Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan dolgozik a Szent...

Hogyan dolgozik a Szent Lélek/Szellem egy hívő életében?

Figyelt kérdés

Vagy nem minden hívőt száll meg a Szent Lélek, vannak esetleg kiválasztottjai pl papok,prédikátorok,vének stb?

Érdekel ez a téma csak nem tudom, hogy működik a Szent lélek.



2017. ápr. 27. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát egyfajta vezetést ad, pl szívére helyez valamit hogy ezt vagy azt cselekedje meg vagy imádkozzon valakiért stb.
2017. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező! Én 3 évvel ezelőtt meg tapasztaltam Isten Szent Szellemét Újjászületett hívő keresztény vagyok Református vagyok! Nagyon jó volt érezni hirtelen jött Szeretettel teljes pozitiv energiakent járt át kimondhatatlanul nagy boldogság békesség érzése nyugalom Mennyei Békességet éreztem magamban.
2017. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy működik a Szent Szellem???


Az Evangélium, az újszövetség tele van olyan jelzőkkel, melyek világosságra hozzák és fényt derítenek arra, hohyan is működik a Szent Szellem, mik a jellemző tulajdonságai.


De neked ezt nem megtanulni és bemagolni kellene, hanem megélned, átélned, megtapasztalnod!


Mi kell hozzá? Megtört szívű öszinte és alázatos bánbánat, bűnvallás személyesen Jézusnak! Hívd be Őt az életedbe, a szívedbe, mond Neki, hogy szükséged van Rá! Fogadd el Őt Uradnak, Istenednek és személyes Megváltódnak!


Amennyiben mindent jól és helyesen és őszintén csinálsz, hidd el nekem megfogod tapasztalni Isten szeretetét, megbocsátását, világosságát, értelmét, jelenlétét, valóságát, bölcsességét, békességét stb.


Kersd Jézust, keresd az Isten országát!

2020. febr. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csel.2,38.Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.

Csel.3,19.Bánjátok meg azért és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a ti bűneitek, hogy így eljőjjenek a felüdülés idei az Úrnak színétől.

2020. febr. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!