Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kritikailag összehozható...

Ay carramba! kérdése:

Kritikailag összehozható Isten és a biológia ebben az értelemben?

Figyelt kérdés

A Bibliában is az van megírva, hogy Isten szeretetből teremtett minket, és hogy öröme teljék bennünk. Viszont, mi emberek fölfedeztük, hogy az öröm és a szeretet az agyban képződik, különféle ingerek által. Tehát ha Isten létezik, akkor fizikailag megfogható, idegrendszerrel és zsigerekkel rendelkező entitásnak kell lennie, másképp így (sem) fedi le egymást a kettő.


Elnézést kérek a biológus szakemberektől (Cerevisiae, Mojjo, stb.), ha valamit rosszul írtam.


(Nem vagyok vallásos).



#biológia #Isten #idegrendszer #fizikailag létező
2017. ápr. 30. 18:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Így laikusként belegondolva, nem lehet hogy fordítva történik? Tehát nem bizonyos ingerek váltják ki bennünk az örömérzetet, hanem az öröm, szeretet indít el agyunkba különféle biokémiai folyamatokat?

Számomra ez utóbbi logikusnak tűnik.

Egyébként szerintem ebből se cáfolni, se igazolni nem lehet Isten létét. Főleg, ha feltételezzük, hogy Ő egy szellemi lény, amivel a biológia sokat nem tud kezdeni.

2017. ápr. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ez szerintem csupán filozófia... illetve max természetfilozófia, szóval természettudományos (pl biológiai) konklúzióként nem kezelném.

2017. ápr. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
A Biblia azt írta hogy Isten képmására teremtette az embert. De nem fizikai képmására, hanem lelki képmására
2017. ápr. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
3%

"Kritikailag összehozható Isten és a biológia ebben az értelemben?"


Mi az, hogy összehazható-e?

Istenen kivül nincs más. Minden Őérte, és Őmiatta áll fen.

Tórvényt alkotott, mielőtt kiáradt, és nem tér el attól, még Ő maga sem. Sok féle Törvény van természetesen biolgia is, meg fizika, matemetika, és még számtalan ami az anyagvilágra az anyagra érvényes. De még azon felül vannak lelki-szellemi Törvények, amiket ha nem is ismerünk, de hatnak ránk. Úgy mintha a kresz szabályait nem ismerjük, de azért ha áthágjuk megbüntet a rend Őre.


Az Isten nem ember, Ő nem úgy szeret mint ember, hanem mint Igazság Törvény van jelen. És ha vétünk önzőségünkkel ellene az vissza hat ránk, akkor is így van, ha ezt nem ismerjük még fel illetve el.


Az érzések szerintem a szívből-lélekből indulnak, és az elme fordítja azt le szavakká. Kérdés, hogy az elme engedi-e a lélek érzéseit megnyílvánulni, mert az volna a lényeg, azt felvállalni. Ami a lélekben van. Mert az elme illúzió világot alkot, és hamis örömöket kerget, téveszméket aminek nincs valóság tartalma. Ezért kell szívből élni, hogy szembesülhessünk, a lélek milyenségével, hogy az tisztulhasson.

2017. ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#1-#2 Köszönöm a véleményeiteket!

#4 Minden kritizálás nélkül, de fogadd meg ezt a tanácsot: Ne nagyon szólj hozzá ahhoz a kérdéshez, amiben nem vagy túl jártas (esetünkben biológia), és ne vitatkozz azzal, aki jobban ismeri, mint te.

2017. ápr. 30. 21:10
 6/23 A kérdező kommentje:

#4 Mint ez: "Az érzések szerintem a szívből-lélekből indulnak, és az elme fordítja azt le szavakká."


Ez biztos hogy nem így van, legalábbis biológiailag.

2017. ápr. 30. 21:11
 7/23 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Tudnál forrást mutatani arról, hogy a gondolatokat és az általuk kiváltott érzelmeket a neuronok hozzák létre?


Tudomásom szerint egy japán brigád eddig odáig jutott, hogy az agy csak dekódolja a gondolatokat.

2017. máj. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Én inkább azt mondom hogy nem keletkezik az idegsejtekben semmilyen érzet, mivel azok csak (az agyba) szállítják az ingerületeket, tehát közvetítő/szállító szerepük van, a valódi munka természetesen az agynak jut ki, ott megtörténik az érzékelés, és az ingerületből érzet lesz, szóval jól mondod, dekódolja azokat.


Az én elképzelésem szerint ha Isten létezik, akkor neki is egy ilyen csőidegrenszerrel rendelkező élőlénynek kell lennie, másképpen itt is egymásba ütközik a tudomány és a vallás.

2017. máj. 1. 14:16
 9/23 Pietrosol ***** válasza:
0%

Kérdező!


Újra próbálom. Nem az agyban keletkeznek a gondolatok, hanem az "csak" dekódolja azokat.


Ilyen formán helytelen az elképzelésed.

2017. máj. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Pietrosol! Hol máshol keletkeznek a gondolatok?
2017. máj. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!