Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért cáfoljátok azt, hogy...

Miért cáfoljátok azt, hogy Jézus folyamatosan, faluról városra haladva idegen embereknek prédikált?

Figyelt kérdés
miért állítják azt sokan, akik magukat vallásosnak mondják, hogy Jézus előrre egyeztetett időpontokban ismerős emberekkel beszélt, akik kifejezetten meghívták őt?
2010. febr. 25. 07:42
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
az eggyel lentenbb lévő kérdés érdekes válaszai miatt tettem ki ezt a kérdést. azt gyanítom, hogy mindenki érti, hogy nem a vízenjárást, és egyéb csodákat kell utánozni, de ha a legfontosabb tettétől, a váltságáldozatán kívűl jellemeznünk kellene Jézus füldön lévő szolgálatát, ideje negy százalékában vadidegen embereket tanított, és folyamatosan ment, pedig többször is tartóztatni akarták. szerintem ezt mindenki tudja, de mivel jelenleg senki sem cselekszi ezt, ezért adnak ilyen válaszokat. ez csak az én véleményem, örülnék, ha leírnátok, ti hogyan látjátok ezt.
2010. febr. 25. 07:46
 2/29 anonim ***** válasza:
32%

Jézus utazott, és tanította az embereket, nem pedig "prédikált" (ez a szó ebben a formában valami halálidegesítő jehovista szakzsargon lett, eredetileg a szentbeszédet értették ez alatt). Nem zaklatta az idegeneket, nem járt "házról házra" (vö. Lk 10:7), hanem pl. piactereken beszélt, és akit érdekelt az, amiről tanított, azt meghívta a lakásába.


De nem zaklatott olyanokat, akik nem kíváncsiak rá. Miért? Mert Jézus nem Őrtorony-hívő jehovista volt...

2010. febr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
2010. febr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
12%

Egyébként Jézus sehol nem parancsolta meg, hogy MINDEN kereszténynek üdvösség elvesztésével fenyegetett kötelessége lenne a prédikálás, arról meg egyáltalán nem beszélt, hogy ezt "házról házra" kéne végezni, Aki ilyet magyaráz bele Jézus szavaiba, az hazudik.


Ha tudsz angolul, nézdd meg:

[link]

2010. febr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
60%

Oké idegen embereknek prédikált, faluról falura haladva. Elfogadjuk.

De és szeretnék konkrétumokat ezzel kapcsolatban:

Jézus egy zsidó emberként, zsidó embereknek, zsidó államban tette mindezt. Szeretnék konkrétan a Bibliából példákat, hogy ő más országban más vallású embereket próbált meggyőzni az igazáról.


(Mondjuk arra is napok óta várok, hogy valaki megírja konkrétan hol van aBibliában Noé prédikálása 120 évig, de ezt sem tudtam meg)

2010. febr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Prédikációtagadó vagy...?
2010. febr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
kedves "napok óta váró" kommentelő. csak azért, hogy hitelesnek tekinthesselek: pontosan hány nap telt el azóta, mióta ezt az ígéretet kaptad? napok, aqz azt jelenti, hogy min. 2 nap, azaz 48 óra eltelt azóta. vagy csak tulzásba estél?
2010. febr. 25. 09:44
 8/29 anonim ***** válasza:
tudtommal senki nem cáfolja a kérdezőt (folyamatosan, faluról falura) stb, és senki nem állítja azt amit ő mond (előre egyeztetett stb)
2010. febr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
kedves kommentelők. ismét mellébeszéltek, nem állítottam olyat, hogy Jézus külföldre utazott prédikálni, vagy, ha ez a szó nem elfogadható előttetek, hírdetni a jó hírt.
2010. febr. 25. 09:47
 10/29 anonim ***** válasza:
9:26-os! Az Ige azt mondja Máté evangéliuma 15. rész 24. versében: "Ő pedig felelvén, monda: Nem küldettem, csak az Izráel házának elveszett juhaihoz." Ezt Krisztus mondta. A többi néphez Pál apostolon keresztül jutott el és szólt Isten szava (Apostolok Cselekedetei 28. rész 25-28.vers). Tehát teljesen igaz és helyénvaló, hogy Krisztus amíg a földön járt (és a 12 apostol szintén) csak a zsidó népet tanította.
2010. febr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!