Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a szombat parancsolat...

Ha a szombat parancsolat érvényét vesztette a kkor a többi 9 miért nem?

Figyelt kérdés

Miért van az,hogy egyet is el szabad venni a tízből?

Mi írta felül?

A többi miért maradt érvényben?

Ha egyet felül szabad bírálni akkor a több is is csak meg kell keresni rá a Bibliában az indokot és már is szabad paráználkodni vagy ölni?



2017. ápr. 14. 21:18
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Részben jól látja a #9-es hozzászóló, valóban a katolikus Egyház módosította vasárnapra, még az első század közepe táján, az apostolok idején. A zsidók az Úr napját ünnepelték szombaton, azon törvények alapján, amit Mózesnek adott Isten, és ezt helyesen is tették és teszik a mai napig is. Azonban a keresztények számára Krisztus feltámadásának napja lett az Úr napja. Ahogy a zsidók megemlékeznek szombaton a velük között szövetségről, úgy emlékeznek meg a keresztények vasárnap az Újszövetségről.


Persze ha valaki már az Újszövetségben él és még is akarja tartani a mózesi sabbath-ot, szerintem megteheti, viszont az összes sabbath-ra előírt törvénnyel csak. Különben se sabbathot nem tart, se vasárnapot. Nem dolgozhat, meg van szabva, hogy hány lépést tehet meg, stb stb... van bőven előírás.

2017. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 szp72 ***** válasza:
39%

A tízparancsolat azért és annyiban örökérvényű amennyiben az az emberi szívbe is be van írva örök és számonkérhető törvényként. Márpedig, hogy tartsd meg szombatot, nem lelkiismereti parancs, hiszen a lelkiismeretünknek fogalma sincs arról, hogy mikor van szombat. A szombat vagy egy pihenő nap kijelölése pusztán megegyezés kérdése.


Az viszont, hogy adj időt Istennek az örökérvényű parancs, amely a szombati előírás lényege is.


A tízparancsolat bibliai megfogalmazásán eléggé érződik a korszellem, tehát ami nem lehet örökérvényű. Például ne kívánd meg a másik szolgáját, vagyis a tulajdonát képző embert, azaz rabszolgáját. Most akkor a rabszolgaság is isteni intézmény, mert benne van a tízparancsolatban?


Vagy ott van a nők helyzete. A tízparancsolat bibliai megfogalmazása ugyanis nem nekik szól, hanem csak a férfiaknak, hiszen csak a férfiaknak van feleségük. A nő pedig a férfi tulajdona egy sorban a rabszolgákkal, az ökrökkel és a szamarakkal.

2017. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
23%

A 10 törvényt,Isten,saját ujjával véste kőtáblára.Az adja meg a szeretet alapvető módszertanát.


Krisztus,életével,parancsolataival kitöltötte ezt az alapvető rendszert,-mint csontvázat -hússal,vérrel,idegekkel,belső szervekkel-pl.szívvel.

Amint a test életképtelen csontváz nélkül,a szeretet sem működik isteni alapelvek nélkül.


A kulturális kereszténység,nem veti meg az egész 10 törvényt,csak abból egyet,amelyben Isten utal 6 napos teremtésére,és szabadítására.


Ez ellenkezik individualizmusunkkal.

Nem kell szavával alkotó Isten!Nem kell szabadító!

Mi,az evolúció által jöttünk létre,és nem Isten szavára!

Mi megszabadítjuk magunkat,mert mi elég erősek vagyunk ehhez!


Nem vetjük meg az egész törvényt,csak egy parancsolatát!


Isten szava örök.Aki nem tiszteli egy részét,az egész iránt tiszteletlen.


Nem véletlen,hogy még az elmúlt 57 évemben nem találkoztam olyan kereszténnyel,aki rendszerint megtartotta volna a vasárnapot szentnapként,hisz Isten,a szomatot,a teremtés emlékünnepét áldotta meg.


Amint megszűnt az áldozati rendszer-minden emberi erőlködés ellenére-a vasárnap sem lesz soha egy "szent"nap.

2017. ápr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 követ62 ***** válasza:
24%

" [link] "


Sátán mióta csak fellázadt Isten ellen hamisan vádolja. Ugyan ezt teszi az Ő szavával is. Hamisan akarja bemutatni. Mint ahogy itt a törvény magyarázatával teszi.


"Akkor van szombat amikor mi akarjuk?

Máté 12,8:

Mert a szombatnak is Ura az embernek Fia."


Igy van Jézus a szombat Ura, hiszen Ő adta a tíz parancsolatot a Sínai hegyen. Ezáltal Ő tudja, hogyan kell helyesen tartani és nem a Zsidók, nem bármely ember. EGYEDÜL CSAK Ő. És ezt be is mutatta amíg itt a földön járt.


"Mondjuk dolgoznunk kell a földeken,mert érik ami éppen érik vagy mert az árvíz vagy a földcsuszamlás után kármentesíteni kell és dolgozunk 9 napot egyhuzamban de utána tudunk 3 szombatot tartani?"


A földeken berérő termést másnapokon is le lehet szedni. Viszont a természeti katasztrófánál ember élet is veszélybe kerülhet így simán belefér a SZABAD SZOMBATNAPON JÓT CSELEKEDNI (Mt.12:12) ige. És, ha kell résztvenni a mentésben.


"Mi döntjük el mikor van szombat?

Ha olyan fontos Istennek,hogy kövessük és a Bibliát szánta útmutatónak és iránytűnek magához akkor miért nem egyértelmű? Mindenre van egy ellenkező példa is?"


"...az Istentelenek között senki nem érti, de az értelmesek értik." Dn.12:10


"A Korán legalább következetesebb? Mihez tartsa magát gy az ember?"


A korán nem következetes, hanem együgyü. A korán a birkáknak való akik nem képesek összetetten, önállóan gondolkodni, csak birkamód engedelmeskedni.

2017. ápr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 követ62 ***** válasza:

"A tízparancsoaltban NEM SZOMBAT, hanem az ÚR NAPJA szerepel, és az sem VESZETT EL, ugyanúgy megvan, mint a többi kilenc."


Kedves idegen.

Nekem többekközött a Szent Jeromos Katolikus Bibliatársulat 2004-es Szentírás kiadása van meg ami a Neovulgáta alapján készült.

De ajálhatom bármelyik Bibliát mindegyikben a szombat szerepel a 4. parancsolatnál.


Az Úr napja kifejezés leginkább a katekézisekben, imakönyvekben található.

Annyira azért nem volt bátor a katolikus vezetés, hogy magát a Bibliát változtassa meg. Hiszen két ige is elég komoly fenyítést igér annak aki megteszi.


És Dániel könyve egyértelműen kijelenti "...VÉLI, HOGY MEGVÁLTOZTATJA AZ IDŐKET ÉS A TÖRVÉNYT..."

Igen csak véli, de Isten nem engedi.

Jézus egyértelműen kijelentette: nem azért jött, hogy a törvényt eltörölje, hanem, hogy betöltse. És nem is törörte el. Vagy igen? Meg mutatná valaki, hol található ez a Bibliábn.

2017. ápr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
62%

Kedves utolsó.


A Bibliában ez áll. 2Móz 31,13

Te szólj az Izráel fiainak, mondván: Az én szombatimat bizony megtartsátok; mert jel az én közöttem és ti köztetek nemzetségről nemzetségre, hogy megtudjátok, hogy én vagyok az Úr, a ki titeket megszentellek


Vagy

2Móz 35,3

Ne gerjeszszetek tüzet a ti házaitokban szombatnapon.

Ezt is megtartják ma az emberek?


A Szombat Isten és a választott nép közötti szövetség jele egyben.


A pogányokból lett hívőknek viszont ez van írva.

Csel 21,25

A pogányokból lett hívők felől pedig mi írtunk, azt végezvén, hogy ők semmi ilyenfélét ne tartsanak meg, hanem csak oltalmazzák meg magokat mind a bálványoknak áldozott hústól, mind a vértől, mind a fúlvaholt állattól, mind a paráznaságtól


Jézus amikor újraértelmezi a parancsolatokat, a szombatról nem beszél.


Csel 20,7

A hétnek első napján pedig a tanítványok egybegyűlvén a kenyér megszegésére, Pál prédikál vala nékik, mivelhogy másnap el akara menni; és a tanítást megnyújtá éjfélig


A tanitványok is a hét első napján gyűltek össze, hogy Jézusra emlékezzenek.

2017. ápr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 követ62 ***** válasza:
70%

"A Bibliában ez áll. 2Móz 31,13

Te szólj az Izráel fiainak, mondván: Az én szombatimat bizony megtartsátok; mert jel az én közöttem és ti köztetek nemzetségről nemzetségre, hogy megtudjátok, hogy én vagyok az Úr, a ki titeket megszentellek"


Így van. Viszont a Bibliában az is áll amikor Isten Ádámnak és Évának adta a hetedik az, az a szombat napját. I.Móz.2:2-3.

Vajon milyen néphez tartozott ez a két ember? Semmilyenhez! Ők kapták elősször AJÁNDÉKBA a szombatot, megáldva és megszentelve.


Vagy

"2Móz 35,3

Ne gerjeszszetek tüzet a ti házaitokban szombatnapon.

Ezt is megtartják ma az emberek?"

Biztos vagyok, ha ide idézted, hogy fogalmad sincs mekkora munkával jár tüzet gyujtani!


"A Szombat Isten és a választott nép közötti szövetség jele egyben."

Megsúgok valamit! Ma a kereszténység a választott nép és igen így én is az vagyok. Bocs!


"A pogányokból lett hívőknek viszont ez van írva.

Csel 21,25

A pogányokból lett hívők felől pedig mi írtunk, azt végezvén, hogy ők semmi ilyenfélét ne tartsanak meg, hanem csak oltalmazzák meg magokat mind a bálványoknak áldozott hústól, mind a vértől, mind a fúlvaholt állattól, mind a paráznaságtól."


Rendben. Holvan ennél az ígénél akár a szövegkörnyezetben, hogy a tíz parancsolatot nem kell tartani így benne a szombatot?


"Jézus amikor újraértelmezi a parancsolatokat, a szombatról nem beszél."

Jézus hol értelmezi újra a tíz parancsolatot? Mert ugye elősször a saját ujjával kőbe véste. De sehol nem látok olyat, hogy a negyediket, vagy bármelyiket áthúzta volan az ujjával és vasárnapot írt volna.

És azzal, hogy szokása szerint be ment szombatnapon a zsinagógában (tehát tartotta a szombatot) mint a szombat Ura megerősítette.


"Csel 20,7

A hétnek első napján pedig a tanítványok egybegyűlvén a kenyér megszegésére, Pál prédikál vala nékik, mivelhogy másnap el akara menni; és a tanítást megnyújtá éjfélig."


Itt megint csak nem találtam a szombat ELTÖRLÉSÉRŐL egy sort sem. Manapság nemszokás hétközben összegyülni Biblia tanulmányozásra? Dehogynem.


Azt nem értem, miért akar bárki is olyant bizonyítani amiről még a Vatikán is elismeri, hogy a Bibliából BIZONYÍTHATATLAN? Az, az a szombat ELTÖRLÉSÉT és vasárnapra való HELYEZÉSÉT. Most nem, de ha kéritek be írom ide mindegyik nyilatkozatot amit tudok. És MINDEGYIK utánna járható forrás.

2017. ápr. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
60%

Hol írja a Biblia, hogy Ádámék meg kellett tartsák a szombatot?


Szerinted mindent meg kell tartani amit a választott népnek adott Isten?

Például ami a 3 Mózes 25-ben írva van, vagy a többit, vagy ezek el lettek törölve?


Jézus azt mondta: Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek.

2017. ápr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 követ62 ***** válasza:

Kedves 18.

"Hol írja a Biblia, hogy Ádámék meg kellett tartsák a szombatot?"

Tudod vannak akiknek nem kell szájbarágósan elmagyárzni mindent a Bibliából. A régieknek egyáltalán az újjak közül pedig, csak a nehéz fejüeknek. Mert van ami logikusan következik a szövegösszefüggésből.

Ha mindent le íratott volna Isten nemtudom hányszor vastagabb lenne a Biblia. Ezért közölte Dániel könyvében. "...Az Isentelenek közül senki sem érti, de az értelmesek értik." Dn.12:10.


"Szerinted mindent meg kell tartani amit a választott népnek adott Isten?

Például ami a 3 Mózes 25-ben írva van, vagy a többit, vagy ezek el lettek törölve?"


A választott népnek az volt a feladata, hogy vigye az örömhírt szerte a világba ahol csak emberek éltek, hogy jön a Megváltó és van a bűnökből szabadulás. Ehhez képest tudjuk mit tett a Zsidó nép. Mt.23:15.

Ha végezték volna a feladatukat akkor mindenki várta volna a Messiást MÉG ŐK IS. És nem ölették volna meg.

A törvények mindnekire érvényesek lettek volna. Van ami csak addig míg Jézus be nem tölti a Rá vonatkozó részt, de van ami a mai napig.

-Nem lenne ennyire kizsákmányolva a föld és nem kéne mérgekkel szórni, hogy teremjen.

Talán nem beszélnénk ekkora környezet szennyezésről, ha alkalmaznák a mai napig azt, hogy a föld nyugodjék minden 7. évben.

A szocializmusban ezt úgy hívták, hogy vetésforgó és volt hagyva olyan rész amit pihentettek.

-Nem lenne ennyi család kiszolgáltatva a bankoknak, ha 50 évenként mindnet vissza kéne adni a családnak. És szinte a mai bankok is uzsorával sanyargatják az embereket.

De az önzés már hatalmas.


"Jézus azt mondta: Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek."


Igen. Újszölöttnek minden új. III.Móz.19:18. Csak annak új aki a régit sem ismeri.

Viszont az, hogy az Ószövetségben az igazságot (törvényt) emelték magasra az Újszövetségben pedig a szeretetet. Ez tipikusan Sátán munkája.

Isten, Jézus SOHA nem akarta ezeket ketté választani. I.Jn.1:3 Mert az Újszöv-ben is érvényes az igazság. Jn.17:17.

2017. ápr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

18.Hsz!


Olvasd el a teremtés történetét,s ott megtalálod.


A Szeretet törvényét,csak az Újszövetségben kell megtartanunk?Az Ószövetségben Isten megengedte a gyűlöletet?

2017. ápr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!