Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos embereknek a...

A vallásos embereknek a "rosszul értelmezted" a fő ütőkártyájuk?

Figyelt kérdés

Mindig azzal jönnek a vallásos emberek hogyha a szentírásuk kétséges dolgairól van szó ami instabil lábakon ál akkor jön a "rosszul értelmezted" meg a "nem jól értelmezted" és társai...

Legyen szó bármilyen szentírásról!

Még az ISZLÁM állam emberei is ezt használják mikor valaki a korán irgarmaságáról beszél hogy "rosszul van értelmezve a korán"

De ezt ennyi erővel bármire rá lehetne "húzni"

ha valakinek nincs igaza valamiben vagy valmit be akar bizonyítani hogy az úgy van ahogy ő mondja csak jönni e kell a "rosszul értelmezted"...



2016. dec. 24. 11:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"18, látszólagos ellentmondás is van, de nem minden az. Sajnos vannak feloldhatatlan ellentmondások is. "


Nem tudom, én nem találtam olyat, ami feloldhatatlan, illetve mondom, már nem találok ellentmondást. A Biblia is olyan, mint pl. a matematika. Évekig, évtizedekig kell tanulni, hogy értsük Isten szavát, tervét, a világ működését, a szövetségeket, a fizikai és a szellemi világ közti különbséget, a fizikai világ felépítését, tervezettségét, szabályosságát, törvényeit, a bűnt, az isteni megváltás szükségességét és eleve elrendelését, a szabad akaratot, hogy mit jelent, hogy Isten a saját képére teremtett minket, stb...

2016. dec. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

20. Nem hiszem, hogy lényegét tekintve túl sok különbség lenne ezek között, csak más a nyelvezetük.

Én katolikus vagyok, a Jeromos-féle Szentírást ismerem, és az szerintem elég informatív. Károli-féle Bibliánk nincs itthon, de nem gondolom, hogy mást mond, csak lehet, hogy kevésbé részletes, vagy valamiben meg részletesebb.

2016. dec. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

:( Teljesen félrebeszéltetek... elszomorító!

22, lábjegyzetekről beszélgettünk, most nyelvezetről? Mi van, ha ezt nem értem???

21, mindent meg lehet magyarázni. Ha te úgy gondolod, nem baj.


Most ezúttal kilépek, búék mindenkinek!

2016. dec. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"21, mindent meg lehet magyarázni. Ha te úgy gondolod, nem baj."

Igen, ezek az egyházi teológiák, melyek valahol mind tévednek. A Biblia önmagát magyarázza, pl. ott van Pál teológiája, amit pár egyház megerőszakol, vagy kihagy. Példát is tudnék, de nem mondok. De megértem, hogy ez Neked így nem elfogadható, hisz kizártnak tartom, hogy évekig, évtizedekig vizsgáltad/tanultad a Bibliát. Én pl. annyival előnyben vagyok, hogy évtizedekig voltam azon az oldalon, ahol Te, így én mindkét oldalt alaposan megvizsgáltam. Részemről a Biblia, Jézus győzött. Ezért nincs semmi értelme az ilyen "vitáknak", mert mindenki a saját bizonyosságát hajtogatja. Ettől persze lehet az egyik igaz is, vagy mindkettő hamis.

Neked is BÚÉK!

2016. dec. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
24-es :D hála Istennek, még nem vagyok öreg, hogy leírjam magamról: évtizedekig tanulmányozhattam a Bibliát. Nem tudom, Neked ez számít-e, hogy 8 éve olvasom. Mondjál még rólam valamit...
2016. dec. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Szóval a " varázsló asszonyt életben ne hagyj " nem gyilkosságra szólít fel?"


De igen! Nem is értelmezed rosszul de a többi dolgot is hozzá kell venned a dologhoz! Először is ugye zsidónak kell lenned mivel ez a törvény nem a keresztényeknek adatott! Meg van még ha jól emlékszem vagy 632 egyéb törvény amit be kell tartani. S azt se feled el hogy abban az időben megkövezték az embereket. De nem egy valaki hanem az egész közösség. Ezen kívül kell egy próféta is de nem hamis hanem igazi. Az Ószövetség kiválasztott népében voltak próféták.

De ezeket te is tudnád ha elolvastad volna. Vagy pedig nagyon is jól tudod. Azt vedd magadra amelyik illik rád!


Kérdező!


"Meg egyik politikus se hazudott eddig csak rosszul értelmeztük amit mondtak!"


Igen az biztos hogy rosszul értelmeztük. :D :D :D


"Honna veszed hogy te jól értelmezted a biliát?"


Te honnét veszed hogy rosszul értelmezi a Bibliát? Ha nem tudod semmi alapján eldönteni hogy egy bizonyos dolgot hogyan értelmezz akkor honnét tudod azt hogy mások rosszul értelmezik. mivel neked nincs viszonyítási alapod nekik meg van!

Megpróbálom szemléltetni a dolgot.

Van egy történet a Bibliában ami arról szól hogy a férfiban tisztátalan lelkek vannak. S Jézus ezeket a lelkeket kiűzi a férfiból. S azok disznókba mennek bele a disznók pedig egy tóba rohannak amiben megfulladnak. A "rosszul értelmezők" egyből azt állították hogy lám-lám olyan emberek írták a Bibliát akik még azzal sem voltak tisztában hogy a zsidók nem tartottak disznót mivel az tisztátalan állat! Ellentmondás lenne? De még is hogyan kerültek oda a disznók?

Márk 5:1 Majd megérkeztek a tenger túlsó partjára, a gadaraiak földjére.

A válasz az itt rejlik. A földrajzi elhelyezkedésben!

Rosszul értelmezel valamit? Könnyen lehet hogy azért mert nem vagy tisztában minden információval. Tényleg körüljártad alaposan a kérdést és sok embert megkérdeztél? Ha mindezeket nem tetted meg és azt állítod hogy nem értelmezed rosszul akkor bizony baj van. Mert nem voltál alapos. S visszatérve a bibliai történethez, bár a Biblia nem írja de a gadaraiak többnyire görögök voltak. S a görögök tarthattak disznót és tartottak is!


"Ezek csak álláspontok, de ezzel egyikkünk igazát se bizonyítja csak azt hogy mindkettőnek van egy álláspontja!

De semmiképp sem az igazat!"


Így van kérdező! Az igazságot hogy meg leld kutatni kell. De vannak olyan igazságok is amiket csak úgy érthetsz meg ha őszintén és tiszta szívből kéred Isten hogy adja meg a választ számodra! Ez már nem tudás vagy kutatás kérdése hanem teljes mértékben a hitről van szó! Mivel semmi mással nem lehet elérni csak a hittel és imával.

2016. dec. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"24-es :D hála Istennek, még nem vagyok öreg, hogy leírjam magamról: évtizedekig tanulmányozhattam a Bibliát. Nem tudom, Neked ez számít-e, hogy 8 éve olvasom. Mondjál még rólam valamit..."

Nyugi. De igazad van, nem az számít, hogy ki meddig olvassa, hanem hogy ki mennyire érti Isten szemantikáját és apobetikáját. Egyszerűbben: megértjük-e, hogy Isten mit akart közölni és mire akar ösztönözni vagy sem. Még egyszerűbben: mire használjuk Isten Igéjét, a Bibliát

2017. jan. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!