Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mózes, hogyan ölhette meg az...

Mózes, hogyan ölhette meg az egyiptomit büntetlenül? Isten igazságos volt így vele és a többi emberrel szemben?

Figyelt kérdés
2015. márc. 14. 14:18
1 2 3 4
 1/32 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdésednek semmi értelme. Mózes egy rabszolgahajcsárt ölt meg, nyilvánvaló okból. Utána JHWH tömegmészárlást rendezett, érhetetlen okból, az ártatlanok körében.
2015. márc. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
64%
Arra van a papod, lelkészed, hogy az ilyen kérdéseidet neki tedd fel.
2015. márc. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
64%

(2Mózes 2:11, 12) 11 Akkoriban történt, mikor Mózes már megerősödött, hogy kiment a testvéreihez megnézni, milyen terheket hordoznak. Meglátott egy egyiptomit, amint éppen egy héber testvérét ütlegeli. 12 Körülnézett, és amikor látta, hogy nincs ott senki, agyonütötte az egyiptomit, és elrejtette a homokban.


(Cselekedetek 7:23, 24) . . .. 24 És amikor meglátta, hogy az egyikkel igazságtalanul bánnak, megvédelmezte, és bosszút állt a bántalmazottért, leütve az egyiptomit.


s ennek következtében menekülnie kell.

Ezt is olvasd el:

(2Mózes 5:14–16) 14 Később megverték Izrael fiainak az elöljáróit, akiket a fáraó munkafelügyelői helyeztek föléjük, ezt mondva: „Miért nem végeztétek el a nektek kiadott munkát sem tegnap, sem ma, téglát készítve, mint korábban?” 15 Izrael fiainak az elöljárói ezért elmentek a fáraóhoz, és így kiáltoztak neki: „Miért bánsz így szolgáiddal? 16 Nem adnak szalmát szolgáidnak, mégis azt mondják nekünk: »Készítsetek téglát!«,. . .


hidd el ha akkor elkapták volna akkor valamilyen büntetést kapott volna. de azért ne legyél már ennyire igazságtalan,,az Izraelitákat iszonyatosan bántották és dolgoztatták, büntetlenül.

sokan meghaltak akkor is amikor a Fáraó megölette az újszülött fiú gyermekeket BÜNTETLENÜL


ez nem volt baj?

Csak Mózes gyilkos?

2015. márc. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
0%

Ozmium, a te feleleteidre még az asztal is ugrál a PC-m alatt.... :D


...hol szeded ezt a sok-sok "érdekességet"? Én már neked azt sem hinném el hogy a tej fehér....ha nem tudnám. Szeretsz viccelödni ugye? Nem vagy színész? :D

2015. márc. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Isten megölte az ártatlanokat,de egy gyilkost nem büntetett meg tettéért.Na pont ez az értelme a kérdésemnek.
2015. márc. 14. 17:40
 6/32 A kérdező kommentje:

# 2/5


Van itt elég vallásos.Én most az ő válaszukra vagyok kíváncsi.

2015. márc. 14. 17:43
 7/32 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Mesélj még róla, grkaty, hogy JHWH miért az egyiptomiak elsőszülötteit öli meg bosszúból azért, amit egy korábbi fáraó követett el a zsidók ellen? Gondolod, hogy a régóta halott fáraó bánkódott amiatt? Talán ha JHWH-nak nem tetszett, amit csinált, megakadályozhatta volna időben. Helyette ártatlanokat öl, szemet-szemért alapon, utólag.
2015. márc. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

"ez nem volt baj?

Csak Mózes gyilkos?"


Nem erről van szó,hogy ez nem volt baj.


Én vagyok igazságtalan? Rendben van,tegyük fel,Mózesnek megbocsájtható volt a tette.Akkor miért tesz ilyen kijelentéseket a Biblia?

"Aki úgy megüt valakit,hogy az belehal,halállal lakoljon!"

2015. márc. 14. 17:58
 9/32 anonim ***** válasza:
36%

Ozmium, látod, ha volna egy kicsit mélyebb ismereted akkor tudnád a kérdesedre a feleletet.


Ozmium, az egyiptomi elsö csapások kellemetlenek voltak, de nem életveszélyesek.


Az elsö három érintette a hébereket is. Tudod? Akkor folytassuk. A többi csapásnál már az emberek lehetöséget kaptak felismerni, hogy Jehova hatalmasabb, mint az egyiptomi istenek.


Mellesleg, kérdezö tudtad, hogy minden csapás egy egyiptomi istenség ellen irányult? Megmutatva, hogy azok csak kitalált istenek. Jehova az igaz Isten, a teremtö.


No most Ozmium, MINDEN csapás elött a fáraó és népe figyelmeztetve volt. Mikor a jégesö csapás volt, akkor már az egyiptomiak is lehetöséget kaptak hogy megmentsék saját, a szolgáik és az állatjaik élettét. Ha nem hiszed, figyelmesen olvasd el a Bibliában.


A fáraó szintén tudta, hogy minden csapás bekövetkezett. Újra figyelmeztetve volt, mi lesz a következménye a makacsságának.


Tudod azt Ozmium, hogy mit kellett tenni ahhoz, hogy egyetlen gyermek se pusztuljon el?


Aki megtette és nagyon sokan az egyiptomiak közül is, ott NEM volt sírás jajveszékelés.


Nézd Ozmium, nem tudom van-e családod. Ha családapa vagy, akkor ha fel leszel szólítva, hogy tegyél meg a gyermeked életének a megmentése érdekében valamit, és azt te kemény szívvel azért sem teszed meg, /például árvízveszély/ és gyermeked életébe kerül....mond ki a hibás? Te vagy az aki figyelmeztetett téged?

2015. márc. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
0%

+grkaty


Ez egy elsőosztályú felelet volt. Magam sem írhattam volna jobban.

2015. márc. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!