Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van arra bármi bizonyíték,...

Van arra bármi bizonyíték, hogy a világon bármi is készre lett teremtve?

Figyelt kérdés
Kreacionisták nagyon szeretik hangoztatni, hogy mennyi bizonyíték van arra hogy minden a mai formájában jelent volna meg a semmiből, persze fel még nem mutattak az állítás mellé semmit. Szóval a valóságban tényleg megfigyelt bárki valaha is olyasmit a természetben, ami ne viselte volna magán a fejlődés nyomait, és ne lett volna visszavezethető millió évekre a kialakulása?
2017. ápr. 19. 14:50
1 2 3 4 5 6
 31/54 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Kedves #25-ös!


Azért ez nem teljesen így van.

Az első repülő is "működött", de azt azért nem állíthatod egy mai repülőgéppel összevetve, hogy "tökéletes" volt. Mégis képes volt egy alapszintű funkcionalitásra.


A működésnek nem feltétele a tökéletesség.


Egy csontdarabból készült síp is ki tud adni hangot és az orgona is, de azért van a kettő között némi fejlődésbeli különbség.

2017. ápr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
18%

"Az például véletlen, hogy a polimeráz enzimek hol vétenek egy-egy hibát a DNS másolása közben, vagyis hol történik mutáció, de ennek a mutációnak aztán lesz egy konkrét hatása az élőlényre nézve, és ez pedig mer nagyon nem véletlen, hanem elég konkrét, szükségszerű hatás lesz. "


Szép szép, de ez így mese. Konkrét példák tömegével? Mert a mutációk a tudomány mai állása szerint igencsak fenotípusos vagy funkcionális degenerációt okoznak. Szóval ezt csak szeretnétek, hogy így legyen.

Kérnék példát a mutáció okozta információtöbbletre, és arra, hogy ez hogyan terjedt el a populációban, hogyan növelte a rátermettséget és milyen új fehérjék jöttek létre.


"Gyakorlatilag az élőlényeket alkotó makromolekulák minden alapvető típusa megfelelő környezetben spontán kialakul."

Ez az ateista hit, nincs bizonyítva. Pont ezt vitatjuk ...


"Ez esetben ami véletlen lehet, az nukleotidlánc bázissorrendje."

Lehet? Akkor nem tudományos tény, hanem feltételezés?


"De ha rendelkezésre áll elég idő és hely, szerintem belátható hogy a kismillió lehetséges variáció random kialakulgatása között előbb-utóbb lesz néhány olyan is, amelyről a képződő fehérje valamilyen előnyös funkcióval fog rendelkezni a DNS/RNS szakaszunkra nézve."

Hogyne, belátható. Tegnap az egyik majmom írógéppel véletlen megírt egy detektívregényt. 1000 éve próbálkozik, belátható, hogy az idő mindent megold


"belátható hogy a kismillió lehetséges variáció random kialakulgatása között előbb-utóbb lesz néhány olyan is, amelyről a képződő fehérje valamilyen előnyös funkcióval fog rendelkezni a DNS/RNS szakaszunkra nézve"

Erre szintén kérek példákat. Hogyan növelte a mutáció a bázissorrendek által kódolt információ mennyiségét, milyen új fehérjék jöttek létre, stb...


És most jöhet a mellébeszélés, ködösítés, kibújás a kérdéseim alól

2017. ápr. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
11%

"Az első repülő is "működött", de azt azért nem állíthatod egy mai repülőgéppel összevetve, hogy "tökéletes" volt. Mégis képes volt egy alapszintű funkcionalitásra. "


De azt sem mondhatjuk, hogy a kezdetleges repülőből intelligencia nélkül, a természeti törvények hatására tökéletesebb repülő jött létre. Láthatjátok, hogy mindennek köze van egy tervező intelligenciához.

2017. ápr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 A kérdező kommentje:

"Mert a mutációk a tudomány mai állása szerint igencsak fenotípusos vagy funkcionális degenerációt okoznak"

A mutáció egyszerűen változás a genetikai kódban, nem degeneráció. Benned is mutációk ezrei ha nem milliói találhatóak a többi emberhez képest (hiszen különben klónok lennénk), akkor most degeneráltnak érzed magad?


"Ez az ateista hit, nincs bizonyítva. Pont ezt vitatjuk"

Miller kísérletéről hallottál már? Az élő szervezetek minden alapvető építőköve, nukleotidok, cukrok, amimosavak teljesen spontán jöttek létre.

Vagy ott vannak Nicholas Hud kutatásai az RNS-el kapcsolatban.

Szóval felőlem vitathatod ha nincs jobb dolgod, de ettől még ez tény marad.


"Lehet? Akkor nem tudományos tény, hanem feltételezés?"

Ez a véletlen mánia soha nem is volt tudományos tény, csak kreacionista álpropaganda.



"Hogyne, belátható. Tegnap az egyik majmom írógéppel véletlen megírt egy detektívregényt. 1000 éve próbálkozik, belátható, hogy az idő mindent megold"

Egy detektívregény túlzás, milliós nagyságrendekben inkább szavakról beszélhetünk.

Próbáld ki, írj egy propgramot ami mondjuk 8 betűs random karaktersorokat generál, aztán meglátjuk hogy ennek mekkora hányada lesz értelmes szó! Ha a feltevésed igaz, akkor ezzel a módszerrel nem jöhetne létre értelmes szó.

Nos, vállalod hogy kipróbáljuk?


"Erre szintén kérek példákat. Hogyan növelte a mutáció a bázissorrendek által kódolt információ mennyiségét, milyen új fehérjék jöttek létre, stb"

Amint építesz nekem egy időgépet, hozom is az adatokat! Anélkül elég lehetetlen lenne milliárdnyi évvel ezelőtti nukleotidláncokat szekvenálni.

2017. ápr. 20. 11:40
 35/54 anonim ***** válasza:
100%

Már megint te?


Az előző kérdésben, ahonnan elmenekültél is leírtam egy tucat előnyös mutációt, amit ignorálsz. Akkor kezdjük egyenként.


[link]


Az A82V mutánsnak kevésbé hőstabil a glikoproteinje az ember fiziológiás hőmérsékletén és ezért könnyebben tudja beilleszteni a fúziós peptidet infekció esetén. A rezervoárjában, ami a denevér a fiziológiás hőmérséklet magasabb mint az emberben, ezért látszik, hogy ez a mutáns adaptálódott az emberre, könnyebben tudja kiváltani az infekciót, kevesebb célsejt és GP kell a folyamat megkezdéséhez.


Legalább most olyat kérsz, ami lehetséges:


"Kérnék példát a mutáció okozta információtöbbletre, "


Amikor a Drosophila melanogaster genomjába beépült a P elem, akkor nőtt az információtartalma vagy csökkent?


Na meg hogyan méred az információt? Ha adok 3 kódsort, amiből kettő valódi genomszakasz egy pedig egy randomgenerált, akkor meg tudod mérni, hogy melyiknek több az információtartalma?


"És most jöhet a mellébeszélés, ködösítés, kibújás a kérdéseim alól"


Te az az ember, aki a múltkor is elmenekült, feladta a vitát.

2017. ápr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
0%

# 31es ! az első ismert működőképes repülőgép bizony tökéletes volt akkor, abban a helyben és időben.


mint ahogy egy windows 95 ös számítógép is tökéletes volt 1995ben, vagy egy képcsöves televízió 50 évvel ezelőtt.


és azt, amire kitalálták, mind a három mai is képes teljesíteni, csak időközben fogták a jobban működő részeket és finomították, így ma a sokszorosát képesek teljesíteni.


hasonlítsd csak össze mennyi "adatot" kellett megtanulnia az apukádnak az érettségiéhez, hány A4-es oldalt kellett másnapra megtanulnod amikor te jártál iskolába, és mennyit kell bepréselnie a gyerkőcödnek (ha van)


a gének ugyanezt csinálják. az mese hogy random. intelligensen fejlődik, önmagát tökéletesíti!


és ezt a tökéletesítő erőt mondják Istennek, vagy pedig "randomnak", mint ahogy az itteni kolléga úgy imádja mondani.


a barlangrajz is tökéletes volt, a te firkáid is tökéletesek lennének ha nem tudnál művészibb alkotások létezéséről, és millió olyan kínai és egyiptomi lelet van, amit még a mai technológiával sem képesek olyan finoman, részletteljesen előállítani.


tudásban, történelemben, társadalmi fejlődésben, na ott vannak random dolgok, ferdítések, csalások, de a génekben azokat hiába keresed.


természetesen a natúr génekről beszélek, nem a génmódosított növények, vegyszerek és környezetszennyezések armadája által kiváltott "randomságok", mert azok benne vannak a pakliban, de az nem a tervező bűne. a hülye gyerek játszik a gyufával és lyukat éget a kanapéba. attól a kanapé még mindig egy jó kanapé marad.

2017. ápr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:

Kedves # 28-as!

Amit bemásoltál, az nem fedi le azt a korábbi állítást, amiben kételkedtem:

"Behe professzor [...] hisz az evolúcióban"


Olyannyira nem, hogy az általad mutatott forrás egy másik része is engem támaszt alá:

"Behe állítása szerint régebben teljes mértékben elfogadta az evolúció tudományos elméletét, de Michael Denton Evolution: A Theory In Crisis című könyvének olvasása után megkérdőjelezte azt."

[link]

2017. ápr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:

# 32 Oh, diótorta, hát itt is megjelentél? Vajon hány válasz után futsz el innen is? :P


"Mert a mutációk a tudomány mai állása szerint igencsak fenotípusos vagy funkcionális degenerációt okoznak."

- Ahamn. Vagy mégse?

"a kód degenerált, ami azt jelenti, hogy egy aminosavat több bázishármas is kódolhat."

[link]


Példákat szeretnél? Időközben látom, Signal Intelligence Testvér már válaszolt, de azért megidézem ide Cerevisiae-t. Csak aztán nehogy elhúzd megint a barna csíkot, mint szoktad! :D


"Tegnap az egyik majmom írógéppel véletlen megírt egy detektívregényt. 1000 éve próbálkozik, belátható, hogy az idő mindent megold"

- Mivel senki sem tűzi ki, hogy a végeredmény detektívregény legyen, s a genetikai kód (a nyelv) degenerált, az általad felhozott párhuzam kismillió meg egy helyen sántít.


"És most jöhet a mellébeszélés, ködösítés"

- Nyugi, mi nem süllyedünk le a te szintedre, Kedvesem! :D


# 33 Te még mindig itt vagy? XD

- És azt sem állíthatja senki, hogy egy repülő képes lenne önmagát reprodukálni... így a példa nem is kicsit sántít, nemde? :D

2017. ápr. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
Ebbe belekeverni az univerzumot teljesen felesleges...Az univerzum törvényei látszolag tökéletesen működnek amióta világ a világ, jópárat pedig még nem is ismerünk. Viszont ez a repülős hasonlat mondhatni tetszik, lejön belőle, hogy minden csak viszonyítás kérdése. Tehát amit mi tökéletesnek hiszünk, az mihez képest tökéletes?
2017. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:

# 36 Ez butaság.


Windowsnál sem véletlen vannak a folyamatos frissítések...

Tovább is van, mondjam még? :D

2017. ápr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!