Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ne élhetnénk teljes,...

Miért ne élhetnénk teljes, boldog életet Isten nélkül? És aki nem hisz benne miért kerülne azonnal a pokolba?

Figyelt kérdés

Általános iskolában és gimnáziumban volt hittan órám, így valamennyire képben vagyok a dolgokkal.

Bár nagyszülői nyomásra meg vagyok keresztelve, sem én, sem a szüleim egyáltalán nem vagyunk vallásosak.

A hittantanáraim mindig azt hajtogatták, hogy aki nem hisz Istenben, az nem lehet boldog, nem lehet teljes az élete. De kérdem én, miért? Én sosem éreztem, hogy engem akár egy kicsit is vonzana ez a dolog, vagy hogy az életem ne lenne teljes így, Isten nélkül.

És mi van azokkal, akik sosem hallottak róla (például az elszigetelten élő afrikai, vagy Dél-amerikai törzsek)? Ők automatikusan a pokolba kerülnek? Hiszen nekik sosem volt lehetőségük arra, hogy egyáltalán megtudják, ki is az az Isten.


2017. jan. 3. 16:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
22%
Szia kedves Kérdező, Annyiban egyetértek a hittan tanáraiddal, hogy Isten nélkül nem lehet TELJES az életed és a boldogságod sem. Isten, vagyis KRisztus az alapköve kell, hogy legyen az életednek, HA boldogan akarsz élni. Igen, igaz az amit leírsz ÉREZHETED azt, hogy te most boldog vagy, de az nem teljes értékü. Tehát, ne érts félre, nem rágalmazni akarok én itt senkit (távol álljon tőlem), de így nem lesz teljes életed. Mindig keresünk, mi emberek valamit, ami mellett nem unatkozunk, nem vagyunk depressziósak, és nem érezzük magunkat egyedül. Keressük a Számítógépekben, hogy azok hátha megtudják ezt adni, vagy keressük TV-kben vagy több nőnél/férfinál (MÁR AKI!), de nem találjuk, hogy PONTOSAN mi is hiányzik. Igen tudom, mondjuk magunkban, hogy nekünk nem hiányzik semmi, de egészen pontosan ezt hívják hazugságnak. :D Tudjuk, hogy hiányzik valaki vagy valami. Sosem vagyunk igazán boldogok és sosem vagyunk igazán kibékülbve saját magunkkal. Pontosan ehhez kell Krisztus. :) Ő az aki ezt a szükségletünket beteljesíti/betakarja. :) Való igaz, Édesanyádnak és Édesapádnak ha nem akarták, hogy meglégy keresztelve, nyomás alatt SEMMIKÉPP NEM szabadott volna téged megkeresztelni. Ha valaki nem akar valamit, azt NEM szabad erőltetni ez így igaz. :) Végül, akik nem hallanak Krisztusról soha sem ...mert valóban van, illetve előfordúlhat ilyen eset... Azoknak zöld utjuk van a mennybe. :) Isten csak azért kér számon, amit megtehettél volna, de nem tetted meg. Gondolja arra, mikor a Bűnözőt bíróságon a Bíró elítéli, ő sem azért fogja a gyílkost elítélni, hogy mért nem volt ott május 20.-án a fia születésénél, hanem azért, hogy mért őlt és hogyan őlt. Így van Istennél is (nagyjából, egészen pontosan nem, mert Ő egy végtelen lény, az EMBER bíró, pedig csak egy véges emberi lény), hogy ha soha nem hallott az illető arról, hogy itt járt lent az Úr emberi formában, aki meghalt érte is, mert nem volt mellette keresztény, hogy elmesélhesse az illetőnek az evangéliumot, akkor természtesen EZÉRT nem fog felelősségre vonni őt. Remélem érted, ha nem akkor szívesen elmagyarázom neked, nem ennyire "ló halálába" Privát üzenet formájában vagy Facebook-on keresztűl. Békesség neked! :)
2017. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
72%

Én sem vagyok vallásos. És istenben sem hiszek, és eléggé neheztelek azokra akik rám akarják ezt erőltetni és játsszák az álszentet és akármilyen cselekedeteim, hibáim miatt elítélnek, amiket közben ők is elkövetnek.


A boldogságot az életben kell keresni, és nem istenben.Mindenkinek szívügye miben hisz, én momentán nem tudok egy Istenben sem hinni, se többen... Magamban hiszek, az akaratomban és a küzdeni akarásomban.


Egyébként a mai világban már a vallás is csak a pénzről szól. Jól megfejik azokat akik hisznek benne. Mindenki hihet Istenben, nincs azzal baj, de sokan a hívőket kihasználják.

2017. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, már felnőtt vagy. Innentől neked kell eldöntened, mi, vagy ki a vezérfonal az életedben. Ha teljesnek érzed az életedet vallás nélkül, boldog ember vagy. Másoknak szükségük van Istenre. A hittan tanáraid úgy vélik, hogy az igazi élet a halál után következik. Talán ezért mondják, hogy Isten nélkül nem lehet boldog az ember, hiszen, akkor elkárhozik. De jobb lett volna őket megkérdezni a sok év tanulás alatt.
2017. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik. Természetesen megkérdeztem őket, viszont szinte mindig azt a választ kaptam, hogy bennem nincs meg az, ami Isten megértéséhez szükséges, és ezzel általában le is zárták a vitát.
2017. jan. 3. 17:45
 5/29 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb mindig eljut oda az ember, hogy nincs válasz. De ha egy hittantanár nem tudja megmagyarázni, miért nem teljes az élet Isten nélkül, annak más foglalkozás után kellene néznie.
2017. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Élhetsz boldog teljes életet, Isten nem büntet, nem zavarja, hogy nem hiszel benne (akik azt állítják hogy igen, azok egy felnagyított emberben hisznek érzelmekkel, és nem Istenben), de ha hiszel benne és kapcsolatba akarsz lépni, és segítséget kérni akkor segít, de ha te magadtól is tudsz boldogan élni, úgy hogy nem okoz másoknak kárt az életükben , hanem épp ellenkezőleg akkor tökéletesen teljes életet tudsz élni.
2017. jan. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%
Az ember akármilyen Idős is szüksége van Istenre. Isten nélkül olyanlennék mint a gyökértelen fa amit könnyen elvisz a szél. Isten által vagyok erős. Ezt mondja egy szép Bibliai vers :„A jövőd nem emberek, hanem Isten kezében van. És ami az övé, arra Ő gondot visel.”
2017. jan. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%

Igen kis mértékben vagy képben. Sajnos neked azt tanították, hogy az emberek ha rosszak vagy nem hisznek Istenben a pokolba, mint valami kín helyre kerülnek.


Isten soha nem mondott ilyet, és mindenki aki meghal, az a pokolba kerül, Jézus is 3 napot töltött ott.

A pokol a Görög Hádesz és a Héber seol szóból képződött, és az ember sírhelyére utal, ahova eltemetik.


Jézus azért halt meg, hogy a halált mint büntetést eltörölje, és amikor ez érvényre jut, mindenki előtt az örök élet lehetősége áll. Ez az ezer éves uralma alatt lesz, és a földön, nem az égben.


Talán azért nem vonzódsz, mert nincs ismereted róla, vagy ha még is, akkor nagyon rossz információt adnak neked az élet forrásáról, mint ahogy a fent említett pokol história.


Jézus azért vezette be az első században a prédikáló és tanítvány képző munkát, hogy az egész lakott földön haljanak arról a lehetőségről, amit a Teremtő elhatározott. Misszionáriusaink a legeldugottabb helyekre is elmennek, és nyelveket tanulnak ennek érdekében.


De ha még is véletlenül valaki kimaradna ebből az információból és így nem tud döntést hozni, a Teremtő lehetőséget ad neki, és nem kell meghalnia. A messiás uralma alatt döntést hozhat, és az alapján lesz elbírálva.

2017. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

"Miért ne élhetnénk Isten nélkül?"


Mert az életet Ő hozta létre az élethez szükséges törvényekkel együtt.

Ha Ő nem lenne , Te sem és Én sem, de senki nem létezne.


A Teremtő az életet úgy hozta létre, hogy bizonyos erkölcsi törvények betartása mellett leszel boldog, és teljes.

Ha ezeket nem tartod be, akkor kárt okozol magadnak és másoknak is. A törvények pedig nem a korlátozásunkra, hanem az oltalmunkra vannak.


A 7. emeletről sem ugorhatsz le anélkül, hogy bajod ne essen.

Ennél fogva azok a törvények amiket az embernek adott betartásra, a védelmünket szolgálják,


Azt pedig ne felejtsd el kedves kérdező, hogy minden más egyéb dologban szabadon dönthetsz, pl, milyen házat szeretnél építeni, milyen virágokat szeretnél ültetni, milyen állatot szeretnél tartani, milyen nevet adj nekik, hova szeretnél utazni, stb.



Ám mivel szabad akaratot kaptunk, dönthetünk amellett hogy nem szeretnénk az Ő vezetése mellett élni.

2017. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Kérdező:

érdemes lenne tanulmányoznod a memetikát. Abban elég jó le van írva az is, hogy a vallások miért bástyázzák körül magukat ilyen elméletekkel.


Ezen kívül tanulmányozhatnád a modern kereszténységet is, mert ők már nem ezt mondják (az utolsó mondatodban azokról, akik nem ismerik a kereszténységet).

Megváltoztatták a tanításaikat.

2017. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!