Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehovisták miért?

A Jehovisták miért?

Figyelt kérdés
Veszik véresen komolyan a vérre vonatkozó bibliai tiltást (ne fogyassz olyan húst, amelyben az állat vére megtalálható) olyannyira, hogy még a vérátömlesztést is elutasítják, ha a Bibliában csaknem ugyanott található "ha szombaton dolgozni látsz valakit, kövezd meg" utasítást viszont figyelmen kívül hagyják?

2015. dec. 21. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

ez utóbbi hol van ? :O :D


azzal indokolják, hogy az ószövetségi törvény már nem vonatkozik, ez utóbit viszont megerősítették az újszövetségben, illetve ez a legkésőbbi tehát érvényes kinyilatkoztatás a témában


persze attól még kapitális baromság, hogy nem lehet a vérátömlesztést, valahol a vezetői is érzik ezt, ezért tettek egy olyan engedményt, hogy vérfrakciókat kaphatnak, szóval elben ha mindent megkap egyszerre ami a vért alkotja az még lehetséges

2015. dec. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
"ISTEN NEVÉT HIÁBA FEL NE VEDD." :D ők ezzel kezdték...a többi már nem számít...
2015. dec. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

"Jehovisták"


Tudod kedves kérdező, a Jehova név Isten személyes tulajdon neve, mint az embernél a Gábor, vagy Erika.

Milyen kár, hogy sokan avval érvelnek, hogy nem tudjuk régen hogyan ejtették ki, ezért a nevet lehet csúfságnak használni.


Nem vagyok Jehovista, s nem is leszek, Jehovának vagyok az egyik tanúja.


A kérdésedre válaszolva.

a versben a következő olvasható:

(2Mózes 31:16, 17) 16 Őrizzék meg Izrael fiai a sabbatot, megtartva a sabbatot nemzedékeiken át. Időtlen időkre szóló szövetség ez. 17 Jel ez köztem és Izrael fiai között időtlen időkre,. . .


Amint olvashatod, ez Izrael fiaival kötötte, nem keresztényekkel jelként és szövetségként.

Ezt nem ismételte meg a keresztényekkel kapcsolatban az újszövetségben,

(Jeremiás 31:31, 32) 31 „Íme! Jönnek napok — ez Jehova kijelentése —, és új szövetséget kötök Izrael házával és Júda házával. 32 Nem olyan szövetséget, amilyet ősatyáikkal kötöttem azon a napon, amikor kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Egyiptom földjéről. »Azt a szövetségemet ők megszegték, noha én férjuruk voltam nekik« — ez Jehova kijelentése.”


a régi szövetség megszűnt, újszövetség van.



Jézus, mint embernek fia Ura a szombatnak vagy is a Sabbatnak is.

akkor Jézust is meg kövezhették volna, a tanítványaival együtt, mert ez egyik szombaton munkavégzésnek számító dolgot tettek, amit a Farizeusok fel is róttak nekik.

A kalász tépés aratásnak számít, és munkavégzésnek minősült. Még is letépték, és megették.


A Másik is az újszövetségben olvasható vers:

(Galácia 4:9–11) 9 Most azonban, hogy megismertétek Istent, vagy inkább most, hogy Isten megismert benneteket, hogyan van az, hogy visszafordultok ismét a gyenge és nyomorúságos elemi dolgokhoz, és újból azoknak akartok szolgálni rabszolgaként? 10 Kínos gonddal megtartotok napokat, hónapokat, időszakokat és éveket. 11 Féltelek benneteket, hogy valamiképpen hiába fáradtam értetek.


A keresztények már nincsenek a Mózesi törvény alatt, az új szövetség alatt vannak,

a törvényeket alapelvek váltották fel, ami a gyakorlati értékeket kíván megtartani.

Jézus erre világított rá minden alkalommal

2015. dec. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert szemtelen banda, akik gyerekeket rontanak meg a gyűléseiken, én még azt is kinézem belőlük hogy állatokkal fajtalankodnak, élő embereket áldoznak az istenüknek, megeszik a gyerekeket, stb. Egyszer olvastam a Bibliát és ilyenek voltak benne, hogy ezeket ne csináld, de ki az az idióta akit erre figyelmeztetni kell hogy ne csinálja... fujj. Veszélyes népségek ezek, óvakodni kell tőlük. Ránézésre szerénynek tűnnek, de akkor vernek át amikor csak tudnak. Irányítják a pénzügyi folyamatokat, miattuk van a válság és ahogy országról országra járnak és hirdetik a törvényeiket még a járványokat is ők hozzák ide be.
2015. dec. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi a különbség Isten és Jehova között?
2015. dec. 23. 09:04
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

A Jehova szó egy pár száz évvel ezelőtt kreált szó. Isten nevét tartalmazza a Biblia: Jézus, a Krisztus.


Kérdésre: mert hazug tanítók tanítják így őket és meg vannak vezetve.

2015. dec. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tantételbeli ***** válasza:
0%

Kedves kérdező.!


Isten és Jehova között nincs különbség. A Jehovának vagy Jahvénak átírt héber szó Istent jelöli, aki a Szentírás szerint maga az Isten, a Mindenható, a Teremtő, Jézus urunk Atyja.

2015. dec. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor miért íratta le magát Isten több néven a Bibliában? Hol Istenként, hol Jehovaként jelenik meg. Sőt, a Bibliában olvasható: "Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige, ő volt kezdetben Istennél." Így már három neve van Istennek: Ige, Isten és Jehova. Miért?
2015. dec. 23. 21:44
 9/9 anonim válasza:
6%
Jehova az Isten neve... mint peldaul egy nonek a Katalin.
2016. jan. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!