Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, mit szólnátok hozzá,...

Ákos13 kérdése:

Hívők, mit szólnátok hozzá, ha pont karácsonykor derülne ki minden kétséget kizáróan, hogy a Jézus-féle megváltós sztori csak egy mese?

Figyelt kérdés

Ez csak elméleti fejtegetés. Abbahagynátok az ünneplést? Hazaküldenétek a vendégeket? Leszedbétek a karácsonyfát?


Vagy már nektek sem Jézus születését jelenti a karácsony, sokkal inkább a szeretet, a család és az ajándékok ünnepét?



2016. dec. 24. 14:16
1 2 3
 1/27 Andizsuzsi ***** válasza:
40%
Én ajándékot még sosem ünnepeltem. Valószínűleg nem tartanám többet a keresztény ünnepeket. Miért is tenném?
2016. dec. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
semmi. mert ennek nem ez a lenyege hanem a misztika a hagyomany a feeling az unnepi jelkepek szimbolumok es nem az hogy ez most tortenelemhű e vagy sem.
2016. dec. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
Tudod, a vallás az vallás.. azt nem kell bizonyítani mint bármit is a tudományban egyszerűen hiszek benne, nincs szükségem bizonyítékokra...
2016. dec. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
#3: Pont az ilyen válaszok elkerülése végett írtam, hogy elméleti fejtegetés. Tudom, hogy a hívőknek még az se lenne elég bizonyíték, ha Jézus valóban most fel tudna támadni a halálból, és elmondaná, hogy nem volt megváltó. De ez most mind irreleváns.
2016. dec. 24. 14:58
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a vallásos tartalma a legfontosabb része számomra ennek az ünnepnek, de nem ez az egyetlen tartalma.


Ha ad absurdum az a helyzet állna elő, amit írsz, akkor az ünnep további részeit ugyanúgy megtartanám, csak a templomi szertartásokat hagynám ki belőle. És persze otthon sem gyújtanék gyertyát a Születés ikonja előtt. Tömjént azt füstölnék: ha az Isten nem is testesült meg, de attól még létezik, és jár neki a hódolat és a dícséret, főleg ha ünnepel az ember, bármit is ünnepeljen.


És emellett lenne pihenés, tespedés, vendégek fogadása és vendégeskedés, közös étkezések zsinórban, a gyerekeknek lenne ajándékozás. Karácsonyfám is lenne (bár igazából most sincs, csak néhány nagyobb fenyőág egy vázában), a téli örökzöldnek a kereszténységtől függetlenül is van szimbolikája.


Amit az ünnepből kihagynék, mert most is ki szoktam hagyni, az az őrületig fokozott bevásárlási láz. :)

2016. dec. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
84%
Hát gyerekek... képzeljétek el, hogy igazából a kutatások és az írott források szerint Jézus őszi hónapban született... szóval ezt az időpontot csak az egyház tűzte ki, hogy legyen egy jelképes dátum....
2016. dec. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Ugyan, honnan tudhatja bárki is biztosan, hogy mikor született Jézus? Még arra sincsen hiteles bizonyíték, hogy létezett egyáltalán. Ezekkel a "kutatásokkal" én óvatos lennék.


Persze nyilvánvaló, hogy a Saturnalia ünnepe miatt került erre a dátumra a karácsony, de a keresztények attól még Jézus születését ünneplik-elvileg. De amint most kiderült, sokan még közülük sem csak emiatt égnek ünnepi lázban. Igazából erre voltam kíváncsi.

2016. dec. 25. 00:07
 8/27 Serpent ***** válasza:
18%
Én röhögnék egy jót. Az egyház hazudott, a sok keresztény birka meg elhitte XD (szerencsére nem vagyok keresztény). Az ünnep persze menne a megszokott rendben, de a kerti betlehemet azt felgyújtanám. Az évszázados hazugság legrosszabb része talán az inkvizíció lenne.
2016. dec. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Serpent ***** válasza:
33%
A kerti betlehem csak a keresztény szüleim jóvoltából van itt
2016. dec. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

xD :DDDDDD


Ez a betlehemes válaszod nagyon tetszett, Serpent, temészetesen ment a zöld kéz.

2016. dec. 25. 00:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!