Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok a Mormon (Utolsó...

Mit gondoltok a Mormon (Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza) vallásról?

Figyelt kérdés
Kőszönöm az értelmes válaszokat!

2016. aug. 13. 10:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%

Nem sokat tudok róluk, csak hogy egy álkeresztény szekta saját szent könnyvvel, a férfiaknak meg több feleségük is lehet.

Én át nem térnék rá.

2016. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Ozmium42 ***** válasza:
87%
Nevetséges, hogy képesek emberek komolyan venni egy ilyet. Egyszer kopogtatott be hozzám két "tanú" kinézetű fiatalember, először azt hittem ők azok. Aztán bemutatkoztak, hosszú, megjegyezhetetlen, és amúgy utánaolvasva is értelmezhetetlen név. A fickó, aki a sódert löki, töri a magyart, minden második szó csak angolul jut eszébe. Nem csodálkozom, hogy nem nagyon tapossák egymást az emberek, hogy mormonok lehessenek, ezért import hittérítőkkel kell házalni. Leráztam őket, mert én is éppen indultam el otthonról. Adtak egy kis füzetet, amiben le vannak írva az egyházuk alapvetései. Ezt elolvasva az derült ki, hogy a fejesük egyszer egyedül sétált az erdőben, megjelent neki két manus az égből, nyilván Jézus maga, és még valaki (?), akik ott helyben felszentelték őt a második szuper-megváltó-főpap-Jézus 2.0-vá, és ezt el kell hinni, mert ő mondja a tutit. Az Ó- és Újszövetség hamisított, meg a Korán is nyilván, de ő szállítja a patch-et és kijavít mindent, és igaza van mindenben... szokásos.
2016. aug. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A többnejűséget már rég nem gyakorolják, Amerikában ráadásul törvény is tiltja.


Az én személyes meggyőződésemnek az ő tanításuk rendkívül furcsa, nehezen hihető, olykor számomra már óvatosan fogalmazva komikusnak tűnik, ennek ellenére tiszteletben tartom, biztos vannak olyanok, akiknek meg az én meggyőződésem tűnne ilyennek, szóval nem ítélkezem. Viszont az a kevés mormon hívő, akiket megismertem, totál jófej alakok, más hitűekkel is. Szóval közéjük tartozni biztos nem akarnék, de rossz élményem sincs velük kapcsolatban.

2016. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%

#2

Máté 24:23 Ha valaki ezt mondja akkor nektek: Íme, itt a Krisztus, vagy amott; ne higgyétek.

2016. aug. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Itt van egy eléggé erős kritika ellenük:

https://www.youtube.com/watch?v=PEDvuUL4DrM


Viszont azt hozzátenném, hogy a Mormonok sokkal rendesebbek és jobb emberek mint a Jehova Tanúi vagy a hitgyülisek.

2016. aug. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
#5 A reveal hidden reality csatorna tagjai elfogult, és a teljes kereszténységet lejárató szektákhoz hasonló kampányt végez, nekik teljesen mind1, hogy mormon vagy katolikus, református mindet az ördög csatlósainak tartják, csakis magukat érzik a kiválasztottaknak, felesleges az ilyen emberekkel foglalkozni a történelem tele van a hozzájuk hasonló szektás háborgókkal
2016. aug. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A Mormon vallás nem egy szekta vagy ilyenek.

Mindenkinek megvan a saját szabad akarata.

2016. aug. 13. 17:58
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

@ Kérdező


"A Mormon vallás nem egy szekta vagy ilyenek." - Attól függ milyen értelemben használod a szót.


Keresztény teológiai értelemben a mormon egyház igenis szekta, mert a saját tanítójuk tanítása felülírja az apostoli tanítást.


Az USA törvényei szerint valóban nem szekta, rájuk nem vonatkozik a szektatörtvény. Nálunk pedig azért nem szekta jogi értelemben, mert a magyar jogban nincs ilyen kategória.



@ Titus Pullo


"A többnejűséget már rég nem gyakorolják, Amerikában ráadásul törvény is tiltja."


Dehogynem, gyakorolják. Az európai áttértek valóban nem de USÁ-ban, Kanadában és Mexikóban (érdekes módon az USA szomszédos államaiban) vannak közösségeik, ahol a többnejűség alapdolog. Hivatalos statisztikák szerint is pár tízezres populációról van szó, valójában azonban sokkal többen lehetnek.


Igaz, hogy a törvény tiltja az USÁ-ban (és Kanadában és Mexikóban is), de szemet hunynak felette, főleg azért, mert a többségi társadalomtól erősen elszeparált kisközösségekben élnek. (Mindemellett azért a statisztikákban sem szeretik őket megjeleníteni.)

2016. aug. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én bk azt amit South Parkban énekeltek róla: "dum, dum, dum, dum, dum, dum, dum" (dum=dumb=béna)

[link]

2016. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2016. aug. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!