Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten annyira igazságos...

Ha isten annyira igazságos megérteő és kegyelmes akkor miért kell neki esdeekelni meg templomba járni és imádni őt?

Figyelt kérdés

2016. júl. 31. 09:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%

Van egy olyan: szakrális szertartás - melyet szakrális terekben tartanak.

(amióta világ a világ így van, igaz, ma sok ember a bankot érzi szentnek és áldoz a szent Pénznek)

De a világért nem menj el ilyenre.

Menj öldökölj, óbégass, törj-zúzz - mert Isten annyira végtelen irgalmas, kegyelme végtelen, hogy meg fogja érteni, hogy csak rossz napod van, de te jó vagy, és szelíden magához ölel.

2016. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell se esdekelni, se imádni. Ezek nem őszinte érzések.

Aki hisz, az nem ilyen céllal hisz, hogy majd eljátssza a templomban a nagyhalált és akkor ő jó ember lesz. Inkább megpróbál helyesen cselekedni, stb. És vannak szertartások is, amiket valakit szigorúbban, van, akik kevésbé szigorúan tartanak meg.

2016. júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 pelgrim ***** válasza:
9%

Isten nem egy valaki, és nem várja el tőled, hogy templomba járj, hogy esdekelj, hogy imádjad őt. E dolgokra csak az embereknek van szüksége.


Isten mégis igazságos, megértő és kegyelmes, de hogy ezt megérthessük, el kell hagyni a klasszikus elképzelést Istenről mintha egy valaki lenne.


Isten nem egy személy. Isten egy személynél minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb, hatalmasabb, bölcsebb, stb., stb. De válhat nekünk személyessé, mint ahogy Názáreti Jézusnak személyessé vált, aki Őt mennyei atyának nevezte és úgy szólította, tudva hogy a saját isteni kilétével van dolga.


Közelebb állunk a valósághoz, ha Istent úgy képzeljük el mintha egy önfejlesztő Ihlet lenne, az eredeti Ihlet, a végtelen Tudat, minden hatalom, bölcsesség és szeretet kimeríthetetlen Forrása bennünk és körülöttünk mindenütt, melynek minden más létező a fejleménye, kiáradása; mint a mindenható Törvény, a vezérlő Alapelv mindenben.


Isten nem teremtett semmit, Isten mindenné fejlődött, te és én, és mi mindannyian Isten fejleményei vagyunk és hozzáférhetőséggel rendelkezünk az isteni forrás minden kiáradásához, amit csak saját érdeklődésünk határoz meg.


Isteni származásunk révén értelmi képességünk segítségével isteni kilétünkre ébredhetünk. Ehhez hozzájárulhat az ima, a templomba járás, de nem nélkülözhetetlen, mert vannak más utak is.

2016. júl. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem kell.Pont ezért megértő,hogy nem erőltet rá senkire semmit.Amiről te beszélsz,mind egyházi kitaláció,emberek elvárásai.
2016. júl. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
#2 Kell imádni: "Uradat Istenedet imádd és csak neki szolgálj. A templom egy fontos hely, hiszen itt őrzik az élő kenyeret, mely maga krisztus. Kell enni és inni az ő testéből és véréből mely üdvösségre szolgál. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet az bennem marad én meg ő benne. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet annak örök élete van és én feltámasztom őt az utolsó napon.
2016. júl. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

(Jelenések 4:11) 11 „Méltó vagy, Jehova, igen, Istenünk, hogy tiéd legyen a dicsőség, a tisztelet és a hatalom, mert te teremtettél mindent, és minden a te akaratodból lett és teremtetett.”


Az ember, ettől különbözik az állat világtól, mivel van szellemisége, szellemi éhsége, és tud is hálát mondani az életadójának az életéért.

Valaki írta, hogy nem kötelező semmi.

Viszont akik értékeléssel vannak az életadójuk iránt, azoknak ez nem teher, nem kellemetlen kényszer.

Hiszen, a szüleinknek is köszönettel tartozunk, hogy neveltek minket, elláttak amíg fel nem nőttünk, mindennel, ami az élethez szükséges.

Mennyivel inkább jár akkor annak, aki mindent elkészített, ennek lehetőségére.

2016. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Valaki írta, hogy nem kötelező semmi.

Viszont akik értékeléssel vannak az életadójuk iránt, azoknak ez nem teher, nem kellemetlen kényszer.

Hiszen, a szüleinknek is köszönettel tartozunk, hogy neveltek minket, elláttak amíg fel nem nőttünk, mindennel, ami az élethez szükséges."


Nyilván,de én azokról a félrevezető emberi kitalációkról beszéltem,amiket a kérdező írt.Ezek közül egyiket sem várja el a teremtő.

2016. júl. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Azért, mert minden ember tele van bűnnel, ami Istentől örökké elválasztaná, ha nem volna kegyelem. Bizony alázat szükséges, különben nincs igazi bűnbánat. Isten kegyelmét csak úgy lehet elfogadni, ha őszinte bűnbánatot gyakorolunk. Akinek nincs betegségtudata, azon az orvos nem tud segíteni.
2016. aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
9%
Amiért orvoshoz is el kell járni, hogy meggyógyuljon az ember. A bűn betegsége pedig élethosszig tart.
2016. aug. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de kényszerít rá valaki? És ezt komolyan kérdezem? Ha igen szólj és segítek, ha messze laksz elmondok egy imát érted! 🙂
2016. aug. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!