Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten fia ezért bűnhődött volna?

Isten fia ezért bűnhődött volna?

Figyelt kérdés

23/F vagyok, nem kell bemutatni a bibliát mert kiskorom óta hiszek.


Az igazság rendszerén gondolkoztam el, aszerint, amit tapasztalhatunk ebben az életben, és amit olvashatunk az írásban is, végül arra jutottam több alkalommal is, hogy igazából Istent lehetne bűnösnek nevezni, de mivel önnönmaga megváltásáért (szellemileg) nagyobb árat tudott kifizetni, mint bárki más, ezért egyedül ő maga tudott egyedül szent- és dicsőséges maradni, *mintha sohasem követett volna el bűnt.


Ha én a hulyeségem árán beleverem az öklöm a falba, nyilván valóan lehet bármire fogni, hogy miért is tettem, és vagy így, vagy úgy, de nekem kell bűnhődnöm érte (fáj/be kell gyógyulnia stb).


Ha a Sátán megkísérti az embert az édenben (felfuvalkodott meg minden baja volt egy bűn-nélküli világban, miközben maga is tökéletesnek lett megteremtve...), akkor ugyancsak mindegy már, hogy ki miatt vagy miért tette, az ítélet, hogy neki kell bűnhődnie... (és mint tudjuk, ő már nem váltható meg sajnos...).


Ha az Isten követne el bármit is, neki kell bűnhődnie (ami meg is esett, az ő fián keresztül...).


---------------------------


Különbség van áldozat és bűnhődés között.


Ha az ember teremtette volna a bűnt, akkor az embernek kellene megáldoznia magát, de, az ember csak sz-pik...


Ha a Sátán teremtette volna a bűnt, akkor a Sátánnak kellene megáldoznia magát, de, a Sátán csak kiélni igyekszik magát, mivel Isten számára később szereté megadni a szenvedést...


Ha az Isten teremtette volna meg a bűnt, mint (egyedüli) teremtő... és lám, egyedül az Isten az (az írás szerint) aki nem csak megáldozta magát, de előtte bűnhődött is...


---------------------------


Teljesen logikátlannak találom továbbá, hogy egy ilyen veszélyes fa (tudás fája az Édenben) pont annak a kertnek a kellős közepén kellett helyet foglalnia... csodálom, hogy nem volt kitáblázva, azzal a szöveggel, hogy; "még véletlenül se egyél belőle, mert a végén olyan leszel, mint én, ami neked egy kicsit se lesz jó. Ne feledd, akár egy harapás is elég ám belőle...".


Persze az Isten, nem kísérti az embert, ilyenekre csak én gondolok...


---------------------------


Továbbá az Isten 'bűntelen' szélye kapcsán az is érdekelne, hogy amikor megteremtette a világot, viszonyítási alap nélkül, hogy mondhatta rá azt, hogy; "lám, minden *jó, amit én megteremtettem"?


Ha az első teremtése itt minden (első ég és első földön vagyunk, ahogy az megvan írva ugye...), akkor miért nem csak annyit mondott, hogy; "lám... teremtettem... dikk..."



2017. ápr. 9. 09:20
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ilyenre is miért volt szükség: Jelenések 13:8 "...Ez a könyv a Bárányé, akit még a világ teremtése előtt megöltek." (paftmek szegény...)
2017. ápr. 9. 09:35
 2/24 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül a bűnösnek kell bűnhödni, ha van, aki átvállalja helyette.


Egy teljesen egyszerű példa: mondjuk van egy kistesód, aki otthon kiborít valamit a földre. Megjelenik anyukátok, hogy ezt most fel kell takarítania. Viszont ha szereted a kistestvéred, mondhatod azt, hogy majd te felrakarítasz helyette.


Ugyanígy működik nagyban is: ott vannak az emberek, bűnöket követnek el, ami ugye valamiféle szankciót von maga után. És akkor megjelenik Jézus, aki szereti az embereket,és azt mondja, hogy elvállalja a büntetést helyettük.

2017. ápr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Én értem, nem is ezzel van a baj hanem azzal, mintha maga az Atya Isten nem szeretné az embereket..


Leülhetett volna Sátánnal 4 szem közt valami olyan beszélgetés keretein belül, hogy; "kifiam elment az eszed?" -aztán úgy, szépen megbeszélni a dolgokat..


Így pedig csak azt látom, hogy Sátán, aki az Atya Isten szívében járkált (Ezékiel 28,14), nem érdemli meg a kegyelmet, mi emberek pedig igen...


Mellesleg furcsálom, hogy pont egy ilyen szent helyen telik meg valakinek a belselye keserűséggel/erőszakossággal (Ezékiel 28,16).


WTF logic, ha az Isten jó.

2017. ápr. 9. 10:13
 4/24 anonim ***** válasza:

Na ezt most nem értem. Tehát, vádolod Istent, hogy bűnös eddig vilagos, az viszont már nem hogy ha elmondásod szerint hiszel (megjegyzem nem jelent semmit, hogy hiszel, hiszen a Bibliában is írják az ördögök is hisznek és rettegnek) és erről nekem az jön le, hogy kereszténynek is vallod magad, akkor nem értem mért vádolod. Hiszen értened kéne az írást mert a Szent Szellem elmagyarázza neked. Megyek fentről lefele: Tehát, miben is hiszel? A Bibliában vagy Istenben, mert egyik sem támasztja alá azt hogy NEM kell bemutatni neked a Bibliát. A Biblia mindig szól hozzád és mindig személyesen szól hozzád Isten a Biblián keresztül. Még nekem aki tanítok belőle és rengeteg és minden keresztény pásztor folyamatosan tanuljuk és vizsgáljuk hogy jól értjük-e azt amit Isten leíratott. :) Nem értem, hogy itt mért vádolod Isten áldozatát? Tehát, ha jól értelmezem a soraidat, akkor Istent azért vádolod, mert Isten szerinted bűnös, mért gondolod ezt? Mi hülyeséget tett Isten? Isten látta az ember bűnösségét, szerette Isten az embert, ezért magát adta az emberért. Ebben inkább a szeretete látszik nem pedig a hülyesége. Mondjuk, az hogy egy ember számára mi hülyeség az nem egyenlő Isten gonoszságával, ami nincs.;) Mért sajnáljuk az ellenséget? :D Mért sajnáljuk a Sátánt aki rágalmaz minket Isten előtt és a halálunkat akarja? Mért kéne sajnàlni? :D Bocsi, de ezt tényleg nem értem, állításod szerint ismered az írást, akkor ismered azt is, hogy ő a kísértő(aki MINDENNEL kísért amivel tud téged a vágyaid szerint), ő az ember ölő(biztos hogy jó pont azt sajnálni aki a halálodat akarja?), ő az ellenség(Isten ellenségét mért sajnálnánk? Aki keresztbe tesz nekünk nap, mint nap). A Sátán csak úgy mint az ember valóban tökéletes volt a mai napig az lenne, csak sokak megfeledkeznek a SZABAD AKARTRÓL. Mindenkinek van szabad akarata, az angyaloknak is és az embereknek is! A Sátán, aki akkor még angyal volt, saját önszátából lett lázadó. Felfuvalkodott lett a szépségétől és egyediségétől és felmagasztaltatta magát, hogy ő akar lenni Isten.

De Isten nem követett el semmit sem, amiért bűnhődnie kellene. Isten tökéletes.

Egyébként pont ezért is lett Isten emberré, mert tökéletes áldozat kellett ahhoz, hogy az ember meg menekülhessen a haláltól. Isten önmagát megüresítve, feládozta magát az emberért át élt mindent amit egy ember át élhet: megkísértette a sátán 40nap és éjjelen keresztül, vitázott, megverték, leköpték, és még a szakállát is kihúzták. Szomjas volt és éhes is volt. Valószínüleg, mivel ember volt, voltak szükségletei is, tehát valószínüleg wcre is elment ha úgy adódott, egy valamit nem tett és erre csak Isten képes, NEM vágyott kapocsaltra és nem paráználkodott.

A fáról csak annyit, hogy Isten valóban oda tette az embernek a jó és rossznak tudásának fájat, és meghagyta nekik hogy ne egyenek róla. DE! Isten NEM robotokat akart akik, ha Isten úgy gondolja megnyom egy gombot és az ember imádkozik, nem! Isten embert teremtett, aki már a teremtése napján sokkal külömb volt mint bármelyik másik teremtett lény(pl.: madár, állat, angyal, stb...), hisz maga mondja, hogy az a nap amikor az embert teremtette IGEN jó volt, kiemelkedően jó volt. Isten csak az engedelességére volt kíváncsi az embernek. Engedelmeskedik-e Istennek, Isten szava lesz-e az első vagy az asszonyé. Senki mást nem okolhatunk emiatt csakis magunkat, hiszen tökéletesek voltunk nem ismertünk halált vagy félelmet, mi mégis ettünk a tíltott gyümölcsből. :) Istennek ehhez semmi köze nem volt, az ember cselekedett szabad akaratából tévesen, pedig cselekedhetett volna jól is, de nekünk mindig az kellett amit nem ismerünk. :)

Isten valóban kísért meg, a Sátán az aki kísért. Mert mi a kísértés? A kísértés a vágyaidnak a szükséglete, hogy amiért te vágyakozól arra van szükséged és kell neked. A próbatétel az, ha erről a vágyadról letudsz-e mondani. Na Isten erre kíváncsi érte miről tudsz lemondani? Mire vagyunk képesek Istenért, aki magát a kereszten értem feladta mindenét, és lemondott értem mindenéről! Vissza tudom ezt adni neki? Vagy akár egy dolgot eltudok hagyni érte? Nem könnyen, igaz? :)

xD mért Isten nem ember, Isten nem arra büszke amit teremtett és jajj dejó ő egyedül képes erre és csak játszik, nem! Isten arra büszke akit teremtett és akiért a MINDENT elhagyta. Arra akar büszke lenni. ;) Békesség neked.

2017. ápr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Én teljesen logikusnak gondolom ezt.


Induljunk ki abból, hogy Isten jó.


A sátán közelről láthatta Isten jóságát, mégis ellene fordult, teljes tudatában annak, hogy Isten mennyire jó.


Viszont az emberek ennyire közelről még nem tapasztalhatták meg Isten jóságát és hatalmát, épp ezért teljesen fel sem tudjuk fogni, hogy mekkora súlya lenne a bűnöknek.


"Ma még csak tükörben, homályosan látunk, akkor majd színről színre. Most még csak töredékes a tudásom, akkor majd úgy ismerek mindent, ahogy most engem ismernek." (Kor 1/13/12)


Én úgy érzem, a fenn idézett "töredékes tudás" miatt kapnak esélyt az emberek arra, hogy megbánhassák és jóvá tegyék a bűneiket. Viszont mivel a sátán mindent tudott Istenről, mégis tudatosan, saját akaratából ellene fordult, így ő nem kapott lehetőséget megjavulni.

2017. ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Bocsánat itt javítanom kell, hogy érthetőbb legyen: "egy valamit nem tett és erre csak Isten képes, NEM vágyott kapocsaltra és nem paráználkodott."


Erre: "nem követett el bűnt"


A félre értések elkerülése végett: a kapcsolat NEM bűn! A paráználkodás az ami bűn! :)

2017. ápr. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, ha találsz benne helyesírási hibàt azért elnézést kérek, mobilon nagyon rossz írni. :D
2017. ápr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

Jézust mint "megváltót" a kereszténység fejesei arra találták ki,hogy legyen egy figura,aki eltereli a figyelmet a lényegről,vagyis az ember belső erejéről.Csináltak belőle egy bálványt.Holott Jézus is ezt próbálta magyarázni,hogy ne másban keressük,hanem belül.És utat mutatott,nem pedig elvégezte mások helyett a megváltást.Nem ugyanaz a kettő.De a hatalomnak nem érdeke,hogy az emberek hozzájussanak a belső erejükhöz.Független,erős,okos embereket,hogyan lehetne irányítani?


A sátán szintén egy félreértelmezett dolog:

Csak abba gondolj bele,ha valóban egy létező angyal lett volna,magas tudatossági szinttel megáldva,elkövette volna-e azt a hibát,hogy végleg elvágja magát a szeretettől?

2017. ápr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló, az ember nem hülye ezzel teljesen egyet értek, DE! Jézus nem kitalált ezt te honnan veszed? :D ráadásul abban szerintem semmi hatalom vágy vagy irányítási készség sincs Isten részéről, hogy meghalt értem. Isten szeret és ezt nem érti meg az ember. Az ember nem hülye, az ember magát istennek hiszi, az ember hatalom éhes, az ember gonosz, mert öl a hatalmáért és öl heccből is. Mert az ember bűnös. :) Ezért Isten meghalt értünk szerintem ebben semmi logikátlan nincs vagy hatalom hajhászás. A Sátánról szólván meg annyit, hogy igen végtelen szeretetben élt, DE! Ott volt a gőgje és az vitte a romlásba. Az embert is az ember maga viszi a romlásba nem Isten. :D Adott egy ember adj neki hatlmat és megváltozik, akár milyen szerény is volt hatalma előtt. Gőgös lesz, és mégnagyobb hatalmat magának. Így volt a Sátánnál is, többet akart mint amilye volt. :)
2017. ápr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Aprópopó, Jézus sosem azt mondta, hogy az ember mindent véghez tud vinni egymaga. Semmiképpen Jézus pont az ellenkezőjére hívta fel a figyelmet, hogy mindenki keresse Istent. Azt amit te írtál az arra vonatkozik, hogy mindenki akiben ott van Isten Szelleme, annak van hatalma a Sátán felett és a halál felett. :) békesség neked. :)
2017. ápr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!