Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Többistenhit megjelenése a...

Többistenhit megjelenése a Bibliában? (lent)

Figyelt kérdés

A Tízparancsolatban van az a parancsolat, hogy "Ne legyen más istened!". Ez nem feltételezi azt, hogy annak idején, még a zsidók is hittek abban, hogy több isten van, csak épp a saját hitük kimondta, hogy azok hamis istenek? (nem tudom jobban megfogalmazni, hogy ne legyen félreérthető)

Légyszi, ne hülyézzetek le! Nem vagyok sem zsidó, sem keresztény, viszont érdekel a mitológia és a régi korok embereinek világnézete, a vallástörténet, hiedelemvilágok és azok keveredése.


2017. jan. 18. 17:23
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
58%

Üdv, évek óta a fórum tagja vagyok, és megdöbbenek, napról-napra, hogy főleg a legtöbb keresztény ember, mennyire tudatlan, és buta. Ne haragudjon meg senki sem, mert ezt leírtam, de arra, amit itt olvasok, már nem tudok szebb kifejezéseket írni, az még elfogadható is lenne, hogy vannak emberek, akik lexikálisan tudatlanok, de hogy az ilyen emberek, másokat akarjanak kioktatni, ez már igazán felháborító.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, a Bibliában leírt tízparancsolat, szinte teljes egészében az Egyiptomi halottas könyvből lett átemelve, természetesen, ezt nem én állítom, bárki hozzáférhet a könyv bizonyos tartalmaihoz, amelyet a keresőben megtaláltok. Nem véletlen az, hogy a Biblia tele van tiltásokkal, és olyan utasításokkal, amelyeket arra hoztak létre, hogy az embereket, megpróbálják egy új fajta rendszer felé vezetni. Ahogy említettem is, a tíz parancsolat maga is egy átemelt szöveg rész, de nem ez az egyetlen, a Biblia teli van olyan történetekkel, amelyeket évezredekkel, több száz évvel a Biblia keletkezése előtt már léteztek, tehát mire, az Ószövetségi első papírjára le lett írva az első szó, már léteztek. Ez a logikusan gondolkozó embernek, egyértelműen rámutat arra, hogy a Biblia, a régi panteista rendszereket volt hívatott felváltani. A világban vallások ezrei léteztek már akkor is, és minden ország külön istenekben hitt, mivel a háttérhatalmak így nem tudtak teljes kontrollt gyakorolni az emberek felett, szükséges volt, hogy létrehozzanak, egy olyan vallást, amely eltávolítja a régi isteneket, és létrehoz egy olyat, amely mindenki és minden felett áll. Ha meg nézzük a történelmet, a keresztény vallás, nagyobb térhódítást hajtott vége, mint bármely hatalmas hadvezér, mindenhova beszivárgott, és állam vallássá tették, a régi szobrokat vagy lerombolták, vagy átalakították őket, az ortodox egyházak teli vannak pogány istenek szobraival, természetesen némi átalakítást követően, most már apostolokat, és egyházi szenteket, vagy a Bibliában szereplő isteni személyeket ábrázolja.


Nagyon keveset írtam, mivel órákig lehetne arról beszélni, hogy a több isten hitet, hogy váltotta fel a monoteizmus.


Javasolnám a bigott, és elfogult hívőknek, hogy ha legalább butaságokat képviselnek, ne közvetítsék ezt mások felé, mert őszintén mondhatom, borzalmas....


Mitológiákkal cáfolni mitológiákat, majd aztán azt mondani, hogy az egyik nem mitológia, mert nem, mert az a "Biblia" írja, hogy egyetlen isten van, jó ég, ez valami elképesztő.....

2017. jan. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
A "ne legyenek idegen isteneid énelőttem" csak annyit jelent, hogy ne higgy más istenekben, vallásokban, babonákban, hiedelmekben, ne "csábulj el" más vallások és szimbólumok irányába. Ennyit jelent, nem többet.
2017. jan. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
A"Ne legyen más istened!"parancsolat azt is jelenti többek között,hogy Istent imádd,és követsd csak,és ne felekezeteket.
2017. jan. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 How Arrow ***** válasza:
21%

#11

"Hogy a kérdésre is válaszoljak, a Bibliában leírt tízparancsolat, szinte teljes egészében az Egyiptomi halottas könyvből lett átemelve,"


Ugy berobbantál ide hogy hirtelen azt hittem hogy egy idegen isten vagy, de már látom hogy bigott, terelő, szemfényvesztő. Hallottál valamit vagy olvastál és az a frankó azt hiszed és igazságkén állitod be.


Amikor Mózes átemelte a Tízparancsolatot Istentől az egyiptomi halottas mesekönyved még sehol se volt.

Egész bátran megmondhatod a napvallás szektád vezetőinek hogy járjanak utánna.

2017. jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
#8: A T/1 nem bizonyít semmit sem, ezt királyi/fenségi(/mit tudom én milyen) többesszámnak hívják, nem feltétlenül jelent ténylegesen több személyt. A másik pedig, hogy az egy Isten három személyben nyugodtan beszélhet többesszámban (ez nem azt jelenti, hogy több isten lenne)
2017. jan. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Pietrosol ***** válasza:

Sziasztok!


How Arrow!


Te miről beszélsz? A halottas könyv kb ötezer

2017. jan. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Pietrosol ***** válasza:

Scusi!


...ötezer évvel ezelőttre datálható.

2017. jan. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 How Arrow ***** válasza:

Pietrosol


"Te miről beszélsz? A halottas könyv kb ötezer"


Gondolom ezen a könyvön ninvs keletkezési dátum ez tény.

A bibliárol volt szó nem tudom mi a célja a halottasköny belekeverésének gondolom az hogy a biblia igazságát cáfolgassa. De ez most lényegtelen. Ha a biblia igaz akkor az özönviz kb 4400 évvel ezelőtt volt, a halottasjönyvön valamiféle megdönthetetlen bizonyiték vagy maradvány nyom található? De ez is lényegtelen azt viszont tudjuk hogy a tízparancs a Biblia irásának a kezdetén is létezett, nem írásban hanem szóban már a zeremtésnél.

Ha viszont ez így van amit a biblia se cáfol hanem alátámaszt akkor a halottaskönyvbe is lehetséges még a Biblia előtröl.

2017. jan. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 How Arrow ***** válasza:
Sok hiba fáradtság
2017. jan. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Pietrosol ***** válasza:
100%

How Arrow!


Nem értem ezt az évszámos hablatyodat! Tudtommal az eredeti a Bibliába található tekercseken sincs évszám. Nem értem, hogy, ha magad írod, hogy "ha a Biblia igaz", akkor az miért biztos tájékozódási pont, illetve az egyiptomi halottas könyv miért kevésbé biztos!


Tényleg fáradt lehettél, mert ezek a sorok nélkülözték az értelem minimumát.

2017. jan. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!