Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Sosem kívántátok...

Keresztények! Sosem kívántátok azt, hogy bárcsak ne létezne Isten?

Figyelt kérdés

Én néha igen, sőt, szerintem ez a legrosszabb dolog a világon. A legrosszabb dolog az emberiség számára ha van egy istene aki a nagy részét képes pokolra, örök kínokra küldeni, csak mert egy másik mesében hitt.


Ti hogy tudtok együttélni ezzel a gondolattal? Nem provokálni akarlak, csak kíváncsi vagyok.


2017. ápr. 3. 22:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ritka az olyan ember, akinek ilyen nyakatekert, abszurd, skizoid, perverz gondolata van mint ez a kérdés és a kifejtése. A gyakorin gyakori, jellemzi a silány szintet.

Nem provokálni akarok, egyáltalán nem vagyok kíváncsi tovább erre és a pontozásaitokra.

2017. ápr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
65%

Nem, sosem gondoltam. Engem is félreismer az, aki kizárólag magából indul ki és ahelyett, hogy leülne velem beszélgetni, ahelyett saját maga talál ki dolgokat rólam és még tovább is adja. Na az elméleted ilyen.

Az ember maga megy a pokolba önként. Nem kell küldeni. Pont az ilyen hozzáállás az, ami távol tartja Istentől, így mivel vele nem akar lenni, ezért marad az a hely, ahol nincs jelen Isten.

2017. ápr. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:

Ha kicsit olvasgatnád a Bibliát, akkor rájönnél, hogy a pokol egy nyughely és nem egy kínzóhely. Istentől igencsak fura lenne a kínzás, nem?

Persze ahány keresztény, annyifélét gondol... ne várj pontosságot vagy logikát egy vallástól.

Amúgy, ha ennyire zavar téged egy vallás, akkor miért hiszel benne?

Vagy miért nem olvasod el rendesen a szent könyvét?

2017. ápr. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 A kérdező kommentje:

#1: miért is rossz a kérdésem? Ha belegondolsz abba, hogy mit vallanak a nagy keresztény egyházak a halál utáni létről, szerintem adja magát a gondolat, hogy az emberiség legnagyobb tragédiájáról beszélünk, ha Isten, az ő poklával együtt létezik.

#2: ez azért nem ilyen egyszerű. Egy buddhista vagy ateista egyszerűen nem pont ezt a meseszerű történetet hiszi. NEM TUDJA hogy Isten létezik, azaz nem tudatos ez a választás. Isten megtehetné, hogy eltörli a "bűnösöket" de inkább pokolra veti őket. Ha viszont nincs Isten, akkor ebből következik, hogy pokol se. Hurrá!


Mi a beteges abban, hogy valaki elgondolkodik azon, amit sok vallálos hisz, anélkül, hogy felfogja annak súlyát?

2017. ápr. 4. 01:49
 5/76 anonim ***** válasza:
0%

Pont úgy fontos Isten léte,minhogy édesapám élete is igen fontos nekem.


Az örökké tartó pokol,és a purgatórium kínjai hazugságát az a Lucifer találta ki,aki nem törődik bele,hogy meg fog semmisülni a tűz tavában.

2017. ápr. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
48%

Nem keresztény vagyok, inkább hívő, de szívesen válaszolok.

Ha Isten nem létezne, a világon semmi sem létezne, sem te, sem én, ebből következően pedig egyáltalán nem léteznének ezek a kérdések sem, amiken annyira szeretünk elmélkedni :)

2017. ápr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:

Részemről nekem is voltak ilyen lázadó gondolataim, de megtértem, és úgy vélem megismertem az igazságot, a Bibliát, melyről bizonyosságom is van. Logikailag, filozófiailag, természettudományosan is megközelítettem a kérdést. Így örülök, hogy van Isten, az abszolút lét, valóság és szeretet, és csak hálát érzek Iránta.


"A legrosszabb dolog az emberiség számára ha van egy istene aki a nagy részét képes pokolra, örök kínokra küldeni, csak mert egy másik mesében hitt."

Így akkor hogyan is lehet mese? Picit ellentmondásos ez a mondat szerintem. Nem küld a pokolra, hanem azt adja, amit szeretnél. Isten maga a lét és maga a szeretet, ha ellene mész, akkor a lét ellen mész. Isten még egy ideig engedi a bűnt, de lesz idő, amikor ennek véget vet. Mindenki, aki nem ismeri fel, hogy bűnös természete van és nem akar ebből kiszabadulni, elveszik. Aki nem születik újjá felülről, nem fog örök életet nyerni. Az út az Úr Jézus.

Ha valaki az igazságot keresni, megvizsgálja nem lázadó szemszögből is a Bibliát. Vizsgált meg, kérdező, a kérdésben tett állításaid helyességét is. Vajon abszolút igazságot mondtál? Ha nem, akkor valamit rosszul gondolsz. Vajon az ember rájöhet-e Istentől való kijelentés nélkül az abszolút igazságra? Tudhatja-e, hogy az az abszolút igazság, amit gondol? Nyilván nem, hacsak Isten nem száll be a partiba.

Logikailag sok minden belátható. Ne az ateista blogok gondolkozzanak helyettünk, sem a törzsfejlődésben hívő tudósok.

2017. ápr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:

"hogy az emberiség legnagyobb tragédiájáról beszélünk, ha Isten, az ő poklával együtt létezik."

Most helyettesítsd a pokol szót ezekkel: szeretet, öröm, szelídség. Így is tragédia?

2017. ápr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:

"ez azért nem ilyen egyszerű. Egy buddhista vagy ateista egyszerűen nem pont ezt a meseszerű történetet hiszi."

Ez a dogmád, ezt is meg kellene vizsgálni, hogy igaz-e.


"Isten megtehetné, hogy eltörli a "bűnösöket" de inkább pokolra veti őket."

Nem, Jézus vérében engem is eltörölt, mint bűnöst, és újjá szült. Isten nem csaló, kemény árat fizetett. Megjelent testben és a vérét adta értünk. Az a gyanúm, hogy Neked ez az út nem tetszik. Sajnálom. Jézus az út, az igazság és az élet

2017. ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 imakommandós ***** válasza:
61%
Az ember szelleme a halála után ahhoz költözik aki a gazdája. Aki nem fogadta el Jézust Urának, annak a sátán a gazdája. Semmi igazságtalanságot nem cselekszik Isten, csak tiszteletben tartja az emberek döntését.
2017. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!