Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyenek képzelitek el a...

Milyenek képzelitek el a Mennyek országát? Azért hittek benne mert a viszontlátást remélitek szeretteitekkel és a házi kedvencekkel való viszontlátást és nem meg halni? Mert őszintén ezek miatt hiszek ebben őszintén.

Figyelt kérdés

#kegyeleem.szeretet
2016. aug. 20. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmilyennek.
2016. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

János jelenései 8. rész egyértelműen leírja, hogy az utolsó itélet harsonái megszólalása után a Mennyben félóráig csend lesz. Kant szerint ez bizonyíték arra, hogy ott nincsenek nők. Már csak ezért sem akarok oda kerülni.

Ráadásul ott egy személyre nem főznének, az örkkévalóságon keresztül élhetnék párizsin.

2016. aug. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy olyan helynek, párhuzamos dimenziónak ahol már fizikai testünk nincs, csak a lélek, vagy egy szellemi test. Ez egy végtelen tér lenne, és oda dobna le először a "gép" ahol több számodra fontos személy is van. Persze mehetsz máshova is, de szerintem nem akarnál. Majd megpihennél, és egy olyan állapotba lépnél ami sokkal csábítóbb, mint "tudatodnál" lenni, csak vagy, olyanok között akik fontosak számodra.

Valami ilyesminek.

Persze a legjobb az lenne ha lenne egy párhuzamos dimenzió(szintén), ahol kezdhetnél egy új "örök" életet. :D

2016. aug. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. aug. 20. 23:23
 5/11 pelgrim ***** válasza:

A mennyek országa nem egy földrajzi hely, valamint az sem amit az emberek pokolnak neveznek, hanem a tudat állapota. Mindkét szélsőséges tudat állapot már a jelen életben elérhető.


Az aki önfeledten tud örvendezni ő már most a mennyekben van, hasonlóképpen egy öngyilkos jelölt, a pokolban van, már mielőtt szándékát végbevitte volna.


Ezzel szemben az elhunyt szeretteink és házi kedvenceink viszontlátása, kizárólag csak a halál után lehetséges.

2016. aug. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2016. aug. 20. 23:30
 7/11 anonim ***** válasza:

Szervusz


Isten nem hagy kétségek között, a Szaván keresztül közli az életünkről szóló tényeket.


Az ég vagy is ahogy Te is nevezed, a mennyország, Isten és az angyalok lakhelye.

A földet pedig az embereknek, vagy is a materiális teremtményeinek készítette.


Nem volt tervében, és ma sem történik meg, hogy emberek szellemekké váljanak, és az égbe menjenek.

Ahogy az állatoknak sem.

Valószínű ez fájdalmas, vagy érzékeny dolog azoknak akiknek ezt tanítják, annak ellenére, hogy Isten nem fogja ezt megvalósítani senki számára.


Nekem is van Kutyusom, és nagyon szeretem, de tudom, hogy nem fog az égbe menni, és Én sem fogok többé találkozni vele.

Persze ha ez téged megnyugtat, és ezért ragaszkodsz ehhez, jogod van hozzá, csak magadat csapod be, hazudsz magadnak, és ha szembesülsz a ténnyel akkor az fog fájni a legjobban.


Isten a szeretteinket a Földre fogja feltámasztani, mert itta rendeltetési helyük.

Az állatoknak pedig soha nem is ígért örök életet, Ők sajnos Ádám idejében is elpusztultak.

2016. aug. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem kedves utolsó köszönöm a választ de én azért is tértem ki a kutyusokra is mert már pár kutyám nincs itt velem sajnos és nagyon szeretem őket. Isten azt is mondta ami az embernek lehetlen nála minden lehetséges és mindig meg adja szíved kérését ha tiszta szívből őszintén kéred.
2016. aug. 21. 11:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Szervusz.

Igen, ha az egyezik a nézetével.


Isten azoknak ígért örök életet, így vagy úgy, akik értelmi képességükkel tudnak megfelelni a szándékának.

az állatok, ösztönből bölcsek, nem egyéni gondolkodásból, ezért nem is tudnak Isten akaratában részt venni az imádatot illetően.

ezen pedig sem régen sem most és a későbbiekben sem ad örök életet sem növényeknek, sem állatoknak, más a rendeltetésük.


Sajnálom, s lehet, hogy sovány vigasz, Én is sokszor fájlalom ezt, s az is biztos, nem akarjuk elfogadni, de az élet nem ezen múlik.

2016. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szeretet, megértés, egység. Nem egy hely, hanem egy forráshoz közeli állapot. Időtlen.
2016. aug. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!