Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hagyja Isten, hogy a...

Miért hagyja Isten, hogy a Sátán létezzen, és csábítsa az embereket a gonoszságba?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés azoknak a keresztényeknek (esetleg egyéb ábrahámi vallások hívőinek, meg hitgyüliseknek, jehovistáknak) szól, akik egyáltalán hisznek valamilyen embereket megrontó Sátán létezésében. Azt értem, hogy arra van magyarázatotok, hogy miért nem szünteti meg egy csettintéssel az összes bajt, gondot stb., ami az emberiséget sújtja (legtöbbször azt hallom, hogy az beleavatkozás lenne az emberiség szabad akaratába - ez is hülyeség szerintem, de most nem erről akarok vitatkozni). De Sátánt miért nem tünteti el a francba ez a szerető Isten? Hiszen éppen hogy ő avatkozik bele elvileg az emberek szabad akaratába, meg különben is, legfeljebb a Sátán szabad akaratát bírálná felül azzal, hogy egy csettintéssel kitörli a létezésből. Felteszem, mivel mindenható Istenről van szó, ezért nem arról van szó, hogy nem lenne képes ilyesmire. Szóval... mi a magyarázat?

2016. okt. 7. 20:49
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
66%
Ja hát nem olyan katonák akiknek háborúzni kell , elvégre az megszűnik, hanem csak úgy értettem, hogy megerősödött emberek akik aztán majd részt vesznek olyan feladatokban amiket még el sem tudunk képzelni. Bár a Földön háborúzhatunk a gonosz erők ellen. Aztán meg majd nagyobb dolgokat vihetünk végbe Istennek a felsőbb világában , a Mennyben.
2016. okt. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 A kérdező kommentje:

Kedves 43-ás!


"Mivel az emberiség Ádám leszármazottja , ezért alapból bukott mindenki"


Miért? Isten miért alkalmazza a kollektív bűnösség elvét? Észak-Koreában a rendszer ellenségeit csak 3 generáción át büntetik, Isten miért szigorúbb még ennél is?


"Ez egy hit próba a keresztényeknek. Isten arra használja fel az ördög kísértéseit, hogy meglássa ki az, aki ennek ellenére is ragaszkodik hozzá. Ki az aki a bűnre csábítás ellenére is kitartóan keresi a Jézussal való találkozást, a benne való életet."


Az a baj, hogy ez a valóságban nem így néz ki. Az emberek ezt nem úgy élik meg, hogy Isten és Sátán között választanak (a sátánistákat esetleg leszámítva). Sokan úgy gonoszak, hogy közben az istenük nevében cselekednek. Sőt, annyi különböző keresztény irányzat van, hogy még azt se lehet eldönteni, hogy melyik az "igazi", és melyik a "hamis" kereszténység. Szóval ez a "hitpróba" a céljára alkalmatlan.


"És egy harcedzett érett , erős katonákat akar magának előállítani."


Pontosan miért is? Ki ellen akarja Isten bevetni ezeket a katonákat?


"Pontosan nem foghatjuk föl Isten nagy terveit, ahogy egy kisgyerek sem érti sokszor, hogy az apja mit mond. Épp így mi is csak részleteket tudhatunk, mert Isten sokkal nagyobb nálunk."


Tudtam, hogy eljutunk ide. Na, ez az az érvelés, amivel a világon BÁRMIT ki lehet magyarázni, és annak az ellenkezőjét is. Nem gondolod, hogy innentől kezdve semmit nem tudsz bizonyítani, mert ugyanezzel az indoklással én is állíthatom az ellenkezőjét?

2016. okt. 11. 14:21
 53/68 A kérdező kommentje:

"hanem csak úgy értettem, hogy megerősödött emberek akik aztán majd részt vesznek olyan feladatokban amiket még el sem tudunk képzelni [...] Aztán meg majd nagyobb dolgokat vihetünk végbe Istennek a felsőbb világában , a Mennyben."


Feladatok? Még nagyobb dolgok? Minek? Mire jó ez Istennek? Neki nincs semmi dolga, amit ne tudna megcsinálni, és ezért a saját maga által teremtett csicskásaival kéne megcsináltatnia. Mire jó ez az egész akkor?

2016. okt. 11. 14:23
 54/68 anonim ***** válasza:
16%

1 . Az Isten követés választása vallástól független, ez mindenkinek a személyes felelőssége. Rengeteg pap, lelkészek tömege hazudik Isten útjáról. Lefokozzák ezt az utat természetes szintre. És csak önerőböl próbálják járni, saját magukkal kérkedve. De azért vannak még valódi követők is. Hála Istennek. Őket maga Isten vezeti természetfölötti módon. És a Biblia tanításain keresztül. Ők igazán megtértek és megszabadultak az ördög hatalmából.


2.Istennek dicső céljai el vannak rejtve előlünk. Viszont ha hiszünk benne, nem kérdejelezzük meg jóságát, hanem inkább elfogadjuk Jézust és a megmentő kezét akkor meg is tapasztalhatjuk kitartó keresés által jóságát és esélyünk van a Mennybe jutni, ahol nagyobb tudással rendelkezünk. Nem úgy mint azok a gyilkos arabok akik egy nem létező, hamis istenért az életüket áldozták és mentek a pokolba sajnos. Vagy azok a vallásos emberek, akiknek rossz a képük Istenről, és útjáról.

Szóval értse meg ha gondolja, én a Teremtőnkről beszélek , az élő igaz Istenről, aki felfoghatatlan dolgokat tesz, és aki azt várja tőlünk, hogy higgyünk benne és Fiában, aki megmentő kezét nyújtja felénk. És akik szeretik őt azoknak csodás tervet készít, most pedig teszteli őket és növeli a hitüket ha ők is ezt akarják.


3. A csicskaságról még annyit, hogy neem ez nem úgy müködik ám, hanem aki egyesül Istennel ahogy sokat vele van közösségben, az azt fogja akarni teljesen mint Isten. Isten akarata már nem lesz kényszer számára, hanem öröm. Mást nem is fog akarni. Érti? Mert ugye a csicskaság arról szól , hogy a kedvünk ellenére kényszerítenek valamire. Ezt csinálja a vallásosság is. De amikor mi a Teremtőnket kitartóan keressük, és meg tapasztaljuk + vele élünk közösségben, akkor eggyé válunk vele az akaratunkban is, és még sok másban is. Az Isten minden tudása és terve azonban még nincs ránk bízva. Ez titok, ez meglepetés az Istent szívből és nem színből szeretők számára. Ennyit akartam mondani. 🙂

2016. okt. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
17%
Közben az utolsó kérdéséről még az jutott eszembe, hogy Isten gyönyönyörködik abban, amikor gyermekei együtt működnek vele örömmel, szívesen . Tehát a munkákban gondolom odafönt is részt vesz. De visszatérve az előzőekre a természetünk eléggé megváltozott a bukás óta , úgyhogy erre az egységrejutáshoz előszőr egy Isten követés mellett szóló döntésre van szükség , viszont ebben menehezítik a dolgunkat pl. a kétkedések, a bűnös kívánságok, a környezetünk befolyása. Az Isten követésünket pedig veszélyezteti pl, hamis nézetek, vallásos téves rendszerek, kísértések. Ha ezeket Istenhez fordulva, erejéből megerősödve, járunk akkor győzünk és jó dolgunk lesz itt a Földön is és a Mennyben is. Szabadság , öröm, béke teljesség érzés és sok sok jót ígér az Isten már itt a bolygónkon is. A kulcs a kitartó , hittel való Isten keresés, imában , várakozásban, igazságkeresésben. Ennyit akartam mondani. Tisztelettel
2016. okt. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező, a kérdésedre ott van a válasz a Bibliában. A sátán nem sokáig fog itt a földön létezni, a poklot eredetileg Isten az ő és a démonai büntetésére készítette, csak az ember az engedetlenségével átállt a sátán oldalára.


Isten a törvényét nem fogja megváltoztatni miattunk. A bűnnek következménye van, és a bűn elválaszt Istentől. Isten viszont nem akarta, hogy az ember elválasztva maradjon tőle, ezért készített egy utat. A Fia halála, aki bűntelenül elszenvedte a büntetésünket, nyitotta meg az utat újra istenhez a számunkra.


És igen, el fog jönni az a nap, amikor leszámol végleg a sátánnal Isten, jelenleg miattunk tűr még neki, hogy minél több ember a szabadulás útját választhassa.


"Az Úr sohasem késik el ígérete teljesítésével, bár vannak, akik ezt gondolják. Nem várakoztat bennünket, hanem ő vár ránk türelmesen, hiszen nem akarja, hogy akár csak egyetlen ember is elvesszen. Ellenkezőleg, azt kívánja, hogy mindenki megváltoztassa gondolkozását és hozzá forduljon." 2Péter 3:9


Igen, terád is vár, kérdező!

2016. okt. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:

@Chrisful,

A Biblia nem ír arról, hogy Ádámék beleharaptak az almába ;)

2016. okt. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 Anonymus1986 ***** válasza:

Mert maga az ember dönti el ,hogy mi lesz az élete során: jó,rossz, vagy semleges.

Nem az ördög diktál

Nem az Isten diktál

Hanem te magad diktálsz.Akkor vagy semleges.

2016. okt. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 Anonymus1986 ***** válasza:
0%

Minden energia.A mágnesnek 2 része van ,de számomra 3.

Pozitív ,negatív, és semleges, csak azt nem tanították.

Van a rossz ,a jó , és van a semleges.

Van a Nap, a Hold, és a Föld mint minden( semleges).

Mindenből 3 van ez a titok nyitja.

Hideg,langyos,meleg.

ember: Fekete,is-is színű,és fehér.

Rémlik már valami?

És nem Istent kell szidni hogy miért nem törli el a gonoszt a bűnt. Mert akkor egy elem hiányozna a 3-ból és akkor a világ összeomolna.

Nem lenne kiegyenlítés.

2016. okt. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 A kérdező kommentje:

"Istennek dicső céljai el vannak rejtve előlünk."


Ehhez képest meglepően sokat tudsz róluk, pl. hogy egyáltalán feladatokat kell végrehajtani, meg hogy mi leszünk majd a mennyei hadsereg, meg minden... ez az "Isten útjai kifürkészhetetlenek" dolog érdekes módon mindig olyankor jön elő, amikor valami bizarr, immorális vagy önellentmondásos dolgot kéne meg- és kimagyarázni...


"A bűnnek következménye van, és a bűn elválaszt Istentől."


Hogy a francba? Szóval hogyha én most azonos neműekkel kufircolok, akkor Istennek nem lesz hatalma fölöttem? Mert ha van hatalma fölöttem, akkor ez a cselekedet nem választ el tőle, hiszen továbbra is az ő szeszélyétől függ. Ha meg ilyen értelemben elválaszt tőle, akkor inkább ideje bűnözni, mert nem akarnám, hogy bármilyen természetfölötti lénynek hatalma legyen, ami ellen nem küzdhetek. Megint milyen disztópikus ez a keresztény világkép...


"Isten viszont nem akarta, hogy az ember elválasztva maradjon tőle, ezért készített egy utat. A Fia halála, aki bűntelenül elszenvedte a büntetésünket, nyitotta meg az utat újra istenhez a számunkra. "


Miért kellett ezt az egész keresztrefeszítős színjátékot eljátszani ehhez, miért nem lehetett annyit mondani, hogy "oké emberek, mostantól kezdve újra nyitott az út a megváltás felé, indulás!", lehetőleg félreérthetetlen és megkérdőjelezhetetlen módon?


"Ellenkezőleg, azt kívánja, hogy mindenki megváltoztassa gondolkozását és hozzá forduljon."


Tényleg nem értem, hogy ha ez a cél, miért nem teremtett minket autonóm gondolkozás nélküli robotnak. Ez valami bizarr kísérlet, ami itt most velünk folyik, vagy micsoda? Bezzeg ha én írnék egy programot, amely csupán arról szól, hogy egy virtuális valóságban emberek istenítenek és dicsőítenek engem, betegnek tartanám, de bezzeg Istentől ez a végtelen szeretet meg a jóság...


"A mágnesnek 2 része van ,de számomra 3.

Pozitív ,negatív, és semleges, csak azt nem tanították. "


Azért nem tanították, mert nincs. Ugyanúgy, mintha én azt állítom, hogy 2+2 számomra 5, attól még...


"És nem Istent kell szidni hogy miért nem törli el a gonoszt a bűnt. Mert akkor egy elem hiányozna a 3-ból és akkor a világ összeomolna.

Nem lenne kiegyenlítés."


Mi ez, Star Wars? Miért kell ide "egyensúly", miért omolna össze a világ, ha nem lenne gonoszság?

2016. okt. 13. 02:12
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!