Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Tanúk! Jézus 1914-ben...

Kedves Tanúk! Jézus 1914-ben kapta meg hatalmát?

Figyelt kérdés

A feltámadásakor Jézus azt mondta, hogy „minden hatalom” mind „a mennyben” és „a földön” Neki adatott. Ha „minden hatalom” Jézusnak adatott a feltámadásakor, akkor milyen hatalmat kaphatott ő 1914-ben, amelyet még nem birtokolt?



Az Őrtorony Társulat szerint a Héberek 10:12-13 azt bizonyítja, hogy Jézus „várakozik” az uralmára. Isten jobbjánál „ül”, várva az 1914-es évet, hogy akkor „trónra léphessen” és MEGKEZDHESSE az Ő uralkodását. De ez az, amit Pál mondott? Épp most olvastuk, amit Pál mondott erről.

Pál azt mondta, Jézus biztosan „várakozik” valamire. Azonban ez nem a királyság-uralom. Nem, nem erre „várakozik”. Nem, hanem Pál szavai szerint Jézus „várja” vagy „előre tekint” Isten szavára, hogy teljesen bemutassa az ő „hatalmát” az ő „ellenségei” felett azzal, hogy „lábaizsámolyává” teszi őket. Ez azt jelenti, amint Pál is leszögezte, hogy „semmivé teszi őket” vagy teljesen és tökéletesen elpusztítja őket. Ezek Pál szavai.



2016. márc. 22. 18:47
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Elnézést, elfelejtettem bemásolni a párbeszédet.


Katalin: Szia Éva! Éppen most olvasom a következő tanulmányozásunkra a Mit kíván meg tőlünk Isten? című Őrtorony kiadványt és nagyon érdekel az a téma, hogy Jézus mikor „lépett trónra Isten Királyságának Királyaként”? Ebben a kiadványban az Őrtorony Társulat a következőt írja: „Amikor Jézus a földön járt, bebizonyította, hogy jóságos, igazságos és tökéletes Uralkodó lesz. Amikor visszatért az égbe, nem került azonnal trónra mint Isten Királyságának a Királya.” Aztán a Társulat szerint ez nem jött el egészen 1914-ig, hogy „Jehova megadta Jézusnak a hatalmat, melyet megígért neki.” Nem értem, hogy miért tanítja az Őrtorony azt, hogy Jézus nem kapta meg egyből a hatalmát, amikor feltámadt a halálból. Nem azt mondta Jézus a tanítványainak a feltámadásakor a Máté 28:18-ban, hogy: „Nekem adatott minden hatalom az égben és a földön.”?


Éva: Igen, ezt mondta, Kati, de ez nem azt jelenti, hogy Jézus akkor kezdett uralkodni Királyságában. Ez csupán azt jelenti, hogy megkapta a hatalmat az akkori követői keresztény gyülekezete felett.


Katalin: Tehát hadd tisztázzam ezt Éva. Azt mondod, hogy Krisztus uralma és hatalma, amelyet a feltámadásakor kapott, csupán a keresztény gyülekezetre korlátozódott egészen 1914-ig, amikor is megkapta az uralmat az egész föld fölött?


Éva: Így van Kati. A Társulat a következőt tanítja az Ismeret, amely örök élethez vezet című könyvben: „Jézus tudta, hogy föld feletti uralmának a jövőben érkezik el ideje — jóval a feltámadása és az égbemenetele után… Az Írások megjövendölték ezt. Hogyan? Úgy utalva prófétailag Jézusra mint „urára”, Dávid király kijelentette: „Ez az Istennek szózata uramhoz: »Ülj jobbomhoz, miglen vetem ellenségeidet zsámolyul lábaid alá!«” (Zsoltárok 110:1)… E prófécia rámutat, hogy Jézus nem közvetlenül az égbemenetele után kezdi meg uralmát. Inkább arról van szó, hogy várakozik Isten jobbján.” Ezután a Héberek 10:12, 13 verseire hivatkozva felteszik a kérdést: „Mennyi ideig tart e várakozás? Mikor kezdődik el Jézus uralma?” Kati, felolvasnád kérlek a Héberek 10:12-13-at?


Katalin: Persze. „Ez az ember [Krisztus] viszont egy áldozatot ajánlott fel a bűnökért mindenkorra, és leült az Isten jobbjához, és attól fogva vár, míg oda nem helyezik ellenségeit zsámolyul a lábának.”


Éva: Tehát ahogy láthatod Kati, Jézusnak „várnia” kellett Jehova jobbjánál, mielőtt Jézus megkezdhette volna uralmát a föld felett.


Katalin: De Éva, mit mond a Biblia, Jézus mire várt Isten jobb kezénél?


Éva: Miért kérded Kati? Itt azt írja, hogy Jézus „vár, míg oda nem helyezik ellenségeit zsámolyul a lábának.”


Katalin: Éva, kik azok az ellenségek, akikre Jézus várt, hogy az ő lába alá helyeztessenek?


Éva: Ebben nem vagyok biztos Kati, de úgy vélem, hogy ezeknek az ellenségeknek valami közük lehet a világi kormányzatokhoz.


Katalin: Éva, felolvasnád nekem az 1Korintusz 15:23-24 verseket az Új világ fordítású Bibliádból?


Éva: Rendben. „De ki-ki a maga rendjében: Krisztus a zsenge, ezt követően azok, akik a Krisztuséi, a jelenléte idején. Azután a vég, amikor átadja a királyságot Istenének és Atyjának, miután semmivé tett minden kormányzatot és minden hatalmat és erőt.” Itt van, Kati! Ezek a versek megmutatják, hogy Jézus el fogja hozni az összes földi kormányzat végét, aztán azt mondja, hogy Jézus fog kormányozni „a Királyság felett” Jehova Isten dicsőségére.


Katalin: Oké Éva, most olvasd el a következő két verset, a 25. és a 26. verseket.


Éva: „Mert addig kell királyként uralkodnia, míg lába alá nem vet minden ellenséget az Isten. Mint utolsó ellenség semmisül meg a halál.”


Katalin: Most Éva ezekkel a sorokkal összhangban mi az utolsó ellenség, amely Jézus lábai alá fog kerülni?


Éva: Nos, itt azt írja, hogy az utolsó ellenség a halál.


Katalin: Éva, épp most olvastuk a Héberek 10. fejezetében, hogy Jézus Isten jobbjánál vár, amíg az ellenségei az ő lába alá nem kerülnek. Mivel az 1Korintusz 15. fejezete azt írja, hogy az utolsó ellenség a halál, ez vajon nem azt jelenti, hogy Jézus még mindig Isten jobbjánál várakozik?


Éva: Erre sosem gondoltam még ezelőtt!


Katalin: Éva, vajon a halál legyőzetett 1914-ben? Ha Jézus összes ellensége még nem került a lába alá, akkor hogyan várakozhat még mindig Isten jobbjánál?


Éva: Nos, úgy hiszem igazad van Kati. Jézusnak várakoznia kell Isten jobbjánál még napjainkban is


Katalin: Most Éva, ha Krisztus nem kezd el uralkodni, amíg Isten minden ellenségét az ő lába elé nem veti, akkor hogyan lehet, hogy Jézus 1914-ben kezdett uralkodni „az ellenségei között” és miért kell várnia az uralma megkezdéséig egy ellenük folytatott háborúval?


Éva: Nem tudom Kati.


Katalin: Éva, felolvasnád az 1Korintusz 15. fejezet 28-as versét és elmondanád nekem, hogy mit fog Jézus tenni, miután mindezek a lábai alá vettetnek?


Éva: Persze. Itt azt írja: „Mikor pedig minden alávettetett neki, akkor maga a Fiú is aláveti magát Annak, aki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenkinek.” Megismételnéd a kérdésed Kati?


Katalin: A kérdésem az, hogy mit mond ez a vers arról, hogy amit Jézus fog tenni, miután mindezen dolgok alá vettetnek neki és a lábai alá kerülnek?


Éva: Nos Kati, itt azt írja, hogy Jézus mindent alávet Istennek.


Katalin: Nos Éva, hadd tisztázzam ezt. Az Őrtorony Társulat szerint Jézus Isten jobbjánál várakozik és nem kezdheti meg uralmát, amíg az ellenségei a lábai alá vettetnek, ugye?


Éva: Így van Kati.


Katalin: Na, akkor a kérdésem a következő. Ha Jézus nem kezdheti meg uralmát, amíg az ellenségei a lábai alá nem vettetnek és a Biblia szerint az 1Korintusz 15:24 és 28 versei szerint, hogy Jézus átadja a Királyságot Istennek abban a végső pillanatban, amikor az ellenségei alá vettetnek, akkor mikor tudja majd Jézus megkezdeni az uralkodását? Mi történt az ő Királyságával? Mivel a végső pillanatban, amikor elérkezne Jézus uralmának kezdete, miután az ő összes ellensége a lábai alá vettetett, akkor át kell adnia a hatalmat a Királyság fölött Istennek!


Éva: Ez egy jó kérdés Kati. Nem tudom.


Katalin: Éva, felolvasnád az 1Korintusz 15:25-öt még egyszer, kérlek?


Éva: „Mert [Krisztusnak] addig kell királyként uralkodnia, míg lába alá nem vet minden ellenséget az Isten”.


Katalin: Éva, mit mond ez a vers mit tesz Jézus, amíg ő Isten jobbján áll és várja, hogy az összes ellensége a lábai alá vettessen/vetessék?


Éva: Miért Kati, itt azt írja, hogy „addig kell királyként uralkodnia, míg lába alá nem vet minden ellenséget az Isten”


Katalin: Tehát mikor kezdődött Jézus Királysága? Mikor kezdett Jézus várakozni Istenre, hogy minden ellenségét az ő lába alá vesse?


Éva: Nos Kati, ő feltámadása óta várakozik. Tehát akkor kellett megkezdenie királyi uralkodását.


***


Megjegyzések:

Barátaim, Krisztus feltámadásakor Jézus azt mondta, hogy „minden hatalom” mind „a mennyben” és „a földön” Neki adatott. Ha „minden hatalom” Jézusnak adatott a feltámadásakor, akkor milyen hatalmat kaphatott ő 1914-ben, amelyet még nem birtokolt?


***

Olvasd el ezt is: Őrtorony félrevezetések a korai 1914-es próféciákról

***


Az Őrtorony Társulat szerint a Héberek 10:12-13 azt bizonyítja, hogy Jézus „várakozik” az uralmára. Isten jobbjánál „ül”, várva az 1914-es évet, hogy akkor „trónra léphessen” és MEGKEZDHESSE az Ő uralkodását. De ez az, amit Pál mondott? Épp most olvastuk, amit Pál mondott erről.

Pál azt mondta, Jézus biztosan „várakozik” valamire. Azonban ez nem a királyság-uralom. Nem, nem erre „várakozik”. Nem, hanem Pál szavai szerint Jézus „várja” vagy „előre tekint” Isten szavára, hogy teljesen bemutassa az ő „hatalmát” az ő „ellenségei” felett azzal, hogy „lábzsámolyává” teszi őket. Ez azt jelenti, amint Pál is leszögezte, hogy „semmivé teszi őket” vagy teljesen és tökéletesen elpusztítja őket. Ezek Pál szavai.

2016. márc. 22. 18:50
 2/21 Ozmium42 ***** válasza:
76%
2016. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

De most őszintén: Erre mit reagáljak?


Ha már nem tudsz érvekket felhozni, akkor legalább maradj a háttérbe a többi tanúval.

2016. márc. 22. 21:24
 4/21 anonim ***** válasza:
Már volt ugyanez a kérdés. Nem győzi meg őket a Biblia sem.
2016. márc. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
ezeket a dolgokat elhiszi valaki?
2016. márc. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Kérlek ne off-olj!

Nagyon elegem van abból, hogy idetévednek olyanok, akik úgymond nincsennek képben, és ide böfögik a haszontalan kérdésiket.


Én választ várok és nem pedig fölösleges off-olást. Nekem kell választ adniuk, nem pedig neked.

2016. márc. 23. 21:17
 7/21 Tantételbeli ***** válasza:
Szeretsz másolni, másolj még....,légyszi,légyszi, :)
2016. márc. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Tantételbeli ***** válasza:
40%

Kérdes kérdező, kérlek szépen konkretizáld le a kérésedet egyetlen értelmes mondatban - mert senki sem olvassa végig, amit beömlesztettél.


No. mire vagy kiváncsi? Megígérem, válaszolunk! :)

2016. márc. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ok kedves Tantételbeli.


Hogyan lehet az, hogy Krisztus 1914 ben kapta meg a királyságát, ha már a feltámadása után azt mondta, hogy minden hatalom Neki adatott ÉGEN ÉS FÖLDÖN.

Ha „minden hatalom” Jézusnak adatott a feltámadásakor, akkor milyen hatalmat kaphatott ő 1914-ben, amelyet még nem birtokolt?

2016. márc. 25. 20:35
 10/21 anonim ***** válasza:

Tantételbeli beszélj a saját nevedben mert hidd el, hogy sokan el olvassák sőt még tanúk is, és biztos vagyok benne, hogy te is elolvastad mert ha nem olvastad volna el akkor nem így reagáltál volna válaszodban.

Az a helyzet, hogy már vannak páran akik kiismertek benneteket és a hazudozós csalafinta módszereiteket és nagyon jól érzékelhető a zavarodottságotok az olyan kérdéseknél amelyekkel nem tudtok mit kezdeni; mint például ez a kérdés is.

A kérdezőnek igaza van ha megkérdőjelezi és felhozza ezt a kérdést mert mindenkinek joga van tudni a teljes igazságot a nagyrabecsült szervezetetekről, főleg azoknak van joga akiket felkészületlenül hálóztok be.


-Most itt a lehetőség tisztázni ezt a kérdést de ahogy látom egyetlen tanú sem veszi a bátorságot kiállni és felvenni a "harcot" a szervezetéért mert nincs semmi a tarsolyban;-nemde!?


Elnézést kérdező, hogy beavatkoztam de látva azt a lekezelő nagyképűsködést a tanú részéről nem mehettem el szó nélkül e mellett.

A továbbiakban pedig én érdeklődéssel várom a válaszokat; már ha lesznek egyáltalán!


Üdv

2016. márc. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!