Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az inkvizíció által brutálisan...

Az inkvizíció által brutálisan megkínzott és halálba küldött emberek hány százaléka volt kiskorú gyermek?

Figyelt kérdés
És lehet e ilyen előzmények után bármi hitele a vallásnak?

2014. nov. 22. 21:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Lehet hitele, de hogy ki vezetett erről jegyzőkönyvet, nem tudom.
2014. nov. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
24%

Százalékot nem tudok mondani, de itt is olvasható:

[link]

A mai kor embere lehetne modernabb gondolkodású mint a sötét középkorban, és végleg beszüntethetne minden vallást, istenimádatot, egyházakat.

A kérdésedre válaszolva, ma is elég sok a kiskorú áldozat, a pedofilbotrányok elszenvedői azok.

2014. nov. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

És az is igaz, hogy az esztelen és barbár gyilkolászásuknak megvoltak a maga gyalázatos okai, de az alma egyáltalán nem esett messze a fájától, hiszen a gyilkolászára a parancsot már Jézus kiadta, ahogy az olvasható Lukács evangéliumában:


"Sőt ennek felette amaz én ellenségeimet is, kik nem akarták, hogy én ő rajtok uralkodjam, hozzátok ide, és öljétek meg előttem!"


(Lukács, 19:27)


[link]

2014. nov. 22. 22:33
 4/29 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nem az is ez számít, hanem hogy ártatlan volt-e.
2014. nov. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%

@22:21


Az általad linkelt weboldal a spirituális sátánisták weboldala, akik rengeteg ferdítenek, és nem korrektetk a tudományos kérdésekben. Például olyanokat irkálnak, hogy Buddhát kivégezték/keresztre feszítették...


Én nem mondom, hogy nem volt inkvizíció, de ilyen kérdésekben inkább a történettudományhoz kéne fordulni, nem a sátánisták írásait kéne olvasni.

2014. nov. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

@Kérdező!


De bizony nagyon messze esik az a bizonyos alma attól a fától, mert Jézus Krisztus soha nem adott ki gyilkolásra parancsot. Ő azt parancsolta, hogy tanítványokká tegyék a népeket. A középkori egyház csak nevében volt keresztény, valójában semmi köze nem volt Krisztushoz magának az intézménynek. Az inkvizíció éppenséggel a keresztények ellen lángolt fel elsődlegesen, akik a Bibliához ragaszkodtak, és nem akarták elfogadni az Igével ellentétes tanításokat.


A Jézus Krisztus által elmondott példázatnak pedig eszkatologikus jelentése van. Az Úr számon fogja majd kérni az Ő szolgáit az eljövetelekor, de nem csak a szolgáit, hanem mindenki ítélet alá esik. Akik nem akarják, hogy Isten uralkodjon rajtuk, azok nem fogadták el Krisztust megváltónak, tehát nem is fordultak szemben a bűneikkel, következésképp az Új Földön sem élhetnek majd, mert nekik szenvedés lenne Istennel, az angyalokkal és a megváltottakkal élni. A bűneikkel azonosult emberek éppen ezért az idők végén megkapják majd a büntetésüket, ami a végleges, visszavonhatatlan halál, amiből már nincs feltámadás.

2014. nov. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

A Lukács 19:27 nem ezt írja, vagy én nem tudok magyarul!?

Szerintem te csak magyarázod a bizonyítványt.

2014. nov. 22. 23:28
 8/29 anonim ***** válasza:
0%

Az sem semmi, hogy a pápa mindössze bocsánatot kért az egyház által elkövetett bűnök miatt.

Egy moder és felvilágosult korban az lenne a minimum, hogy kijelentené minden vallás hazugságát, bűnösségét és az elkövetett bűnök miatt feloszlatná. Az istenimádatok a primitív törzseknél talán elnézhetők, bár a mai korban ott is túlzás. De egy civilizált világban az is sáros aki védi a vallások és egyházak bármilyen formáját.

2014. nov. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

"Az inkvizíció éppenséggel a keresztények ellen lángolt fel elsődlegesen, akik a Bibliához ragaszkodtak, "


Ebben súlyosan tévedsz, a középkor túlnyomó részében még a papoknak sem volt Bibliája, az ahhoz túl értékes volt, csupán esetleg misekönyv, vagy még az sem és a prédikációk a fejükben születtek meg.


A történelem azonban érdekes dolgokat vet fel. Annyi tény, hogy a 11. században a keresztesháborúkkal és a behurcolt pestissel Európa népessége lecsökkent 80 ról 60 millióra. Orvosok nem voltak ebben az időben, jószerével oktatás sem volt, nem tanulhattak sehol orvosnak és a nép gyógyítói a javasasszonyok, emberek voltak, akik lehetséges, hogy ismertek hatékony fogamzásgátló módszereket, mert a szaporulat a pestissel nem fertőzött vidékeken is lecsökkent. Az egyházi vezetés ezért inkább azt választotta, hogy boszorkányként elégetik ezeket a népi gyógyászokat, akiknek a tevékenységét amúgy is gyanakodva figyelték és a boszorkányüldözés ezzel kezdődött, de a dolgok logikája folytán később kiterebélyesedett, mert még az egyházban is csak kevesen sejtették, miért kezdték el egyáltalán. A történelmet igazából csak megismerhetjük, de a bírálatánál figyelembe kell venni azt is, hogy ha minden nem így történt volna, akkor mi nem is élnénk.

Ezt egyébként ateista létemre jelentem ki és attól függetlenül, hogy nem vagyok vallásos, nem vagyok benne biztos, hogy lejárt már az ideje, mert mégiscsak kordában lehet vele tartani a népet és ez ilyen romló gazdasági viszonyok közepette, amikor nagyon valószínű, hogy még korántsem vagyunk a gödör alján, szóval ilyenkor minden lehetséges eszközt megragadnak és a kormány szempontjából érthető, hogy nem nehezítik a vallások terjedését, hanem inkább elősegítik. Mit mondjak, a börtönökben én is terjeszteném, mert hátha a javulás útjára lépne némelyik megrögzött bűnöző, bár lehetséges, hogy az útonálló imígyen fohászkodik: - Istenem, add, hogy jó zsíros pénztárcája legyen annak a frájernak, akit most le fogok ütni! -

Ez persze csak feltételezés, de erre az alapot a régmúlt időkben megtörténtekből veszem, ahol történtek hasonlók bizony és talán az inkvizíciós boszorkányüldözés is ehhez hasonló valamilyen módon.


" A középkori egyház csak nevében volt keresztény, valójában semmi köze nem volt Krisztushoz magának az intézménynek"


De volt, annyi bizonyosan, hogy ha nem lett volna, akkor ma nem is ismernénk ezt a szót sem, hogy keresztény. Rég elfelejtődött volna az egész vallási irányzat és minden bizonnyal mohamedánok lennénk.

2014. nov. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Végén a papok kénytelenek lesznek mindent elismerni, a Föld Nap körüli keringésétől kezdve az evolúción át, a melegek jogaiig; és mindenért bocsánatot kérni.


Mielőtt az egyház végleg megszűnne és bezárna, már csak egy különbség lesz ateisták és a papok között, ami ma is a lényeg: a perselyezés.

2014. nov. 23. 02:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!