Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívek miért nem hisznek a...

A hívek miért nem hisznek a lélek létezésében? És akkor a Szentlélek micsoda?

Figyelt kérdés

Tényleg nem értem. Egyik barátnőm katolikus. Kicsit kiakadtam egy tanárunkon és dühömben megjegyeztem: "Mennyire lelketlen!" A barátnőm nem kötekedésből, de kijavított, hogy lélek nem létezik. Először azt hittem csak viccel, és úgy érti annak a személynek még lelke sincs, annyira mélyen van. De nem. Kiderült, hogy komolyan gondolja, szerinte nem létezik lélek. Elkezdtünk erről beszélgetni, és utána is ez engem elgondolkodtatott.


A másik. Én tudom mi a Szentlélek. A pogányoknál volt egy férfi principium, egy női principium, és kettejük közös utóda, a gyermekük. Na de a kereszténységben szégyenletes a szex, ezért mindhármat férfi neművé tették és a történetből nem hogy szàműzték a nőiséget, de eredendő bűnösnek kiáltották ki. Végül is ez megy ma is, követik a hagyományt. A papok nőtlenséget fogadnak, ezért molesztálják a kisfiúkat. De a barátnőm szerint én rosszul tudom, a Szentlelket nem lehet megmagyarázni,ett az megfoghatatlan, és olyan, amit én nem értek. Hát nem, mert azt hittem "aki", tehát egy személyt jelöl, most meg kiderül, hogy tárgy.


Valaki aki hozzáértő, kérem elmagyarázná ezeket nekem? Nem kötekedés a célom, csupán szeretném jobban megérteni ezt az ideológiàt. Elfogadom, ha valaki másként vélekedik, csak szeretném megérteni.



2017. ápr. 30. 10:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%

Tisztelt kérdező! Református keresztyén hívő vagyok! Én sem tudom meg érteni teljesen hogy most mi is az Igazság a Szentlélekrol.

Véleményem szerint: Isten maga Szentlélek formában való ki nyilatkoztatasa.

2017. ápr. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

baromi felszínes és téveszmékkel terhes az írásod. Van egy db. lány,aki kijelenti, hogy nem hisz valamiben - ezért most kijelented, hogy "a hívek nem hisznek "

"Na de a kereszténységben szégyenletes a szex"

Ne de majomka, a házasság, amelynek része a szexualitás- az egyik szentség - tehát SZENT.

"Én tudom mi a Szentlélek."

Legalábbis azt hiszed.

A Szentlélek a Lélek „galamb képében” száll alá, „galambszerűen lebegett”, „úgy szállt alá, ahogy az anyagalamb ereszkedik alá fészkére”, a görög szó, perisztera nőnemű szó: anyagalamb.

2017. ápr. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
A katolikusok hisznek a lélekben. Nem kell annyit pucsítani az iphone-nal.
2017. ápr. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Jó, ez a kérdés több sebből vérzik...

1. A katolikus tanítás szerint van lélek, függetlenül attól, hogy a "katolikus" barátnőd mi mondd.

2. A kereszténységben nem szégyenletes a szex. Pl. minden fogantatáskor Isten műve valósul meg. De a szex a férfi és a nő egymásnak való teljes önátadása is. Azzal, hogy azt mondjuk, hogy ennek az igazi helye a házasság, az nem azt jelenti, hogy szégyenletes.

3. A Katolikus Egyház nem tanítja azt, hogy Isten férfi. A Szentháromságnak nincs neme, mivel a nem egy biológiai tulajdonság. Istent nem kötik biológiai korlátok.

4. Nem minden pap molesztál kisfiúkat. A többség nem. Ilyen alapon az összes tanárra is ráhúzhatod, hogy pedofil, mert volt pár, aki molesztált.

2017. ápr. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%

Kedves utolsó válaszoló: Nagyon kedves tőled hogy segitettél valamilyen szinten.

De még mindig nem világos az hogy mi is vagy ki is Ő ?

Honnan van élete ? Kinek vagy minek köszönhetően van élete ? Miben nyilvánul meg a felismerése ?

Hogy az emberek azt tudják mondani na ez biztos Ő volt.

2017. ápr. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A Szentlélek maga Isten.

A hívek igenis hisznek a ,,lélek" létezésében, úgyhogy a barátnőd nem tudja definiálni a saját vallását. ;)

2017. ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

Vagy csak egy újabb álkérdés a katolikus Egyház ellen.


Tele ferdítésekkel, téveszmékkel, rágalmazásokkal (lehet a molesztálás a te fejedben motoszkál).


Érdekes, hogy azzal tisztában vagy a barátnőd "katolikus", de a többi állításod ennyire hamis.


Tehát a kérdés vagy szándékos provokáció vagy mérhetetlen tudatlanság. Mivel elég jól felépítetted (ebből látszik, hogy nem vagy buta), gondolom provokáció és trollkodás.

2017. ápr. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Kedves utolsó válaszoló: Nagyon kedves tőled hogy segitettél valamilyen szinten.

De még mindig nem világos az hogy mi is vagy ki is Ő ?"


Mármint konkrétan a Szentlélek?

Egyszerűbb, ha belinkelem, hogy mit ír a Katekizmus: [link]

2017. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ha mindent tudnék a vallásokról, nem tettem volna fel ezt a kérdést. Vállalom, igen, tudatlan vagyok. És bocs, de nem sajnálom, hogy szeretném megismerni az általam nem ismert dolgokat. Még sok mindent nem tudok és szivesen tanulnék azokról is.


A molesztálást a híradóból vettem. Azért alapoztam az egyik barátnőmre, mert nincs több katolikus ismerősöm. Benne meg azért bíztam, hogy tudja miben hisz, mert keresztnyakláncot hord a hitét jelképezvén és kimutatva a világ felé, meg ő gyermekkora óta katolikus, mondhatni abban nevelkedett.

2017. ápr. 30. 13:11
 10/19 A kérdező kommentje:

Majomka vagyok, igen, ha feltételezzük, hogy az ember evolúció útján (a majmon keresztül) fejlődött ki. ;)


Amúgy sajnálom és bocsánat, ha valakit felidegesítettem, vagy bosszantottam a kérdésemmel! Én egy olyan ember vagyok, aki nem tud mindent. Ha szeretnék tanulni azokról, amiket nem tudok, és ez ennyire zavaró, akkor végül is igazatok van, kérdezni máshol is lehet.


Köszönöm az eddigi válaszaitokat!

2017. ápr. 30. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!