Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus volt a valaha élt...

Jézus volt a valaha élt legjobb ember. Példát mutatott nekünk, hogy hogyan kell élnünk, de nem volt Isten fia. Istennek nincs fia, Isten sincs. Ki ért egyet, ki nem?

Figyelt kérdés

2016. szept. 16. 11:53
1 2 3 4
 31/38 Girgoy ***** válasza:

Kérdező! Krisztus nem csak annyit hirdetett, hogy "szeretet, szeretet, szeretet". Hanem pl. ilyeneket is:


16.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

17.

Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.

18.

A ki hiszen ő benne, el nem kárhozik; a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.


De érdemes az János egész Evangéliumát elolvasni. Ott teljesen egyértelmű Krisztus Isteni mivolta (már a bevezető sorokban is), és utána az is egyértelmű, hogy aki Krisztust veti el, az Istent veti el. De ha Krisztus egyik legbizalmasabb tanítványa által megörökített szavaiban nem hiszel, akkor mi mit mondjunk Neked (és az ilyen JT nyitottajtóknak)?

2016. szept. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 Girgoy ***** válasza:

De röviden: ha nem értjük Krisztus szerepét az emebriség megváltásában, akkor nem értjük Isten Örömhírének legnagyszerűbb dolgát, tehát nem ismerjük magát Istent sem. Nem ismerjük az Ő szeretetét, hogy képes az Atya teljes létét átadni a Fiúnak, nem ismerjük, hogy képes az általa legszertettebb fiát feláldozni, hogy megmentsen minket, hogy képes a Fiú Isten emberré válni véglegesen, meghalni értünk, nekünk adni testét és vérét, hogy mi Isten trónjára emeltessünk.


Enélkül istenről nincs sokkal jobb képünk és több ismeretünk, mint egy átlag pogánynak...

2016. szept. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 Girgoy ***** válasza:
Bocs, gyorsan írtam: azért Isten trónjára mégsem :), hanem Isten trónja mellé, vagyis Isten valódi társai legyünk. Ennél nagyobb dolgot nem lehet elképzelni. ÉS Krisztus nélkül ez nem megy, sajnos senki sem mehet az Atyához, csakis általa. Mindenki másnak megmarad az olymposzi felhők ködös távolságában Isten...
2016. szept. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

# 30

És ennek mi érteleme volt amit leírtál?

Semmi?

2016. szept. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

„…csak egyetlen mű van, a megváltás.” Hamvas

[link]

2016. szept. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 Lebannen ***** válasza:
Ugyanaz az ellentmondás van a kérdésedben, mint amit a muszlimok állítanak Jézusról. Ha ő volt a valaha élt legjobb ember, akkor nyilván nem hazudott. Márpedig Ő azt mondta, hogy Isten fia.
2016. szept. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 Girgoy ***** válasza:

Egyébként meg nemcsak Jézus mondta, hogy Ő az Atya Isten Fia, hanem ezt maga az Atya is mondta és a Szentlélek is tanúsította. Háromszor is eléggé explicit módon: Krisztus megkeresztelkedésekor, az Ő hegyen való színeváltozásakor illetve egy példabeszédben is.


Ha a megjelenés ugyanaz volt, mint ahogy az ÓSZ-ben megjelent Isten (felhő, félelmetes mennydörgő hang, világosság, stb.). Ráadásul amikor Péter Apostol is Isten Fiának vallotta Őt, megerősítette Krisztus, hogy ezt közvetlenül az Atya nyilatkoztatta ki neki.


Akkor mi még a kérdés?


Mt 3,17

És ímé egy égi hang ezt mondja vala: Ez amaz én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm.

Mt 17,5

Mikor ő még beszél vala, ímé, fényes felhő borítá be őket; és ímé szózat lőn a felhőből, mondván: Ez az én szerelmes Fiam, a kiben én gyönyörködöm: őt hallgassátok.

Mk 1,11

És szózat lőn az égből: Te vagy az én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm.

Mk 9,7

És felhő támada, mely őket befogá, és a felhőből szózat jöve, mondván: Ez az én szerelmes Fiam; őt hallgassátok.

Mk 12,6

Minthogy pedig még egy egyetlen szerelmes fia is vala, utoljára azt is elküldé hozzájok, ezt mondván: A fiamat meg fogják becsülni.

Lk 3,22

És leszálla ő reá a Szent Lélek testi ábrázatban mint egy galamb, és szózat lőn mennyből, ezt mondván: Te vagy amaz én szerelmes Fiam, te benned gyönyörködöm!

Lk 9,35

És szózat lőn a felhőből, mondván: Ez amaz én szerelmes Fiam, őt hallgassátok.

Lk 20,13

Monda azért a szőlőnek ura: Mit cselekedjem? Elküldöm az én szerelmes fiamat: talán azt, ha látják, megbecsülik.


Mt 16:13.

Mikor pedig Jézus Czézárea Filippi környékére méne, megkérdé tanítványait, mondván: Engemet, embernek Fiát, kinek mondanak az emberek?

14.

Ők pedig mondának: Némelyek Keresztelő Jánosnak, mások Illésnek; némelyek pedig Jeremiásnak, vagy egynek a próféták közül.

15.

Monda nékik: Ti pedig kinek mondotok engem?

16.

Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia.

17.

És felelvén Jézus, monda néki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én mennyei Atyám.

18.

De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kősziklán építem fel az én anyaszentegyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.

2016. szept. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Mivel Jézus létét elhiszi, akkor tudhatja, hogy ő igaz volt, és nem egy hazug ember. Márpedig Jézus azt állította, hogy ő Isten Fia. Nyugodtan hihet Jézusnak, ő nem veri át. Ő egy az Istennel, és a Földön egész életében őt képviselte. Azért jött, hogy mi is Isten gyermekei váljunk, és a Mennybe vehessük az irányt , azzal, hogy hiszünk benne, vagyis követjük őt mindenben. Ennyit akartam mondani 🙂

2016. okt. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!