Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus volt a valaha élt...

Jézus volt a valaha élt legjobb ember. Példát mutatott nekünk, hogy hogyan kell élnünk, de nem volt Isten fia. Istennek nincs fia, Isten sincs. Ki ért egyet, ki nem?

Figyelt kérdés

2016. szept. 16. 11:53
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
0%

Ha Jézus több lett volna az Ádámi embertől, akkor az nem egyenértékű áldozat lett volna.

Ezért kizárt dolog, hogy bármilyen Isteni hatalom lett volna benne, máris nem egyezik a "közönséges Ádámmal"

2016. szept. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
70%

"Ahányszor Jézust kérdezték, hogy ő-e az Isten fia, mindig kitérő választ adott (pl. Te mondád)Nem mondanám, hogy hazudott, legalábbis nem direkt tette. Szerintem valamilyen tudathasadásos személyiségzavara lehetett."


->Nem igaz, nyíltan és burkoltan is kijelentette, hogy ő Isten, és Isten Fia.


Nyíltan:


"...Ismét megkérdezé őt a főpap, és monda néki: Te vagy-é a Krisztus, az áldott Isten Fia? Jézus pedig monda: Én vagyok. És meglátjátok majd az embernek Fiát ülni a hatalomnak jobbján, és eljőni az ég felhőivel." (Mk 14,61-62)


A 63-64. versben azt olvassuk, hogy a főpap megszaggatta a ruháit e kijelentés hallatán, és káromlásnak minősítette. Az egyik ilyen ok amiatt is lehetett, hogy (Dn 7,13)-at idézte Krisztus, ahol az ég felhőin közeledő Emberfiát látja közeledni Dániel próféta. Azonban van ezzel kapcsolatban egy érdekesség: az ég felhőin Isten jön (Izaiás 19,1). Vagyis Emberfia = Isten. Tehát Krisztus nem csak Isten fiának vallotta magát, hanem Istennek is.


A főpap nagyon jól tudhatta ezeket, és mivel előtte Jézus csak egy közönséges, fiatal vándortanító volt, istenkáromlásnak minősítette a kijelentéseit.


Burkoltan:


A zsidók egyszer feltették neki a kérdést: "kinek állítod te magadat?" (Jn 8,53/b). Jézus messziről kezdte a választ, majd kijelentette: "Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok." (Jn 8,58). Aminek az lett a következménye, hogy a zsidók megbotránkoztak: "Köveket ragadának azért, hogy reá hajigálják;" (Jn 8,59/a).


A 21. századi laikus ember előtt érthetetlen a Jézus által használt látszólag nyelvtanilag helytelen mondtad, és az is, hogy a zsidók miért háborodtak fel ezen ennyire. Az 1. századi Palesztinában azonban nagyon jól tudták, hogy mire akart itt célozni Krisztus, mindenki tisztában volt vele. A Tórában ezt olvassuk:


"Mózes pedig monda az Istennek: Ímé én elmegyek az Izráel fiaihoz és ezt mondom nékik: A ti atyáitok Istene küldött engem ti hozzátok; ha azt mondják nékem: Mi a neve? mit mondjak nékik? És monda Isten Mózesnek: VAGYOK A KI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok." (Ex 3,13-14).


A zsidók nagyon jól tudták, hogy Krisztus azt akarja mondani nekik, hogy az az Isten van előttük emberi testben, aki annak idején Mózessel is beszélt. Hogy Jézus nem általános hangnemben használta a "vagyok" kifejezést, azt mutatja az is, hogy kifejezetten e szó miatt még az ellenségei is a földre estek Krisztus előtt.


"Júdás azért magához vevén a katonai csapatot, és a papi fejedelmektől és a farizeusoktól szolgákat, oda méne fáklyákkal, lámpásokkal és fegyverekkel. Jézus...monda azoknak: Kit kerestek? Felelének néki: A názáreti Jézust. Monda nékik Jézus: Én vagyok... Mikor azért azt mondá nékik, hogy: Én vagyok; hátra vonulának és földre esének." (Jn 18,3-6)


Itt talán a papoknak és a katonáknak is leesett, hogy magát a Mindenható Istent akarják elfogni...


Jézusnak nem volt tehát semmiféle személyiségzavara, ő maga Isten volt.


Dante

2016. szept. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
87%

"Jézus soha, de soha nem mondta, hogy Ő az Isten, vagy hogy Isten személyének egy része, aki egy lényegben egy hatalommal rendelkezik az Atyjával. Mert ez bizony ütközne számtalan más Biblia verssel."

Hogyne mondta volna? Csak értelmezni kell a szavait.

"Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön." (Máté 28:18)

"Mindaz, a mi az Atyáé, az enyém" (János 16:15)

Ha egyszer mindenről beszél, az azt jelenti hogy nincs olyan ami az Atyának hatalmában állna, de a Fiúnak nem, semmi. Hiszen akkor az nem minden hatalom lenne. Tehát semmi nem lehet amiben az Atya hatalma nagyobb lenne.

Sőt, bár Jézus maga nem mondja hogy Isten ("csupán" utal rá egy rakás helyen), tanítványai kimondják nem egyszer. Hogy Ő mindenek felett áldandó Isten (Róma 9:5) vagy hogy emberi lététől függetlenül Istennel egyenlő (Filippi 2:6).


Csak akkor ütközik bármilyen verssel is, ha

1. Nem érted Isten szavát, csak a szádba rágott valaki néhány hazugságot és tévtanítást (pl az Őrtorony?)

2. Rossz Bibliát használsz, amit direkt meghamisítottak, hogy tagadja Jézus Istenségét (ÚVF)

2016. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
58%

@opendoor:


"Igen, az Egyház tanítása szerint, de nem az Isten szava szerint."


Nos, akkor egy kis egyháztörténelem kifejezetten neked:


Az apostoli jogfolytonosságú egyházak élére maguk az apostolok rendeltek püspököket, akiknek átadták az igaz tanítást is, ami aztán tovább öröklődött. Az Egyházban tehát az apostoli tanítást őrizzük már kb. 2000 éve. A te vallásodat ezzel szemben a 19. században alapította egy önjelölt tanító, az Észak-Amerikai advent mozgalom szétesése után. Remélem érezhető valamennyire, hogy nincs egy súlycsoportban a kettő.


Krisztus istensége már akkor tény volt a keresztények körében, amikor a mai értelemben vett keresztény Biblia még nem is létezett. Azt ugyanis csak a 4-5. században zárta le az Egyház, Krisztus istenségét viszont már a legkorábbi keresztények is vallották, erről dokumentumaink vannak.


Krisztus istensége tehát csak az eretnekmozgalmakban lehet vitatott, a 2000 éves apostoli hagyomány, és az azt elfogadó reformációs egyházak körében tény.


Üdv. Dante

2016. szept. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

"Ahányszor Jézust kérdezték, hogy ő-e az Isten fia, mindig kitérő választ adott (pl. Te mondád)Nem mondanám, hogy hazudott, legalábbis nem direkt tette. Szerintem valamilyen tudathasadásos személyiségzavara lehetett."


Te hülye vagy, kérdező? Hallottál egy divatos személyégzavaros kifejezést, és idebököd. A személyiségzavaros te vagy, és szánalmasan sötét, hogy azt hiszed, 2000 éve egy bolondot követnek, tanítanak sok milliárdan.

Jézus Krisztus meg a megtestesült Logosz - egyszer talán ezt is felfogod, tegyél kísérletet rá, érdemes.

Talán annyit még azért megértesz:

azért akarták elpusztítani, mert Isten Fiának nevezte magát. Azért nem mondta sokáig direkt, és azért tiltotta meg a legközelebbi tanítványainak, hogy a színeváltozásról beszéljenek - amikor is megmutatta isteni mivoltát-, hogy taníthasson még. Mert tudta, hogy a keményszívű gazemberek el akarják veszejteni.

Érted, ugye? Hasonlatos, mint itt a gyakorin, aki ki meri mondani, hogy "Istenben bízom, nem félek, ember mit árthat nekem" - azt agyba-főbe lepontozzák. :D:D:D

2016. szept. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Sok a felesleges duma. Szeretet, szeretet, szeretet - ezt hirdette Krisztus.
2016. szept. 16. 17:01
 27/38 anonim ***** válasza:
oda ne rohanjak - aki bolondnak tartja Krisztust, az ne dumáljon a szeretetről. Nem lesz hiteles.
2016. szept. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Szerintem készítsd a máglyát a hitetlennek basszus :D ez az igazi kereszténység
2016. szept. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Nincs bebizonyítva az hogy isten nincs viszont az se hogy van!

Így fölösleges az egyiket vagy a másikat biztosra állíani!

2016. szept. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
40%
Én nem értek egyet, mert Krisztus Isten Fia és a Megváltó. Ezenkívül valóságos Isten is, és az Atyával egylényegű. Különben, ha csak egy átlagos ember lenne, akkor igazából nem lenne értelme a megváltásnak.
2016. szept. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!