Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért lett rosszabb mióta...

Miért lett rosszabb mióta kapcsolatba kerültem a vallással?

Figyelt kérdés

A hittel meg az elvárásokkal.

Nem gyakorlom,nem tartom magam hívőnek.Néha olvasgatok,volt bibliakörön.


Néha úgy érzem,hogy jobb lett volna ha soha semmilyen kapcsolatba nem kerülök a vallással,mert bűntudatot azt tud okozni.

Nem érzem,hogy az a kevés amit megtudtam a hasznomra vált volna és segítene.

Ellenben néha inkább akadálynak érzem.

Minden más a pokolra visz és rossz.

Nincs meditáció,nincs jóga,nincs önmegvalósítás és minden bűn.

Én nem érzem Jézus könnyű igáját. Ha felvenném agyon is nyomna.

Az életem,amit élek nem szeretem,de hogy semmiben nem segíti a kiteljesedését az érzem.

Pedig elvileg kellene...



2016. szept. 16. 23:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
25%

utso, kiegészitö tanitásom, még tegnaprol:

pénz

Nagyon nagy szükséged van a pénzre. Majd lesznek szolgáid akik viszik az akaratodat, neked dolgoznak, pénzért. Majd imádkoznod kell a pénzért, és a pénz urának kell szentelned magad. keresd a pénzt, mert azzal jó élet jár

MIT JELENT EZ?

A jó élethez bizony pénz kell. Nagyon erősen kell dolgozni, hogy az uralom megmutatkozzon. Szolga ne felejtsük el régen mit is jelentett; olyan személyt, akivel közös érdekkel, együtt dolgozva, ebből mindkettőnek haszna származik. Aki már felhalmozta az erejét, annak a kiemelkedő szellemiségével, műveltségével, kreativitásával, személyiségével, tudásával vagy szépségével pénzt kell szereznie. Ekkor már könnyen jön az, megszerezni sokkal nehezebb mint megtartani vagy gyarapitani (ez utóbbi kissé mindig veszélyes, ezért kerülend5 az önfejlesztő hivőknek). A pénzszerzés ideje viszont nem jön csak úgy, ismeret kell hozzá ahhoz pedig szerencse, mert az ember valójában képtelen a nála feljebbvalókkal ismerkedni. Beleértve szellemileg is persze. Csak ritka, különös helyzetekben mutatkozik meg a szivesség, ami nélkülözhetetlen egy ilyen ismerkedéshez, ahol bármilyen kölcsönös viszony alakul ki, és a személyes erőtöl, ráhatástól is függ. Azt sem tudjuk viszont hogy mivel és mikor tudunk hatni a másik emberre, hogy az ettől boldogan megnyiljon, ezért kell mindenben edzeni magunkat, tökéletesiteni kemény munkával, erőt halmozni sok gyakorlással. A pénz tehát a feljebbvalóktól jön, akik a véletlen, kaszálható helyzeteket generálják amikor annak ideje van, mert minden gazdaság sok személy engedélyével, lenyügözéssel és elötte komoly anyagi tudással jön létre. Még ekkor is lehetnek korlátozottak a lehetőségek. Egyszerüen kell a szikra, de ha nem adják, akkor irányithatatlanul csórók leszünk, ekkor dolgozni kell, türni és erőt halmozni. A furcsaságot, balszerencsét a legnehezebb eltüntetni, ezt szinte senkinek sem sikerül de azért ezt is lehetséges kiirtani a pénz, hatalom útjából.

Enélkül is jól tudjuk magunkat érezni, de hatókörünk és ismertségünk nagyon korlátozott lesz, nem ismernek, nem tisztelnek, nem hallgatnak meg, megitélnek emiatt, ezért ez a belső tanulás és önfejlesztés időszaka. Ilyenkor szinte tilos ismerkedni, mert az ember sebezhető és ellenséges, emiatt mások ezt kiprovokálva mindig megpróbálják kihasználni, és rosszindulatúan megtámadni. Mert egy félreértés lenne az egész, az embert rosszul itélik meg, nagyon kedvezőtlen érzettel és ekkor nagyon könnyü harcolni, pedig nem lenne szabad a baj miatt. Ekkor magunknak, magányosan kell eltűrni, megoldani a problémát, elvonulva. Gazdagság csak egészséges és anyagilag erős, ergo szerencsés embereknek jár, szóval ez csak egy személyes prófécia volt.

Egyébként komoly tanitásokhoz is szükséges némi hatalom, elismerés különben nem tud müködni, elterjedni a tananyag, és emiatt nem lesz érthető. De ez személyes tanitásra is igaz, mert ha lenézik a tanitót (csak mert nem ismerik), vagy bármi probléma van, akkor a tanitvány képtelen lesz figyelni, végigkövetni a tanitást, nemhogy átgondolni, átérezni, odaadóan szolgálni vagy továbbterjeszteni azt.

na jo partizást :pp

2016. szept. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
71%
Mert az nem a saját vallásod,ami belülről jön, hanem elfogadtad és magadra erőltetted valaki másét, mások által elképzelt keretek közé erőltetted-tuszkoltad be magad, ahhelyett, hogy te magad végiggondoltad volna, hogy szerinted mi hogy van a világban, csak rögtön elfogadtad, amit kívül mondtak. Pedig a válaszokat nem mástól kell vagy lehet megtudni, hanem belül önmagadon belül kell keresni, hogy te mivel kapcsolatban belül mit érzel. Mi az, amit te konkrétan igaznak vélsz. Ne erőltesd be magad mások vallásába, hanem fejleszd ki a tiédet, ami neked belülről jön, és ne mások mondják meg, hogy miben higgyél, mert akkor az már nem a te saját hited lesz. Hanem amit mások mondtak neked. Volt itt egy kérdés nem olyan rég, hogy mi bűn Isten szemében, vannak ott érdekes , elgondolkodtató válaszok, többek között én is írtam, szerintem nézd meg azt is.
2016. szept. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
20%

Hát ha nem gyakorlod a vallást, és nem tartod magad hívőnek, akkor egészen biztos, hogy nem a vallástól lett rosszabb neked. Bocsi a hasonlatért, de nem kaphatsz ételmérgezést egy olyan kajától, amit meg sem kóstoltál.


Inkább nézz szembe ŐSZINTÉN önmagaddal, és akkor majd rá fogsz jönni, hogy mi a te VALÓDI problémád. Bűnbakot keresni és a körülményeket okolni a legkönnyebb, csak éppen nem vezet sehova.

2016. szept. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
34%

Noss egyrészt igen vallásosnak lenni vagy csak úgy álltalában etikusnak lenni nehezebb mint önzőnek, mert pl ha valamit el akarsz lopni ami neked segít vagy csak kellemesl enne, hát nehezebb nem ellopni és az erkölcseid miatt lemondani róla


tehát igen akadályoz, mint pl a piros lámpa is, miatta lekésheted a vonatot, de nem ezért van hanem h minél kevesebb ember haljon meg balesetben


ha az erősebb kutya és az erény=nekem kellemes bűn=nekem kellemetlen elven mozgunk akkor nyilván baromi nehéz


másrészt meg had kérdezzem meg miféle csoportba jársz? ez a "minden bűn" eléggé neoprotestáns nyavajgásnak hangzik nekem, félő nem e valami szekta áldozata vagy

2016. szept. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
20%
Mert az elején vagy. Engem is lenyomott a törvényeskedés az elején, egy évembe telt kilábalni belőle. Jézus szabadságra hívott el bennünket, nem rabigát akar a nyakba.
2016. szept. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
28%
uhh most nézem ezt nem is tegnap irtam, hanem 3 napja kb, csak elfelejtettem kiirni, mert az oldalt nem nézte meg senki.. ugyhogy ide is kiraktam ugy döntöttem mostmár
2016. szept. 17. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%
A kérdést meg is válaszoltad magadnak.A bűntudat nem Isteni ajándék.Próbálják elhitetni,hogy erény,de csak szomorúságot,szorongást,félelmet ad.A vallásnak szüksége van a bűntudatra,mert egy korlátozó eszköz,ezzel irányítják az embereket.A bűntudatot ne keverjük az egészséges lelkiismerettel.A bűntudat sárba taszít,önutálatba,kisebbségi komplexusba,félelembe.Az egészséges lelkiismeret pedig lámpást ad a kezedbe,hogy rávilágíts,mit tegyél,vagy mit ne.Nincs önmarcangolás,csak döntés.Most jöhet a felvetés,hogy de ha nincs bűntudat,akkor,hogyan legyek jó? Ha a tudatosságot keresed,automatikusan tudni fogod,mi szolgálja a javadat és mi nem.Ehhez viszont neked kell okosnak lenned.
2016. szept. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%
#1 ill. #6, te nagyon beteg vagy. Kezeltesd magad!
2016. szept. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
38%

Mert csak keveset tudsz a vallásról, Istenről, Jézusról. És az, amit megtudtál róla (tévesen), megrémít.

Lássuk először is a bűntudatot. Miért érzel így? Azért, mert ahogy írtad, "minden bűn"? Egyáltalán nem igaz, hogy minden bűn lenne. Az, hogy az ember bűnös, nem jelent mást, mint hogy egyikünk sem tökéletes, ezzel biztosan egyet tudsz érteni. Isten a szeretet. Szó szerint. Ha szeretet van benned, Isten lakik benned (vigyázat! ez még véletlenül sem azt jelenti, hogy te isten lennél! érzed a különbséget).

Miért nyomna agyon Jézus igája? Mert nehéz betartani a parancsolatokat? Nyugi, másnak se megy, még ha egyesek olyan nagyra is tartják magukat, hogy ők mennyire betartják... Jézus két nagy parancsolatot adott nekünk: szeresd Istent, és szeresd felebarátodat, mint magadat. Minden más ebből következik. Hiszen ha szereted az embertársadat, akkor nem akarsz tőle lopni, nem bántod meg, nem csalod meg, nem vered át, és tiszteled. Nem igaz?

Minden más a pokolra visz? Gondolom, ezt arra érted, hogy ha más vallást követsz, akkor pokolra kerülsz - de ez sem így van. Innentől a saját meggyőződésem következik: Isten a más vallású vagy az ateista embereket is maga mellé veszi, ha tisztességesen, szeretettel (Istennel) telve élték az életüket. Nem egy vallást kell követni, hanem Istent.

Remélem, segítettem!

2016. szept. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ne erőltesd, ha nem értesz egyet a vallással! Inkább keress más utat, mert ez nem a te világod!
2016. szept. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!