Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tudtok-e olyanról, aki Jehova...

Tudtok-e olyanról, aki Jehova Tanúi vallása szerint lett felnevelve és később már nem tudott ezzel azonosulni, kilépett onnan? Illetve mi zavar titeket legjobban ebben a vallásban?

Figyelt kérdés
Kérem ne az említett csoportosulás tagjai adjanak választ.
2014. júl. 8. 00:06
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Igen, tudok.

Egyébként normális emberek agymosottá válnak. De megfigyelve az életüket, amúgy sincs rendben, ezért menekülnek valamelyik vallásba, amelyik a legnagyobbat, a legszebbet ígéri. Àtlagban több az aluliskolázott, akiknek az már élmény, ha hetente elmehetnek egy közösségbe.

Tizenéves gyerekét az apa veréssel kényszerítette, hogy járjon a közösségbe, saját akarata ellenére, de csak azt érte el, hogy elmenekült otthonról a nagyanyjához. Persze a közösségbe úgy adták elő, hogy gyerek a Sátán befolyása alá került. Pedig csak nem akart menni, de ezt a szülők leszarták...

2014. júl. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Általános iskolában volt egy osztálytársam. Anyukája egyedül nevelte őt meg a húgát. Jehova tanúi voltak. A srác lázadó típus volt, utálta már alsóban, hogy karácsonyi ünnepség van, ő pedig nem vehet részt rajta, ajándékoztuk egymást, és ő nem kap(hat)ott semmit. Vett magának a zsebpénzéből játékautót 4.-ben, és bent tartotta az iskolapadban, mert az anyja kidobta volna, ha hazaviszi. Na hát ez a srác, 18 éves korában elköltözött otthonról, normális életet él, tartja a karácsonyt, szülinapot, ajándékozásokat, és egy full normális ember lett. Az agymosott anyját ott hagyta. (úgy tudom, hogy már a hugi is elköltözött)
2014. júl. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Előző vagyok. Ellenpélda, szakközépiskolában is volt egy jehova osztálytársam, nem volt hajlandó felvenni a kokárdát március 15-én, és kijelentette, hogy ő nem vesz részt a március 15-ei ünnepségen, mert ellenkezik a vallásával. Iszonyatosan irritálta a tanárokat, és megjegyzem minket is. Ő az a tipikus menthetetlen agymosott volt, sosem vett részt semmin, nem jött el sulis táborba, kirándulásra, ünnepségekre, nem voltak barátai, és szó szerint a bibliát olvasta bent szünetben. Tudom, mindjárt jönnek a jehovák, hogy ebben mi a kivetni való. Semmi, de a 21. században ez kissé visszatetsző szerintem, hogy valaki ennyire "maradi".
2014. júl. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos mindenkinek igazat adok. Viszont a szülők iránti tisztelet elvezethet odáig, hogy belekényszerülünk valamibe, amit nem hiszünk csak azért, hogy a szeretetünket irántuk így mutassuk i. Ám ez nem jó.

Valóban zavaró, hogy az ünnepeket sem tartják. Továbbá az is, hogy szinte nincs a másik embernek saját gondolata, mivel ahogy te is írod a vallás által agymosás történik. Kiiktatni minden dolgot, ami világi nem teljesen jó. De tetszik a nem dohányzás, a mások kiemelése a sárból, az erkölcsösség. Ugyanakkor már az előzőkben kifejtett alázatosság túlzásnak tűnik.

Schopenhauer írja valahol, hogy szerinte a vallási nevelést nem szabad megkezdeni 6 éves korban, mivel nincs az én észlélelése, a világról alkotott felfogásunk sem alakult ki. A fogalmakhoz nem tudunk társítani semmit, így nem is tudjuk különválasztani a jót a rossztól csak belénk lett plántálva. Innentől kezdve a saját személyiségünk sem tud kifejlődni.

További zavaró tényező, bár ez akár jó is lehet a szexuális interakció házasság előtti tiltása. Azt gondolom válogassuk meg nagyon a partnereinket nehogy valami problémánk legyen, de ha szeretünk valakit akkor ez magával viszi a testi érintkezést is.

A véradást, nem adást is ide sorolnám, hiszen mennyi embert lehet ily módon megmenteni.

A gyerek engedelmességgel tartozik szüleinek amennyiben nem, akkor verni kell. De az sem letisztázott meddig számít valaki gyereknek. Amíg a szüleinél lakik vagy ameddig fel nem nő, azaz jogilag. Szerintem valamilyen szinten kellene szabadságot adni egymásnak.

Az, hogy menekülünk a világtól teljesen rendben van. Ki ne tenné, hiszen borzalom, ami körülöttünk van. A nappalok során sok konfliktus, konfrontáció alakulhat ki, amelyeket amennyiben nem tudjuk levezetni átalakulhat bennünk gyűlölködéssé, erőszakot generálhat.

Sajnos nem könnyű az életünk és minden nap egy harc a másikért, a túlélésért. Ilyenkor sok mindenbe kapaszkodhatsz, ami nem csak az ige olvasása. Más kiemelő, megemelő, felemelő, átemelő dolgok is vannak azaz én a könyveket, prózát, lírát sem zárnám ki az életemből még akkor sem ha negatív dolgokról írnak. Kezeljük úgy mint a társadalom egy szegmensét ha például gyilkosság, drogfogyasztás vagy underground világ, agresszió a témája a műveknek, hiszen ezek létező dolgok.

Végezetül média. Ezt én sem nézem. Ez egy másfajta lebutítása a társadalomnak. Ily módon sem alakulhat ki az én mind individuum. Ma belekerülnek sokan ebbe a kelepcébe és ennek a szolgái lesznek, amit én degradálok. "Szolgabíránk az agyunk nem parancsol más nekünk". De agy nélkül hogyan is tudnánk mi különbözni másoktól? A világról való ismereteink hogyan alakulnának ki? Határozottan ne legyünk nyitottak mindenre csak sok mindenre.

2014. júl. 8. 10:46
 5/9 anonim ***** válasza:

#3

Hé, manapság sokan nem hajlandók felvenni a kokárdát, és ha nem jön be neki vmi ünnep, hát nem jön be neki.


Ateistaként én pl. nem tartom tiszteletben a Kölcsey-himnuszt, megjegyzem tök jogosan.


Szvsz kreténség ha nem jár eszmeiség-mentes összejövetelekre másokkal - AZÉRT hibáztatható. De az, hogy nem tart valamilyen keresztény/komcsi/jobbikos ünnepet, hát oda ne rohanjak.

Persze mivel GYEREK, így a SZÜLŐT kell hibáztatni.

2014. júl. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy eszmeiség mentes összejövetel? Anélkül le sem tudnék ülni valakivel beszélgetni, ha valamilyen szinten ideológiailag egyezőek lennénk vagy olvas könyveket és van kialakult véleménye mindenről és az őt körülvevő világról. Az eszmeiség, a gyökerek keresése nagyon fontos még ma is. A Himnusz nélkül nincs magyar kultúra függetlenül attól, hogy tetszik-e a szöveg vagy sem. Miről beszélgetnénk eszmeiség mentes összejöveteleken?
2014. júl. 8. 21:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Elsõsorban a neve, részletesebben: boldogult Raj Tamás fõrabbitól: [link] ; Magyarlexikon.com : [link] ; Pallas: [link] ; Magyar Zsidó Lexikonban: [link] és [link]


És persze sokszor rosszul idézik a Bibliát. Nameg, hogy többnyire "el vannak szállva".

2014. júl. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, nem olvastam el, h tõlük vársz, semmi közöm hozajuk, csak itt szoktam találkozni a kommentjeikkel.
2014. júl. 9. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

íme, mi zavar a legjobban ebben a "vallásban":


Idézek hivatalos honlapjukról:


"A kereszténység papsága ahelyett, hogy bejelentette volna Isten eljövendő Királyságát, azt választotta, hogy kitart Sátán világa mellett. Nem akarja, hogy bármi köze is legyen a sáskahadhoz és annak Királyához, akivel kapcsolatban János megjegyzi: „Egy király van felettük, a mélység angyala. A neve héberül Abaddon [jelentése: ’pusztulás’], görögül pedig az Apollüón [jelentése: ’pusztító’] nevet viseli” (Jelenések 9:11). Jézus mint „a mélység angyala” és mint „Pusztító” valóban csapásszerű jajt bocsátott a kereszténységre."


forrás:

[link]

2014. júl. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!