Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mégis hogy tarthatják egyesek...

Mégis hogy tarthatják egyesek az iszlámot a béke vallásának, amikor a dzsihád konkrétan a hitetlenek elleni harcról is szól?

Figyelt kérdés

"Öljétek meg őket, ahol csak rájuk leltek! Harcoljatok ellenük, amíg nem lesz többé megkísértés, s míg a hitvallás csupán Allahé lesz!"

2. Szúra 193


2016. dec. 17. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Hogy lehet a keresztényég a szeretet vallása, ha az inkvizició korában isten nevében kínozták és ölték meg felebarátaikat ?
2016. dec. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha ragaszkodsz hozzá, majd írok ki a kereszténységről is kérdést, de egyelőre örülnék ha nem a témát terelnéd!
2016. dec. 17. 20:11
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Egyreszt ebbol igy nem derul ki, hogy ki a hitetlen, masreszt pedig ennek is mint minden vallasban a jellegzetessegeknek tortenelmi okai vannak. Errol lehetne egy kisebb esszet irni ide is, de egyszerubb, ha elolvasod a Korant, plusz mas errol szolo forrasokat.
2016. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

1-es nem tereli a témát, hanem pontosan arra válaszolt - nekem is azonnal ez jutott eszembe. Nem a vallással van a baj, hanem a "felhasználásával"/értelmezésével


[link]


Felhívom figyelmedet a következő mondatokra:

"A dzsihád más értelemben jelentheti a hit védelmét, a „szent háborút” is. Annak ellenére, hogy A DZSIHÁD ALAPVETŐEN NEM AGRESSZÍV HADVISELÉST JELENT, ezt az értelmezést tették magukévá a korai szélsőségesek, például a háridzsiták vagy a 20-21. századi dzsihádszervezetek is."

2016. dec. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Legalább a wikipédia ide vonatkozó cikkét átolvashattad volna, mielőtt tudatlanul előítéletekbe bonyolódsz...


"A szöveg jobb megértése érdekében figyelembe kell venni a keletkezés idejét. Mohamed egy olyan korban élt, amikor a pogány arabok ellenségesek voltak a tanításaival szemben.

Ugyanakkor a hit térítése nem kapcsolható szorosan a dzsihád fogalmához, bár a hitetlenek elleni harcról beszélt, a zsidók és keresztények erőszakos térítését megtiltotta („Nincs kényszer a vallásban!”)"

2016. dec. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

#5 én bonyolódok előítéletbe???

Akkor valamit nagyon félreérthettél... hogy lehetek előítéletes, ha keresztény vagyok és azt állítom, hogy nem a vallásokkal van baj, hanem az értelmezésével? Mi ebben az előítélet? Szerintem épp, hogy nem az...


A kereszténység sem arról szól, hogy másokat erőszakkal megtérítsünk, akár legyilkolva őket... (4-es)

2016. dec. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Aha, na ja, lehet hogy az értelmezéssel van a baj, a keresztényekével is sok baj volt, ja, csak ők már egy pár évszázada túljutottak ezen a felfogáson. De ezek a terroristaképződmények meg most robbantgatnak, most kéne valamit lépni ez ügyben és nem azokat pátyolgatni akik pont nem így értelmezik az iszlám tanokat.
2016. dec. 17. 21:10
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#6 Dehogyis te! A kérdezőnek írtam a választ, gyakorlatilag épp a te mondandódat próbáltam kiegészíteni.

Nem gondoltam hogy félreérthető lesz, bocsi érte :)

2016. dec. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor jó :-) (4,6-os vagyok)
2016. dec. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A "keresztények" sem jutottak túl ezen a felfogáson, léteznek keresztény terrormerényletek is bőven. A szélsőséges iszlamistákat pedig senki sem pátyolgatja, viszont közben ezrével ölik a normálisakat is, akik meg ettől pont radikalizálódni fognak.
2016. dec. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!