusnál sokkal több vér tapad a "kereszthez"! Persze sokkal hosszabb volt a történelme is, el kell ismerni, bár ez nem hiszem, hogy a mentségére szolgálna.


De hangsúlyoznám, a kereszt bálványként való használata NEM bibliai szokás, sőt ilyent a Biblia kifejezetten tilt. Van egy ilyen kérdés kicsit korábban, vagyis Jézus kereszten halt-e meg?

Érdemes átnézni.


Nos, a kereszt "izléstelenségével" kapcsolatban, viszont el kell gondolkoznunk egy példán.

Mi lenne, ha valakit, akit nagyon szeretünk, kivégeznének valami brutális eszközön, pl. kerékbetörnék. Mit tennénk mi?

Készítenénk nyomban egy kicsinyített másolatot ebből a kivégző eszközből, és sokszorosítanánk, árulnánk jó pénzért, csókólgatnánk, és a nyakunkba akasztanánk?

Mi ez, ha nem izléstelen? De szerintem ebben az esetben ez még a legenyhébb kifejezés!


Mert a kereszt voltaképpen nem kivégzőeszköz volt?

2008. szept. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%

Az utolsó válaszolónak: édesanyámtól kaptam egy keresztet a láncomra (katolikusok vagyunk), amit elvittem a templomba, hogy az atya áldja meg. Nos, ő miközben megáldotta, a következő szavakat mondta (sajnos nem tudom pontosan idézni):...viselése által emlékezzen az áldozatra, amit értünk hoztál...

Tehát nem a kivégzését szimbolizálja, hanem az áldozatot. De bárki bárhogy magyarázhatja...

2008. szept. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 kzs ***** válasza:
80%

Mert a SzentÍrásban sehol sem szerepel az, hogy ilyesfajta tárgyaknak kéne jelen lenniük az Egyház épületein. Inkább az az igazság, hogy ezekre a jelképeket (mármint a kereszt vagy a csillag jelenlétét) bele magyarázzák a vallásba.

Elfogadható, logikus magyarázatot adnak minderre, csak éppen megmutatni nem tudják azokat az Igehelyeket, amelyekben ezek lennének (mármint hogy ezeket ki kell helyezni az Egyházi épületekre).

Döntse el minden keresztény: a Bibliát követi, vagy esetleg olyan elveket, amikkel a SzentÍrás nem foglalkozik.

2008. szept. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
35%

"Tehát nem a kivégzését szimbolizálja, hanem az áldozatot. De bárki bárhogy magyarázhatja..."



Ez nem pusztán "magyarázás" kérdése. Az előtted levő lepontozott válaszoló vagyok.

Próbáld behelyettesíteni bármivel ezt az eszközt. mindegy minek nevezzük, ez akkor is egy kivégző eszköz.

Lehet egy pisztoly, lehet méreg, vagy bármi, amivel ölni lehet.


Namost, ha a szeretett nagyapámat egy pisztollyal, vagy méreggel ölik meg, akkor mindenki, aki szerette, a nyakába egy miniatür pisztolyt, vagy egy méreg zacskót akaszt???

Nem beszélve arról, hogy vajon Ő mit szólna hozzá???

Ez nem fontos talán? Esetleg azt szeretné Jézus, hogy a kivégző eszközét hordjuk emlékül mindig magunknál?


Nem véletlenül mondja a Biblia, hogy Istent "szellemmel és igazsággal kell imádni".


A kereszt különböző formája a történészek szerint, jóval Jézus földi élete előtti korokból származik, mint a pogányok "szent jelképe", és az egyház alakította úgy, hogy úgymond "megszentelt" legyen a sok "megtérő" nemzetekből való ember miatt.

Csakhogy az ilyen bálványok behozatalát mindig is tiltotta a Biblia.

2008. szept. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
72%

"Ha en meglatok az utcan egy "meno" gyereket bazi nagy aranykeresztel a nyakaban na az izlestelen..."

Ez így van. Akkor ízléstelen, ha divatból hordják.

2008. okt. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!