Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi, erről tudtok...

Jehova Tanúi, erről tudtok egyáltalán?

Figyelt kérdés

Már hogy a név amit bálványoztok, csak egy emberek által kitalált hibás szó?

[link]

Tényleg kíváncsi lennék, hogy nem is tudtok erről, vagy csak nem érdekel?



2017. márc. 10. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Dehogy tudnak!

Vagy amelyik tud is róla azt nem érdekli. Ez egy agymosó szekta. Szóra sem érdemesek.

Sőt inkább segíteni kellene ezeken a szerencsétlen együgyüeken.

2017. márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt írta az egyik tanú, hogy ő nem hisz a tudománynak és ez hazugság.
2017. márc. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Azok a Jehova tanúi akik itt az oldalon "jelen" vannak ők biztosan tudnak róla mert nem egyszer figyelmeztettem őket. Leírtam nekik nem is egyszer hogy ez a "név" a 16. században keletkezett és azt is hogy egy hibás fordítás alapján.

Igen kijelenthető hogy tudnak róla efelől semmi kétséged nem kell hogy legyen.

Hogy ezt az információt elmondják e hit-testvéreiknek azt nem tudom. De van egy olyan sejtésem hogy ezt nem teszik meg. Sajnos!

Számos tévedésük van és ráadásul még ebben is tévednek!

János 17:26 "Megismertettem velük nevedet..."

A tanúk nem értik hogy ez mit is jelent valójában. Persze hogy nem értik hiszen az Őrtorony sem érti. De ennek ellenére még is onnét kapják az úgynevezett szellemi táplálékot. Amely gyakran téves.

Jehova tanúi gyakran érvelnek azzal hogy mennyire fontos az ismeret. S valóban az ismeret az fontos és azt sem vitatom hogy a tanúknak van ismerete. Sőt jóval több ismerete van mint a legtöbb olyan embernek aki keresztény hívőnek vallja magát. S még is mind ezek ellenére elutasítják a pontos ismeretet. Pedig hangsúlyozzák hogy fontos a pontos ismeret. Én nem egyszer felhívtam a figyelmüket a pontos ismeretre csak reménykedhetek benne hogy ez a pontos ismeret majd utat tőr magának és végre eljut a megfelelő helyekre!

2017. márc. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem bár nagyon fontos isten neve kár lenne leragadni miatta az a fontos hogy megismerjük a név mögött lévő istent és imádjuk öt hiszen igaz isten csak egy van.És tény az hogy a magyar nyelvterületen Isten nevének a legismertebb kiejtési formája a „Jehova”, bár a héber nyelv tudósainak többsége a „Jahve” alakot részesíti előnyben. A legrégebbi héber kéziratokban a név négy mássalhangzó formájában jelenik meg, amely tetragram (a gör. te·tra- [négy] és gramʹma [betű] szóból) néven ismeretes. Ez a négy betű jobbról balra írva: יהוה, amely JHWH (v. JHVH) formában írható át magyarra.
2017. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"És tény az hogy a magyar nyelvterületen Isten nevének a legismertebb kiejtési formája a „Jehova”, bár a héber nyelv tudósainak többsége a „Jahve” alakot részesíti előnyben."


Ez esetben kérlek hívd fel a figyelmet az illetékeseknél arra, hogy a magyar nyelvterületen a legismertebb kiejtési formája NEM az hogy ki nem érdemelt kedvesség! Hanem az hogy kegyelem!

S nem az hogy kínoszlop hanem az hogy kereszt!


A Jehova alaknak nincs etimológiai értelme!

De azért nézzük! Érveljünk könyv "Jehova" szócikk!

"Meghatározás: Az egyedüli igaz Isten neve. Ezt a nevet ő adta saját magának." (187. oldal)

Ennek ellenére a szervezet még is úgy közli mint olyan nevet amit maga az Isten adott magának!

Nézd csak mit írnak itt!

"A Katolikus fordítás 1992-es kiadása a „Megjegyzések a könyv használatához” részben (a 8. oldalon) ezt írja: „ A Jahve nevet . . . a hagyománynak megfelelően »Úr« szóval fordítottuk. De kivételesen meghagytuk a héber alakot ott, ahol külön hangsúly van rajta.” A Magyarázatos Károli Biblia az 5Mózes 28:58-hoz fűzött magyarázatában ezt írja: „ A történelem és a kinyilatkoztatás egyik különössége, hogy homály fedi Isten ósz-i [ószövetségi] legközvetlenebb és legszemélyesebb neve . . . , a héber JHVH szó helyes kiejtését. A »Jehova« változat a név mássalhangzóinak és az »Úr« jelentésű egyik szó (Adonáj) magánhangzóinak összevetéséből ered. Feltehetőleg a »Jahve« az eredeti kiejtés. A nevet tulajdonképpen nem is ejtették ki, mivel a később élt zsidók túlságosan szentnek tartották ahhoz, hogy kimondják és féltek, hogy megsértik a 2Móz 20:7 és 3Móz 24:16 tilalmát"

[link]

"A magyar nyelvhasználatban az elmúlt évszázadok során a „Jehova” alak terjedt el."

Pedig azt írja hogy feltehetőleg a Jahve a helyes eredeti kiejtés! És ez ott található a szervezet hivatalos weboldalán!

Emberi hagyományok! A katolikus írás amiből idéznek ezt írja: "„A Jahve nevet . . . a hagyománynak megfelelően »Úr« szóval fordítottuk."

A szervezet a hagyománynak megfelelően Jehovának fordítja! Más esetben meg kritizálja a szervezet a hagyományokat!

Nem értem én ezt a szervezeti következetességet. Csak mert a magyarban ez terjed el a hagyomány miatt! Máté 15:6

2017. ápr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!