Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Metal, punkrock,...

Keresztények! Metal, punkrock, hardrock = sátánista?!

Figyelt kérdés

Pokolgép, Aurora, Rózsaszín Pittbull, Tankcsapda, Junkies,

Judas Priest, Black Sabbath, AC/DC, Sex Pistols, Behemoth, ilyenekre gondolok.

Hallgatok én mindenféle változatos zenét, amibe gitár van, de főleg a szövegeik miatt, amelyeket én személy szerint nem tartok ördögtől valónak.

Viszont több helyütt is hallottam, hogy ezek ártalmasak lehetnek az ember lelkére.

Így van-e ez?

Ha igen, miért?Ha nem miért?



2017. jan. 8. 19:06
1 2
 1/20 anonim válasza:
86%

Nagyon sok jóindulatú keresztény van, (magam is az vagyok) de sok idióta is. IGEN, VAN sátánizmus a zenék egy részében, de nem abban a részében, amiben mi gondoljuk. Meg amúgy ki nem szarja le, vannak-e sátánista zenék, végül is nem e miatt hallgatjuk, hanem mert tetszik.


Jó példa a sátánizmus és a rock című könyv, egy bencés szerzetes munkája. Nem sokkal a megjelenése után beismerték, hogy hülyeség, és visszarendelték :Q

2017. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

a zene önmagában semmiképp sem sátánista, a tartalom nyilván lehet az, de pl a black sabbath esetében az egész inkább csak poén a pitbull esetében szintén esetleg egy kis provokáció de ennyi


különben is nem kell ezeket komolyan venni, elég nevetséges, hogy lekeverek egy tockost egy ilyen hülyegyereknek és fülét farkát behúzza, meg a dimmu borgir énekese művért(MŰvért, már ez is szánalmas, a sex pistols legalább igazit használt, és nem azért mert ők hűdegonoszak hanem csak poénból) locsol a szinpadon aztán az MTV (XD) riporterének nyilatkozik hogy "jó volt a koncert, örülünk hogy sokan eljöttek és szeretnénk megköszönni, hogy olyan sokan emgvették a legújabb lemezünket" XD


az átlag disco világa ami önzésről pénzről énvesztésről drogozásról alkalmi kefélésről stb stb szól sokkal ördögibb

2017. jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Ezek az emberek kit Képviselnek?


Jézus követői? Ha nem akkor?...

Ha igen, akkor mi alapján azok?....

2017. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

és ez utóbbi válaszadó gy jehova tanúja, na az a szervezet sokkal ördögibb mint bármelyik lefordított keresztes kis szerencsétlen


és ismerve a válaszadót ő maga is ördögi, ő nem csak áldozat, igazi kis kgb ügynök lehetne ha jobb helyen és időben születik

2017. jan. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Tom Benko ***** válasza:
100%
A felsoroltak egy kivétellel messze vannak a sátánizmustól. Ha sátánista zenét akarsz hallgatni, akkor inkább az underground black metal lesz a cél, ott előfordul.
2017. jan. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A zene önmagában nem lesz sátánista.

De vannak sátánista zenekarok, meg vannak nem sátánisták. Pl. az AC/DC nem az...

2017. jan. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, a magyarokat nem ismerem, de


Judas Priest = klasszikus heavy metal banda, semmi szándékos gonoszság nincs a dalszövegeikben

Black Sabbath = a tagok MIND keresztények, Ozzy egyáltalán nem sátánista, csak eltúlozza rocksztár szerepét

AC/DC = blues alapú hard rock zenekar, és mint tudjuk, a blues szövegekben nagyon gyakran előfordulnak az ördögre utaló jelek

Sex Pistols = ez a banda úgy túlértékelt ahogy van, pár állóhajú ugribugri drogos gyerek azt hitték így kemények lesznek

Egyedül a Behemoth-al kapcsolatban van igazad, de a black metal bandák 80%-a IGAZI sátánista, egyébként a többi metal műfajra sem jellemző a sátánizmus, csak a black metal-ra.

2017. jan. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem vagyok vallásos, ezt csak azért írtam tisztázásként, mert tényleg lennének olyan agyalágyultak, akik ez miatt nem tudnák élvezni a számokat. Láttam már olyan kérdezőt, aki azért nem iszik soha HELL energiaitalt, mert szentül hiszi, hogy valóban a sátán energiaitala...
2017. jan. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Alex Fly ***** válasza:

Akkor én pedig írok még pár zenekart: Stryper

, Petra, Vengeance Rising, MxPx, Scaterd Few, Lelkes Állatok, M.I.S.K.A., WAFT, Mortal, P.O.D., ...

Szóval hogy is van ez "a rock sátáni" dolog?

2017. jan. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 D-Mano ***** válasza:
100%

Ez egy bonyolult kérdés.


Mivel én igazából nem nézem a szövegeket, csak a zenére, meg a zene címére van rálátásom:


A) Sokszor ateista állásfoglalású metal zenekarokat szeretek.


-pedig Istenhívő vagyok.


B) Sokszor női/ női énekesű metal zenekarokat szeretek.


-ami elég feminista párti dolog(-nak tűnhet), de anti-feminista vagyok.


Szerintem létezik a háttérhatalom, ami tudja, hogy, hogyan kell befolyással lenni a zenére (nem feltétlen közvetlenül, hanem sokszor közvetettten) a legtöbb zenestílusban, hogy az Ő eszmeiiségüket képviselje. Ez alól a hard-rock/metal sem kivétel, csak náluk egyedibb a megvalósítás.


Mindazonáltal, ha "SZŰRŐVEL" hallgatod a hard-rock/metal számokat rosszat nem tehet neked...


...Mert(1) van a hangzásuk, ami bármilyen szellemi/lelki tartalom nélül szórakoztat téged.


...Mert(2) magadévá tudod tenni a tanulságaikat a "vallásos/eszmei" hovatartozásuk nélkül is.


A saját példám(1):


Főleg magyar metal szövegeket veszek figyelembe (Kalapács, Depresszió, Dalriada), mert angolul jól tudok olvasni, de hallás után gyenge vagyok. És nem érdekel a szöveg annyira, csak élvezem a hangzást.


A saját példám (2):


Alapvetően keresztény neveltetésű voltam, de azután a sima ateizmuson keresztül, a LaVey-i ateista sátánizmuson át váltam újra kereszténnyé, DE olyan kereszténnyé, akinek a hite már nem hasonlít a történelmi egyházak hitavallásaihoz.


VÉGKÖVETKEZTETÉS:


Sok hard-rock/metal zenekar alapvetően vagy hatásvadász vagy komoly társadalmi tenni akarás céljából írja a deista, az ateista vagy éppen a sátánista szövegeit. HA VAN ÉRTELMI/LELKI SZŰRŐD, akkor élvezhetetd a hangzásukat, sőt a szövegeiket is megbánás nélkül.

2017. jan. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!