Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi van akkor, ha mi Emberek...

Mi van akkor, ha mi Emberek vagyunk Isten?

Figyelt kérdés

Sokszor gondolkodtam már, hogy ha Isten létezik, akkor hol lehet, hogy nézhet ki, mit csinálhat? Vagy éppen mit nem? Pl. miért nem segít a szegényeken, a betegeken, az éhezőkön? Szerintem, a válasz az, hogy ezeket nem Isten teremtette, hanem mi! Tehát nekünk kell megoldani! Ezen tovább gondolkodva, azt feszegettem magamban, hogy mi van, ha az a "közhely", hogy "Isten mindenhol ott van", valójában azt jelenti, hogy mi alkotjuk Istent? Végülis... Mi az amit ő megtett és mi nem tudnánk megtenni?

Látom az érdektelen részét is a kérdéseimnek, de kérlek csak olyanok válaszoljanak, akik hajlandóak erről értelmesen beszélgetni.

Sok mindenben hiszek. Tudomány, Isten, agykontroll stb. De mindenben egy kicsit másképp, mint ahogy leírják.

Vélemények?



2016. dec. 7. 00:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

"Végülis... Mi az amit ő megtett és mi nem tudnánk megtenni?"


Miért, mi az amit meg tudnánk?? Tudunk univerzumot teremteni pl?

2016. dec. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tudunk teremteni. Lehet, hogy univerzumot nem, vagy még nem, de nagyon sok minden mást igen. Tudsz emberi életet adni. Tudsz életet elvenni. Ezzel már megteremtetted az életet és a halált egyaránt. Egy egész nagy univerzumot, csak így nem, de ha végig gondoljuk, valójában az megteremtette / megteremti önmagát.
2016. dec. 7. 01:11
 3/17 anonim ***** válasza:

Röviden úgy lehet elmagyarázni, hogy minden ember az univerzum/föld/isten része. Attól függ, hogy a létezésedet milyen módon fogod fel.

Amelyik magyarázat a leginkább ésszerűbb és egyértelműbb azt kell elfogadnod...

2016. dec. 7. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Azt csak hiszed, hogy tudsz életet adni...
2016. dec. 7. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Te most tényleg Istennek képzeled magad? Mert én nem.
2016. dec. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Tudunk teremteni. Lehet, hogy univerzumot nem, vagy még nem, de nagyon sok minden mást igen. Tudsz emberi életet adni. "


Ez nem teremtés, hanem egy meglévő biológiai mechanizmus "használata". A teremtés az a semmiből valami. Maga a mechanizmus van Isten által létrehozva, mi csak "használjuk". A halált valóban az ember, konkrétam Ádám "teremtette". Amúgy a halál az az élet hiánya, nem pedig egy létező matéria. ahogy a sötétség is a fény hiánya, szintén nem matéria. A teremtés a matériával függ össze. Érthető ez?

2016. dec. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ráadásul az ember nem lehet Isten, mert nem egyedi, és nem is felülmúlhatatlan, ráadásul térben és időben is korlátozott
2016. dec. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 hollófernyiges ***** válasza:
2016. dec. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel egy kutya is tud életet adni és elvenni (ha megfog egy macskát), akkor a kutya Isten?
2016. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
egy kis igazságtartlama van az általad leírtaknak, hisz szent pál azt mondja hogy a testnek sok tagja van de ez a sok tag mégis egy test. Vagyis mindne egyes hívő minden egyes keresztény a világ bármely pontján egy darabka Krisztus testéből
2016. dec. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!