Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos embereknek a...

A vallásos embereknek a "rosszul értelmezted" a fő ütőkártyájuk?

Figyelt kérdés

Mindig azzal jönnek a vallásos emberek hogyha a szentírásuk kétséges dolgairól van szó ami instabil lábakon ál akkor jön a "rosszul értelmezted" meg a "nem jól értelmezted" és társai...

Legyen szó bármilyen szentírásról!

Még az ISZLÁM állam emberei is ezt használják mikor valaki a korán irgarmaságáról beszél hogy "rosszul van értelmezve a korán"

De ezt ennyi erővel bármire rá lehetne "húzni"

ha valakinek nincs igaza valamiben vagy valmit be akar bizonyítani hogy az úgy van ahogy ő mondja csak jönni e kell a "rosszul értelmezted"...



2016. dec. 24. 11:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, hogy némelyek túl sokszor használják ezt a mondatot. De a baj inkább az, hogy, a legtöbb az utána nem mondja el, hogy ő mire gondol, csak a másikat veszi hülyének.

Én hívő vagyok, de erről a válaszról már leszoktam, szerencsére. Legközelebb ha valaki ilyet mond kérd meg, hogy legyen szíves elmagyarázni az ő nézőpontját.

2016. dec. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Szerintem ezt a kijelentést rosszul értelmezed.


Boldog Karácsonyt!

2016. dec. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Ne etesd a trollt!

Az ilyen csak vitatkozni akar, mert annyira nyomorult élete van, hogy képes karácsonykor is a saját elképzelését ledugni más torkán, és így érzi jól magát.

2016. dec. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Vannak,akiknek igen,vagy ez is köztük van.Minden vallásosra nem lehet ráhúzni.Nyilván egy fanatikus vallásos sok mindenre képes,hogy ne kelljen elismernie valamit,amiről belül tudja,hogy el kellene.
2016. dec. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Nyilván ez is választól függ. Azért van számos olyan példa, mikor tényleg rossz értelmezésről van szó. És itt nem kell elvont dolgokra gondolni, van, hogy csak egyszerű nyelvtan. A héberben és a görögben voltak olyan szavak, amiket mi máshogy használunk már, vagy nekik több szavuk is volt, amire nekünk csak egy van, ezért félre lehet érteni.

Vagy a kedvencünk a Teremtés története. Nem kell a teológiára gondolni, egyszerűen csak irodalomtörténetileg félreértelmezik, mikor történeti vagy természettudományos(!) műként akarják nézni, pedig nem is az a műfaja..

A 10-es válaszoló jól leírta a lényeget.

2016. dec. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Nekem is mondták. Kiemelték, hogy ismerni kell a történelmi hátteret, fordítást, népi szokásokat stb. De miért kell nekünk professzornak lenni, hogy jól értelmezzük a Bibliát?

Ha értelmezésünk szerint két ige áll szemben egymással, máris tévedünk? Fordítva is gondolkodhatunk, tehát ha két ige ellentmond egymásnak, annak mindig oka van, a szerző is tévedhet.

2016. dec. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"Akkor a Gyűrűk ura is egy igaz történet mert egy megtörtént eseményen alapul!"

Kevesebb szabadonébredők, több gondolkodás. Ez jó recept.

2016. dec. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Nekem is mondták. Kiemelték, hogy ismerni kell a történelmi hátteret, fordítást, népi szokásokat stb. De miért kell nekünk professzornak lenni, hogy jól értelmezzük a Bibliát?

Ha értelmezésünk szerint két ige áll szemben egymással, máris tévedünk? Fordítva is gondolkodhatunk, tehát ha két ige ellentmond egymásnak, annak mindig oka van, a szerző is tévedhet."

Vagy csak az ellentmondás látszólagos, és valójában én nem értek valamit, ellentmondás pedig nincs. Volt már pár ilyen esetem

2016. dec. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"De miért kell nekünk professzornak lenni, hogy jól értelmezzük a Bibliát?"


Nem kell. Szerintem ma már minden Szentírást úgy adnak ki, hogy az összes könyv előtt van pár oldalnyi leírás a könyv keletkezéséről, illetve van lábjegyzet is egy csomó, ahol szükséges a megértéshez. Igazából csak ezeket is el kéne olvasni hozzá és nem csak úgy beleolvasni, aztán pár sor után összecsapni, hogy ez mekkora baromság, ahogy néhányan teszik...

2016. dec. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

18, látszólagos ellentmondás is van, de nem minden az. Sajnos vannak feloldhatatlan ellentmondások is.


19, látom te lábjegyzetekből is tanulsz, nekem az a baj, hogy 3 féle Bibliám van, és ha egy idézetet olvasok mindhárom Bibliából, a lábjegyzeteik nem egyeznek meg egymással. Akkor melyik Bibliát olvassam? A Jeromos kiadásút vagy a Károlit? Vagy a reformátusét?

2016. dec. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!