Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A magyarországi történelmi...

MIKLÓS18 kérdése:

A magyarországi történelmi egyházak lelkészei miért támadják ennyire a mai, "kapitalista" Karácsonnyal kapcsolatosan kialakult decemberi vásárlási lázt?

Figyelt kérdés
(Szerintem már soha nem lesz olyan jelleggel megünnepelve egy Karácsony,mint a xx.század derekán,max a legkisebb falvakban,tanyákon.)ez az én véleményem,de az egyházak miért nem akarnak haladni a korral?

2016. nov. 29. 22:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

"Szerintem már soha nem lesz olyan jelleggel megünnepelve egy Karácsony,mint a xx.század derekán,max a legkisebb falvakban,tanyákon"


Szerinted. De ha nem haragszol, mi azért úgy csináljuk :)

Karácsonykor Krisztus születését ünnepeljük. Ünnepelünk, megpihenünk, időt szentelünk Istenre, egymásra és önmagunkra. Nem haladunk sehova.


Majd úgyis jönnek a zajos-pörgős hétköznapok, akkor majd haladunk a korral eleget. Nem vagyok a magam ellensége, hogy az ünnepeimet ilyen baromságokkal rontsam el, hogy "haladjak a korral" és mindenféle felesleges társadalmi elvárásoknak feleljek meg. Az ünnep nem erről szól.


Krisztus születésének ünnepe pedig főleg nem erről szól.

2016. nov. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

decemberi vásárlási láz? és általában vásárlási mohóság?

Mit kellene mondani rá?

'Hogy jól van, ügyes fogyasztói idiótává alakultatok emberek?'

"Rohanj a prédára, siess a vadra!"


[link]

2016. nov. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Mert a kapitalista karácsony nem a keresztény karácsony, nagyon jól teszik, ha fellépnek ellene. Ez nem modernizálás vagy lazaság kérdése, ez egyszerűen Jézus és a világ szembenállása, logikus, hogy az egyházak Jézus mellé állnak.
2016. nov. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Pedig nincs sok okuk beleszólni. Pogány ünnep eredetileg a Karácsony, méghozzá a téli napfordulóé. Fát állítani is az. Jézus pedig igazából nem ekkor született.

A katolikus egyház találta ki ezeket, hogy könnyebben térítsen. Az emberek nem voltak hajlandók több pogány dologról lemondani. Főleg a bálványok előtt hajlongani.

2016. nov. 30. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A keresztény ünnepeket,a kufárok ünnepeivé tette a világ.A Karácsony,a Húsvétár régen nem arról szól,ami.Az egyik,a költekezés ünnepe,s a másik,a dorbézolásé.
2016. nov. 30. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Már miért kéne elfogadni a "kapitalista" karácsonyt?

A shoppingolásról és az akasztott mikulásokról kéne szóljon a karácsonynak Krisztus születésének ünnepe helyett?

2016. nov. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem vásároljátok magatokat agyon, nem hallmozzátok el gyermekeiteket mindenfélével, jól van, jól teszitek.

Nem akartok a társadalomnak ilyen módon megfelelni, jól van, jól teszitek.

Jézus születését ünneplitek ekkor, rendben.

De tudjátok, hogy Jézus nem ekkor született, rendben.

Hogyan ünneplitek Jézus születését? Megemlékeztek róla, beszéltek róla, olvastok róla gondolom, rendben.

Miért ekkor, és miért nem ősszel?

Mert a világ hangulatot teremt erre, az emberek a karácsonyra készülnek, a tévében ez megy, stb. Tehát a társadalom hatására tartjátok ekkor, nem az igazság miatt. Jézus igaz volt és nem hazug.

Tehát ti felháborodtok, mert az emberek vesznek ajándékokat,

2016. dec. 1. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem.

Miért háborodtok fel, mert a pénzemet ajándékot veszek a gyerekeimnek, míg ti nem, viszont hazug módon megünnepeltek egy születésnapot ami nem is akkor van. Miért nem ősszel ünnepeltek, ha úgy gondoljátok, miért december végén, és miért baj az én ajándékozásom? Miért jobb egy váza letépett virág a nappali asztalán, mint egy kivágott fa a házban? Egyik előtt sem borulok le, nem imádkozok egyikhez sem, csak mind a kettő jól mutat.

2016. dec. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

7-8 A téli napfordulóra, a Fény születésére tették a szent ünnepet - mert Jézus Krisztus a világ világossága - és azt mondta: Tibennetek van a világ világossága! Kint sötét van és hideg, bent szívünkben szülessen meg bennünk ekkor a Fény a világ világossága!

Bennünk a világ világossága, de meg kell valósítani a felismerését! Ezért mondja: tibennetek van - mert ha eljutunk ehhez a bennünk lévő istenihez, akkor tudunk végül is Vele lenni.

*

A. Silesius:


"Szülessék bár Krisztus százszor Betlehemben,

Vagy benned, vagy sehol. Élet, s halál ebben!"

*


Ha az ajándék szívből jön, szeretetből, akkor onnan jön, ahonnan kell, noha én készítem, vagy veszem meg...


Jak.1,17.

Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.

2016. dec. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Arról, hogy pogány ünnep időpontjára tették az ünnepet:

Ha az asztal sarkán van egy szemét, majd a szemetet kidobom, és ráteszek egy finom, laktató, tányér levest, vajon szemét lesz-e a leves, vagy finom, laktató leves marad? Az asztal a naptár, és az egyik sarka egy dátum. A szemét a pogány ünnep, a leves a karácsony.

2016. dec. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!