Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek Kierkegaard az...

Szerintetek Kierkegaard az Egy Istenben hitt, vagy kialakított magának egy saját Istent?

Figyelt kérdés

2016. aug. 27. 15:38
 1/5 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Bocsi, sokat nem tudok személyéről. Úgy gondolom, hogy amennyit, az arra enged következtetni engem, hogy amint elkezdünk filozofálgatni magán a hit kérdésén, onnantól kezdve jó ha meggondoljuk mit teszünk:

"Vigyázzatok: valaki még netán zsákmányul ejt titeket a filozófia és üres megtévesztés által, ami emberek hagyománya szerint, a világ elemi dolgai szerint, és nem Krisztus szerint való; 9 mert őbenne lakik az isteni jelleg egész teljessége testileg. " (Kol 2:8 ÚV)


Mint olvashattuk, félrevezethetnek. Aki Istenben hisz, annak ott a Biblia, azt egy élet alatt megismerni, megcselekedni is nehéz, nem hogy mások okoskodásokkal foglalkozzunk, aminek semmi haszna, hiszen Istentől várhatjuk csak azt, hogy megszabadít a gonosztól. Sátántól. Nincs senki másnak ilyen hatalma, ráadásul Ő a Teremtő.

Ha megfogadjuk a Biblia tanácsát - Ézs 55: 8 Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útaitok az én útaim, így szól az Úr! 9 Mert amint magasabbak az egek a földnél, akképpen magasabbak az én útaim útaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál! -, akkor azzal foglalkozunk ami ránk lett "Kiszabva".

Kolosszé 3:10 ".. öltsétek magatokra az új egyéniséget, amely pontos ismeret által újjátétetik Annak képmása szerint, aki teremtette."


Megkérdezhetem, hogy miért érdekel téged az, hogy egy másik ember saját istenképet, Istent, állított fel magának, vagy az egyetlen élő Istenben hitt? Te miben hiszel?

2016. aug. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én abban hiszek, hogy Isten csak az első Ok volt, és nem avatkozik bele az emberek életébe.
2016. aug. 30. 17:40
 3/5 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Ha jól értem, az "első ok" az azt jelenti, h az embernek az első oka? Mire? Vagy , kérlek magyarázd meg mi ez az elso(!) Ok(!) ?


Ha jól értettem, akkor Te nem abban hiszel, h egy magasabb intelligencia teremtette az embert, hanem abban hiszel, h véletlen, illetve evolúciós folyamatok által alakult ki az élet a Földön, rendeződött galaktikus rndszerekbe aa világ, amiket szabályok, törvények jellemeznek?


Ha egy egyszerű radír elkészítéséhez is intelligencia kell,ha az ember évezredek óta csak most kezd hasonló dolgokat létrehozni, mint az agy ( tárolás szempontjából) akkor ésszerű azt hinni, h a több milliárd éves rendszerek, törvények véletlenül tartják a bolygónkat olyan dőlésszögben, h nem fagyunk, nem égünk? Vagy csak annyira forog, h nem repülünk ki, és csak annyira vonz, h képesek vagyunk mozogni ajta és nem szétlapolunk?


Kérlek, írd meg nekem mi ez az első ok, és mi lenne a többi?

2016. aug. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ahhoz, hogy megszülessek kellettek a szüleim. Ahhoz, hogy ők megszülessenek, kellettek a nagyszüleim, és így tovább egészen Éváig. Hogy Éva megszülethessen, kellett, hogy Isten megalkossa őt Ádám oldalbordájából. Eljutottunk Istenhez, ahol ugye ez a genealógia véget ér, mert ő önmagát teremtette. Miután hat nap alatt megteremtette a világot és rámondta, hogy minden jó és szép, szerintem többé nem avatkozott bele a világ alakulásába. Ezért van olyan sok tökéletlen dolog a világban, ezért nem találnak meghallgatásra imáink. Valójában Isten egyenlő a természettel, ha így jobban tetszik. Egyik évben jó a termés, és ezért hálát adunk neki, másik évben elveri a jég, és csodálkozunk, hogy miért engedte meg Isten, hogy ilyesmi megtörténhessen. Pedig ő nem avatkozik bele a világ dolgaiba, legalábbis szerintem.
2016. aug. 31. 08:19
 5/5 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Örülök, hogy válaszoltál, így már nekem is sokkal könnyebb. Megtudtam, hogy azért van egy olyan képed az élet keletkezéséről, ami egy folyamat. Azonban egy kis csavart látok benne. Talán még azt is elfogadod, hogy Isten egy magasabb intelligenciával rendelkezik, azaz, hogy ő létezik?


„Eljutottunk Istenhez, ahol ugye ez a genealógia véget ér, mert ő önmagát teremtette.”

Miből vontad le azt a következtetést, hogy Isten önmagát teremtette, amikor a Biblia azt állítja, hogy porból – másképpen szólva a Föld anyagaiból – lett az ember megformálva? A genealógia alapvetően kizárható, hiszen akkor mi is szellemlények lennénk, vagy nem? Ha mégis azt mondod, hogy az egyáltalán nem biztos, akkor is ott van az, hogy „hasonlatosságára” „képmására” teremtette Isten az embert. Tehát, nem teljesen egyforma. Még tovább menve, amíg Isten örök életű, az ember nem. Míg volt olyan, hogy az ember 900 évnél is hosszabb ideig volt képes élni – Matusélah, vagy Matuzsálem , akit a Héber iratokból ismerhetünk -, ma már csak 80-100 évet élhetünk. Hol van itt az istenség bennünk?

Mi van bennünk?

Az, hogy olyan tulajdonságokkal teremtett meg bennünket, amik neki is vannak. Hogyan is teremthetett volna olyant, ami nincs meg benne? Amit nem ismer?


A Hat nap teremtés nem naptári nap! Maga a Biblia is állít olyant, hogy Istennél egyetlen nap olyan, mint nekünk 1000 év! Zsoltárok 90: 4 Mert ezer esztendő annyi a te szemedben, mint a tegnapi nap, mely elmúlt,……” Sajnos én a tudományban nem bízok már, egyrészt azért mert intelligencia kell ahhoz, hogy rendszerek, törvények működjenek. Én nem láttam még véletlenül házat épülni, és olyant sem, hogy beleteszek alkatrészeket egy centrifugába és forgatás közben összeáll a szerkezet. De olyant sem, hogy robbanás után rend maradt (keletkezett) volna.

Ha viszont intelligencia volt, akkor már csak azt kell kideríteni, hogy miért volt szüksége a teremtésre.

Biblia: 1János 4: 8 ”Aki nem szeret, nem ismerte meg az Istent, mert az Isten szeretet.”

Megfigyelted az állítást a végén? Isten=szeretet. Én feltettem a kérdést, hogy ha Ő maga a szeretet, akkor ez csak úgy értelmezhető, hogy kell valakit szeretnie. Mert szeretet nincs dualitás nélkül. Aki szeret és akit szeretnek. Másképpen látod?

A másik ok, hogy a szeretet adáson kívül, ott van az öröm. Te nem szeretsz fiatal állatokat, gyerekeket nézni? Nagyon helyesen tudnak mozogni, kommunikálni, vagy érdekes építményeket készíteni a homokban. Nos Isten örömét lelte abban, hogy egyszülött fiának a boldogságát látta, amikor az emberi, és a szellemi életet megteremtette. Az Újvilág fordításból idézek, mert érthetőbb. Ha gondolod, keresd ki itt online a Károlit.

Példabeszédek 8: 22 Maga Jehova hozott létre engem az ő útjának kezdetéül, legkorábbi műveként réges-régen. 23 Időtlen idők óta a helyemen állok, kezdettől fogva, a földnél korábbi időktől fogva. 24 Mikor még nem voltak mély vizek, akkor születtem mintegy vajúdás közepette, mikor még nem voltak vízzel teli források. 25 Még mielőtt a hegyek megállapodtak, a dombok előtt születtem én mintegy vajúdás közepette, 26 mikor még nem alkotta meg a földet, a szabad térséget, sem a termékeny föld portömegeinek első szemcséit. 27 Mikor az egeket készítette, ott voltam; mikor kört vont a mély vizek színén. 28 Amikor megerősítette a felhőket fent, amikor megerősítette a mély vizek forrásait, 29 amikor határt szabott a tengernek, hogy a vizek át ne hágják parancsát, amikor meghatározta a föld alapjait, 30 akkor mellette voltam mint mestermunkás, bennem lelte gyönyörűségét nap mint nap, s én örvendeztem előtte minden időben, 31 örvendezve az ő földje termékeny talajának; és amiben gyönyörűségemet leltem, az az emberek fiaihoz fűződik.


„ő nem avatkozik bele a világ dolgaiba, legalábbis szerintem.” Igazad van! Egyenlőre nem, és ez így megy már azóta, hogy Ádám és Éva – az ősszüleink – örökítették a bűnre való hajlamot, illetve a halált. Azonban, ha a Bibliát szeretnénk megérteni, és ezt azért, mert tiszteljük Istennek a Teremtő hatalmát, szándékát, aki mint egy „használati utasításként” írattatta le 40 emberrel a múltat a jelent és a jövőt – akkor ezért erőfeszítéseket teszünk, mint teremtettek. Persze nem kötelező, és ebben áll a szabad akarat, amivel teremtve lettünk.

Nos ha azt írom, hogy igaz, hogy nem szól bele, akkor forduljunk megint a Bibliához: Cselekedetek (apostolok) 17: 31 Kitűzött ugyanis egy napot, amelyen megítélni szándékozik a lakott földet…….

Jelenések 21 És új eget és új földet láttam, mert a korábbi ég és a korábbi föld elmúlt, és a tenger nincs többé. 2 És a szent várost, az Új Jeruzsálemet is láttam alászállni az égből, az Istentől, felkészítve, mint a férje számára felékesített menyasszony. 3 Erre harsány hangot hallottam a trón felől, mely ezt mondta: „Íme! Az Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakozni, azok pedig az ő népei lesznek. És maga az Isten lesz velük. 4 És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”

5 És Az, aki a trónon ül, ezt mondta: „Íme! Mindent újjáteszek!” Ezt is mondja: „Írd meg, mert megbízhatók és igazak ezek a szavak.” 6 És ezt mondta nekem: „Meglettek! Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Aki szomjazik, annak adok az élet vizének forrásából ingyen. 7 Aki győz, az örökli ezeket, és Istene leszek annak, ő pedig a fiam lesz.


Nos? Látod, hogy most még nem foglalkozik velünk, hagyja, hogy a saját kárunkon elszenvedjük azt, hogy Sátánt választotta az ember irányítónak (azt tette, amit ő mondott, evett a jó és rossz tudásának a fájáról. Gondolom tudod, hogy ez csak egy képletes fa volt, igazából a hűséget, a szófogadást jelképezte) Sátán létezését elhiszed?

2016. szept. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!