Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azok a keresztények, akik nem...

Azok a keresztények, akik nem fogadják el a világ teremtését úgy, ahogy az le van írva, elfogadják ezeket a Bibliából?

Figyelt kérdés
Sodoma kénköves esőjét, a tíz csapást, a tenger kettéválasztását, a sziklából fakadó vizet, a nap megállítását a csata közepén, a kígyóvá változott botot, a beszélő szamarat, Jézus szűzen fogantatását, a halottak feltámasztását, a vak látóvá tételét, a tanítványok nyelveken szólását, a leprás meggyógyítását, Jézus feltámadását, és mennybemenetelét.
2016. szept. 28. 23:18
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%

Uh... Jó kérdés.

Az Újszövetséget egy az egyben elfogadom. Ha így jobban belegondolok, az általad felsoroltakat az Ószövetségből is, de a többségén nem szoktam gondolkozni.

Logikát ne keress. :) Személyesen biztos, hogy nagyon jó beszélgetés kerekedne ki belőle, de így késő este egymagamban a gép előtt nem hiszem, hogy tudnék rá mindenki számára elfogadható magyarázatot adni.

2016. szept. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy elsőre láttad a kérdés lényegét. Hiszen a tudományban nincs egyetlen olyan állítás sem, ami bizonyíthatná bármelyik meglétét. Egy tengert nem lehet kettéválasztani semmilyen természeti jelenséggel sem, ami mellett ember megmaradna. Mert ha akkora szél lenne, az ember nem kellne át száraz lábbal, hanem elrepülne. Jézus nem támaszthatott fel egyetlen 3-4 napos hullát sem, aminek már szaga volt. Ez tudományosan hazugság. Ahogy a teremtés leírásánál is ellent mond a tudománynak, csak egy kitalált történet a tudomány szerint. Mégis úgy érzem, hogy a keresztények többségének nem okoznak gondot és vitát a felsorolt csodák, viszont a teremtés kontra evolúció olyan vitát és megosztást okoz, ami talán a legjelentősebb. Nekem ez kettős mércének tűnik, és logikátlannak. Miért nem gond az, hogy Isten a felsorolt tudománytalan csodákat véghezvitte, míg a teremtés egy szimbolikus történet. Tudom, a bizonyítékok. De vajon milyen bizonyítékok vannak a felsoroltakhoz? Nincs bizonyíték, mégis elhiszitek.
2016. szept. 29. 00:14
 3/49 Alex Fly ***** válasza:
31%

Elfogadom. De az érveid nem mindig helyesek...

A tengeren való átkelés modellkísérletek és elméleti következtetések alapján végbemehetett úgy, ahogy azt a Biblia leírja. Ami lényegesn hogy az elterjedt legenda helyett természetesen nem a Vörös-tengerről van szó. A Biblia szövegében Nád- vagy Sás-tenger szerepel; ez a Keserű-tavak környéke.

Halottak feltámasztása, élelemszaporítás, nyelveken szólás: a mai napig létező és működő dolgok...

2016. szept. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
6%

Aki létre hozta a világ egyetemet,és azok törvényeit, felette áll ezeknek.

Ennél fogva neki nem lehetetlen, egy tengert kettéválasztani úgy, hogy közben a népének ne essen baja.

s a többi természet feletti eseménnyel is, ez a helyzet.


Ha valaki ezt nem hiszi el, tegye, ám akkor hogyan hiheti el azt, hogy a teremtő törvényekkel létre hozta a természet körforgásait?


Jézus bemutatta, hogy Istennek hatalma van a természet erői felett is.

2016. szept. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:

(2Mózes 14:21, 22) erős keleti szelet

bocsátva. . .kiszárította a tenger fenekét, és a víz kettévált. 22 Izrael fiai végül szárazon keltek át a tenger közepén, a víz pedig falként állt nekik jobb és bal kéz felől.

Ez kétségtelenül jelentős időt vett igénybe, hiszen a beszámoló ezt írja: „Izrael fiai végül szárazon keltek át a tenger közepén”.

Nehogy valaki azt higgye, hogy a csodának nincs időtartama. Istenünk figyelembe veszi az ember időhöz kötött, és úgy intézi,hogy a megfelelő időben történjenek az események. S addig ahogy a Tengernél volt, felhő oszlop vigyázta, hogy az Egyiptomiak, ne tudjanak az Izraeliták közelébe menni.


Persze mindenki azt fogad el vagy hisz el amit akar.

Ezt tiszteletben tartjuk.

2016. szept. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

Úgy veszem észre, nem teljesen érti mindegyikőtök a kérdésem lényegét. Akkor maradjunk egyetlen példánál, ne beszéljünk mindegyikről, kiemelek egyet.

A vizet kettéválasztó szélnek több ezer tonnányi víztömeget kellett megemelnie, függetlenül, hogy ezt a vizet tónak, folyónak, vagy tengernek hívjuk. Tudományosan bizonyíthatóan ez NEM történhetett meg. Egy olyan szél, ami több ezer tonnányi víztömeget megemel, nem maradhatott a szárazföldön két lábbal egy 100 kilós ember, gyerekekről nem is beszélve. Ezt egyszerű logikai tényként kezelve és tudományos bizonyítékokkal alátámasztva sem történhetett meg. De gond nélkül elfogadja és elhiszi a keresztények java része. Nem gondolja szimbolikának, nem gondolja, hogy ez nem történt meg, csak az akkori embernek így adtak elő egy vándorlási történetet. Valami ilyesmi indokokat szoktak mondani a teremtési beszámolóról az amúgy keresztény emberek. Nem tudom, hogy érthető-e a kérdésem. A kettősséget szeretném kiemelni, a párhuzamot, és nem egyetlen csoda elemzését akarom elkezdeni.

Összefoglalva: Adott egy hatalmas csoda leírása (most teljesen mindegy, hogy melyik) amelyik tudományosan bizonyíthatóan nem történhetett meg, mert ellent mond a tudománynak. Ezt az emberek elfogadják. És adott a teremtés, amely tudományosan bizonyíthatóan nem történhetett meg, mert ellent mond a tudománynak. Ezt az emberek nem fogadják el. Ez kettős mérce.

2016. szept. 29. 08:49
 7/49 anonim ***** válasza:
0%

Értem kedves Kérdező.


Ezért írtam azt,hogy Istent nem lehet emberi tudománnyal behatárolni.

Isten nincs ellene a tudománynak, De amikor az ember túl akarja szárnyalni Isten hatalmát, belebukik, mert nem értheti.

A természet és egyéb törvényeket maga állította fel. Ezért bele is avatkozhat abba.


Az emberei tudomány véges, Isten hatalma pedig végtelen.


Kettős mérce:

Ha magunkat látjuk, messze vagyunk mi Isten hatalmától,


Isten egy kifogyhatatlan energia forrás, ennél fogva az anyagot átalakíthatja azzá amivé csak akarja.

S onnan tudjuk, hogy intelligens, hogy csodálatos összhangban hozta létre az életet és mindent amit látunk, vagy hallunk.


Az élet nem olyan egyszerű, hogy csak úgy minden rendezettség, vagy szervezettség nélkül jött volna létre

Egy ház felépítéséhez is kell intelligencia, egy robbanásra, nem fog magától létre jönni fürdőszobával, meg vízvezetékekkel....


Sőt az hihetetlen,hogy magától lett itt minden így ahogy van.

2016. szept. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Opendoor! Köszönöm, hogy válaszoltál, de ne válaszolj többet erre a kérdésre, mert egyáltalán nem érted a kérdést. Sajnos máshogy már nem tudom elmagyarázni, hogy mi a kérdésemben a problémám, ha nem értetted eddig meg, akkor gondolom ezután sem fogod, csak magamat ismételném. Nem válaszoltál egyetlen mondatodban sem a kérdésemre, de még csak érintőlegesen sem, elbeszélsz mellettem.
2016. szept. 29. 09:13
 9/49 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszoló vagyok.


Gondolkoztam ma reggel a kérdéseden, és egyébként is mostanában eléggé foglalkoztat ez a téma. Megpróbálom összeszedni, hogy én ezt hogyan gondolom, de előre szólok, hogy lehet, hogy helyenként logikátlan lesz.

Ezek a dolgok, amiket itt leírtál, egyszeri csodák. Bár a tudomány szerint nem történhetnek meg, lehetetlen bebizonyítani, hogy egy kivételes alkalommal nem volt rájuk mégis példa. Bár hogy hogy őszinte legyek, a nap megállítása és a beszélő szamár már nekem is kicsit meredek, de ezeket most nem szeretném tovább gondolni, jelen pillanatban nem érdekelnek.

Jézus pedig a hitünk fundamentuma. Ha az ő csodáit, gyógyításait, szűzen fogantatását nem hisszük el, akkor nem marad belőle más, mint egy bölcs tanító, és akkor dobhatjuk a kukába az egészet. De az ő gyógyításai, csodái is kivételes események voltak, senki nem állítja, hogy a mozgássérültek kezelésének a "Kelj fel és járj!" kimondása lenne az általánosan alkalmazandó módja.

A 6 napos teremtés azonban nem csak az általános, hanem a konkrét tudományos eredményeknek is ellentmond. Míg azt senki nem bizonyíthatja be, hogy Mózes soha nem változtatott kígyóvá egy botot - maximum annyira valószínűtlennek tartja, hogy nem hiszi el -, addig annak könyvtárnyi irodalma van, hogy a Világegyetem nem 6000, hanem több milliárd éves. Ne kérd, hogy írjak konkrétumot, bölcsész vagyok, nem fizikus, az egész csak annyira hobbiszinten érdekel, hogy ha megpróbálnám itt leírni, egy nagy katyvasz lenne csak belőle.

Érdekes viszont, hogy míg a fundamentalista keresztények ragaszkodnak a teremtés szó szerinti értelmezéséhez, a teljesen egyértelmű Énekek Énekébe belemagyaráznak mindent, csak hogy be ne kelljen látni, hogy itt egy egyszerű szerelmi költészetről van szó, mert az milyen már.

A Te véleményedre viszont tényleg kíváncsi vagyok. :)

2016. szept. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:

"Tudományosan bizonyíthatóan ez NEM történhetett meg."


Ez nem igaz. Tudományosan az jelenthető csak ki, hogy egyelőre nem rendelkezünk tudományosan helytálló magyarázattal a jelenségre.


De a jelenség cáfolatára sincs semmiféle tudományos bizonyítékunk. Annyit jelenethetünk csak ki, hogy az adott jelenség az eddig vizsgált módokon nem történhetett meg.


Egyébként a csoda az attól csoda, mert egy a természetfeletti hatás beleavatkozik a természet rendjébe. A természettudományok viszont csak a természet rendjével foglalkoznak, a természetfeletti lehetőségét eleve kizárják a vizsgálódásból. Így tudományos alapon egy csodát nem lehet sem bizonyítani sem cáfolni (csak ha nyilvánvalóan csalásról van szó).

2016. szept. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!