Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásos emberek! Mit gondolto...

Vallásos emberek! Mit gondoltok az alábbi kijelentésről, mivel cáfoljátok ennek igazát?

Figyelt kérdés
[link]
2017. márc. 26. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Azt, hogy Dawkins úgy gondolja, hogy a világ pusztán az érzékszervek, biológiai adottságaink útján megismerhető. Kissé egyszerű világban hisz, ezek szerint.
2017. márc. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi a bizonyíték arra, hogy nem így van?
2017. márc. 26. 17:11
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Hívő vagyok, mégsem elégszem meg azzal ha valamit nem értek. Többek között ezért indultam a biológia irányába anno, mert nekem sosem volt elég hogy milyen szép a természet, mindig kíváncsi voltam rá részleteiben is, hogyan működik, miből épül fel, stb.

Szóval a fő kérdésedet illetően én magam is egy cáfolat vagyok :D

2017. márc. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én a vakhitű emberekre lennék kíváncsi
2017. márc. 26. 17:22
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Azért akit már elvakít a hite, attól meg kissé paradox dolog bármire is cáfolatot kérni. Ha valami ellentmondana neki, azt egyszerűen nem fogja elfogadni, mert csak...
2017. márc. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Dawkins szegénykém öregkorára teljesen meghülyült:) Na Ő vakhitű. Vakon hisz az áltudományos hülyeségeiben
2017. márc. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha ez így volna, akkor az Ágoston-rendi szerzetes Gregor Mendel nem fektette volna le kutatásaival a genetika alapjait, vagy a katolikus pap Georges Lemaître nem dolgozta volna ki az Ősrobbanás és a táguló Univerzum elméletét.
2017. márc. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

" Azt, hogy Dawkins úgy gondolja, hogy a világ pusztán az érzékszervek, biológiai adottságaink útján megismerhető. Kissé egyszerű világban hisz, ezek szerint."


Egyrészt, ilyet senki nem mondott, az ateisták azt állítják, hogy a világ kölcsönhatások révén megismerhető, amit láthatunk, mert az emberek által konzenzusosan érzékelt dolgok erősen korrelálnak, egybevágnak, illetve a megfigyelések alapján az elméletekkel konzisztens predikciókat tudunk végezni. És a kölcsönhatásoknak van valamilyen hatása mindkét rendszerre, így valamiféle megfigyelés, a posteriori ismeretszerezés után meg tudunk vizsgálni bármit, ami számunkra érzékelhető hatást tesz a világra.


Ha nem tesz érzékelhető hatást, akkor az olyan mintha nem is létezne. Illetve feltételezhetjük, hogy ez csak egy kollektív illúzió, amit valami kozmikus mókamester tart fent, de ez ugye cáfolhatatlan metafizika, áltudományos és improduktív, ráadásul igazolatlan ad hoc mentegetés.

2017. márc. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt, ilyet senki nem mondott, az ateisták azt állítják, hogy a világ kölcsönhatások révén megismerhető, amit láthatunk, mert az emberek által konzenzusosan érzékelt dolgok erősen korrelálnak, egybevágnak, illetve a megfigyelések alapján az elméletekkel konzisztens predikciókat tudunk végezni. És a kölcsönhatásoknak van valamilyen hatása mindkét rendszerre, így valamiféle megfigyelés, a posteriori ismeretszerezés után meg tudunk vizsgálni bármit, ami számunkra érzékelhető hatást tesz a világra.


Ha nem tesz érzékelhető hatást, akkor az olyan mintha nem is létezne. Illetve feltételezhetjük, hogy ez csak egy kollektív illúzió, amit valami kozmikus mókamester tart fent, de ez ugye cáfolhatatlan metafizika, áltudományos és improduktív, ráadásul igazolatlan ad hoc mentegetés."


Első részével egyetértek, bár szerintem felesleges ilyen tudományos szavakat használni, ettől nem lesz jobban igazunk. Ismeritek a mondást: "az ékesszólónak pont annyi igaza van, mint a félkegyelműnek":) (Ne vedd magadra! Poén.)

Nos, a materialisták abból az alapfeltételezésből indulnak ki, hogy az anyagi világ megismerésével minden magyarázható, és ezen felül nincs semmi, azaz ez a materialista filozófia. Feltételezik, hogy minden leírható matematikailag. Nos, a fizikai világ igen, de ez pont a tervezettségre utal...

Ezzel a gondolkodással kizárják a szellemi világot, amit ugyebár természettudományos mérésekkel, leírásokkal nem is tudunk igazolni, mert lehetetlen.

Isten léte metafizikus, éppen ezért csak logikailag lehet megismerni, filozófiailag feltárni. Ennek megismerésétől a materialista következetesen elzárkózik, nem tehet mást, mert ezek nem a matematika nyelvén beszélnek. Számukra ezek nem léteznek. Bár fura, mert a logika sem írható le matematikával, mégis létező szellemi "termék" ...

Azt, hogy kijelented, hogy igazolatlan, azt max. arra alapozod, hogy "tudománytalan". Sokan logikailag viszont igazoltnak tekintjük Isten létét: [link]


Nem vitaképpen írtam, hanem hogy lásd a másik oldal szemszögét is

2017. márc. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kieg.: A szellemi alkotások sem létezhetnek a maguk szépséges értékében a materialistáknak, illetve a létrejöttük indítéka értelmezhetetlen, mivel matematikailag nem mérhetőek, nem írhatóak le. Pl. egy kép mennyire szép és az alkotót megihlette valami érzés. Pedig ez is a szellem létezésére utal, mint ahogyan az is, mikor rácsodálkozok egy szép táj szépségére, vagy pl. az éjjeli tiszta csillagos égboltra. Ezek léteznek, a természettudomány mégsem tudja matematikailag leírni ezeket. Ezek metafizikai dolgok.
2017. márc. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!